« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zakłady pracy w Turku i okolicach

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Kariera
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
domadar
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 12:04    Temat postu: Zakłady pracy w Turku i okolicach Odpowiedz z cytatem

Witam, założyłem ten temat aby poprosić was drodzy użytkownicy internetu abyście wpisywali opinie na temat wszystkich zakładów pracy, małych przedsiębiorstw, warsztatów itp., znajdujących się w Turku i okolicach. Będzie to pomocne dla mnie i wszystkich szukających prace lub chcących zmienić miejsce pracy. Ja obecnie pracuje w PROFIm i zamierzam zmienić tą prace, dlatego opinie będą bardzo pomocne. Napiszcie: jakie są warunki pracy, jak pracodawcy odnoszą się do pracowników, jakie są wynagrodzenia, jaka panuje atmosfera między pracownikami.

PROFIm: warunki dosyć dobre, oprócz PWMT2 i magazynów, bo tam szczególnie w okresie zimowym panuje temperatura bliska zeru, zbyt wysokie normy, aby je wyrobić trzeba bardzo szybko robić i skracać sobie przerwy, niektórzy przełożeni wogóle nie szanują pracowników, szczególnie nowy kierownik PWMT2, który próbuje zamienić ten zakład w takie Turkowskie Auschwitz, wynagrodzenie zależy od tego gdzie się trafi, niektórzy zarabiają po 1000 zł, a inni po ponad 2000 zł, atmosfera między pracownikami zależy od tego z kim pracujemy, jednych można polubić, innych nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nook
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kwestii PROFIm, to nie pracowałem tam, ale dwukrotnie próbowałem się dostać się do pracy na produkcji (sytuacja zyciowa), ale raz powiedziano mi, że "za mądry jestem" (rozmowa kwalifikacyjna niczym gestapowskie przesłuchanie, brakowało tylko świecenia latarką po oczach lol ), natomiast drugi raz czepiali się w moim CV chyba wszystkiego czego mogli z hobby włącznie. Nie, dziękuję.

Pracowałem za to chwilę na produkcji w SunGarden i w zasadzie wszystko co napisał poprzednik można swobodnie przekleić i zamiast PROFIm wstawić nazwę malanowskiego molocha. W kwestii ludzi zwłaszcza. Kierownicy/brygadziści bywają takimi niewyrośniętymi, niewyżytymi hitlerami, a z kolei niektórzy szeregowi pracownicy mają już przeżarte mózgi i gdyby mogli to by zamieszkali na hali produkcyjnej lol Pod tym względem juz kontrolerzy jakości okazywali się być normalnymi ludźmi. W kwestii płacy - standardowe minimum (jakieś 1300 zł na ręke).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mopek
Stara Gwardia

PostWysłany: Pią Lut 28, 2014 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też pracuje w profim. Co do magazynów to taka ich specyfika. Takie magazyny w zimę zawsze są wystudzone. Czy to w Profim czy w Poznaniu. Po prostu tak już jest.
Co do działu IKEI to fakt, różne mnie słuchy dochodzą, że jest tam kiepsko, nie pracuje to się nie wypowiem.

Bardziej to mnie denerwuje tekst w stylu: Ty jesteś na godzinówce to masz wyje**ne.

Kuurde to nie jest moja wina gdzie ktoś pracuje, tak mu źle w akordzie niech stara się zmienić stanowisko, podnieś swoje kompetencje a nie tylko biadolić.
Pewnie pracownicy będą jeszcze narzekać na słynne Kaizen.
A ja powiem, że bardzo mi się to podoba. Może ktoś więcej się wypowie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kraina_cienia
Maniak
Maniak

PostWysłany: Sob Mar 01, 2014 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli tak bardzo Ci się podoba system Kaizen i dzielenie ludzi na równych i równiejszych to tylko pogratulować... Więcej mogę napisać na PW jeśli chciałbyś wyjaśnienia...

Co do samego zakładu Profim... Zawsze znajdą się jacyś malkontenci, lecz nie twierdzę, że niektóre osoby na prawdę mają przejeb... Ten zakład to temat rzeka (tak jak i większość takich molochów, gdzie panują podobne zasady)... Zależy na jaki dział się trafi, co się robi i na jakich ludzi trafisz... Niekiedy mam wrażenie, że osoby tam pracujące przychodzą i im się wszystko należy, ale nic kompletnie od siebie nie dają (najlepiej przyjść i nic nie robić)... Reasumując jest to za duży zakład aby ocenić go całościowo, biorąc pod uwagę jedynie dwa czy tez trzy działy... Oczko
Powrót do góry
domadar
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Nie Mar 02, 2014 09:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie miała być dyskusja tylko na temat PROFIm, tylko o wszystkich zakładach pracy w Turku i okolicach, fajnie by też było jakby ktoś napisał też o jakiś firmach w Kole, Koninie i Kaliszu.
Powrót do góry
Mopek
Stara Gwardia

PostWysłany: Pon Mar 03, 2014 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kraina_cienia napisał:
Jeżeli tak bardzo Ci się podoba system Kaizen i dzielenie ludzi na równych i równiejszych to tylko pogratulować... Więcej mogę napisać na PW jeśli chciałbyś wyjaśnienia...

Napisz tutaj o co chodzi bo troszkę nie bardzo rozumiem.
A skoro jest to taki zły system to reszta się również dowie o co w tym chodzi.

Jak dla mnie Kaizen jest spoko, takie 5s to bardzo dobra sprawa. Dbasz o porządek zwiększa się jakoś produktów. Standaryzacja miejsca pracy np. Każde narzędzie ma swoje wyznaczone miejsce, każdy towar zawsze leży w tym samym miejscu. Nie uważasz, że to zwiększa produktywność? To tylko przykład.
Chciałbym, żebyś Ty napisał dlaczego uważasz filozofię Kaizen za złą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
domadar
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Pon Mar 03, 2014 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o 5s to jest to dobre na magazynach, ale na stanowiskach to wielka głupota, bo każdy jest inny i woli mieć inaczej ułożone narzędzia i komponenty, a tu kaizenowcy przychodzą i mówią dlaczego trzymacz nożyczki "tu", po przecież oni przewidzieli "tam" miejsce na nie.
Powrót do góry
diesel
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Pon Mar 03, 2014 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To propnują spojrzeć jak działają wszystkie wieksze i liczące sie fabryki. Kaizen, 5s, Lean to jest już światowy standard pozwalający zwiększyć wydajność i bezpieczeństwo.
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Wto Mar 04, 2014 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

diesel napisał:
To propnują spojrzeć jak działają wszystkie wieksze i liczące sie fabryki. Kaizen, 5s, Lean to jest już światowy standard pozwalający zwiększyć wydajność i bezpieczeństwo.
Nie tylko na produkcji. Korpobiura też je stosują.
Powrót do góry
siwiba
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Wto Mar 04, 2014 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i znów odbiegamy od tematu, ale skoro inni mogą to ja też. Również miałem tę "przyjemność " pracowac w profim. dobre 6 lat pracowałem tyle że w biurze. moge wiele powiedzieć na temat profim, tym bardziej ze współpracowałem z każdym szczeblem władzy, nawet z najwyższym. Jeśli chodzi o pracę to pamiętajcie - wszędzie dobrze, gdzie Nas nie ma. Uwierzcie mi, w profim naprawde jest dobrze, docenicie dopiero jak odejdziecie i troche przejdziecie
Powrót do góry
strefan11
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Czw Lip 27, 2017 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiedzenie ''wszędzie dobrze gdzie nas nie ma'' na mój gust przy obecnych czasach i realiach w których żyjemy, o kant dupy rozbić, podobnie jak powiedzenie że '' 30 ludzi za bramą czeka aby wskoczyć na twoje miejsce'' które w mojej ocenie zrodziło się w złotym środku PRL. Tu w Turku dalej klika PO & komuchy rządzą niepodzielnie. Przedsiębiorcy wszyscy to złodzieje i nie ma niestety dobrych prognoz na przyszłość w tym temacie. Jak ktoś nie wierzy to proponuję niech drąży temat rzekomego powstania fabryki VW. dziękuję za uwagę
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Czw Lip 27, 2017 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym zakładem VW... trzeba być niezłym idiotą, by wierzyć, że mogła ona powstać w okolicy Turku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Kariera Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: