« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ukraina
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Mar 21, 2015 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W temacie WOŚP-u ja również swoje powiedziałam. I znów jest tak, jak się spodziewałam - nie pierwszy raz chętnie oskarżasz mnie o szkalowanie dobrego imienia Owsiaka i "niszczenie go", ale już gorzej idzie Ci przywoływanie moich konkretnych wypowiedzi, które miałyby o tym świadczyć. Pewnie dlatego, że takich wypowiedzi zwyczajnie nie ma, ale co ja tam wiem.

I tu znów nasuwa się ta kwestia, na którą uparcie unikasz odpowiedzi. Nie znam takiej zasady w normalnie funkcjonującej społeczności, zgodnie z którą można odbierać komuś prawo do dobrego imienia ze względu na zysk ekonomiczny czy gospodarczy. Czy Ci się podoba, czy nie, to "nieszkodzenie interesom" odbywa się obecnie właśnie takim kosztem. Wartościujesz prawa tych, którzy obecnie na tych interesach zarabiają nad prawo tych, którym to dobre imię się odbiera. Prywatnie oczywiście możesz mieć taki pogląd, jednak nikt nie dał Ci prawa do takiego stawiania sprawy i arbitralnego twierdzenia, że dobre imię jednych można poświęcić dla zysku drugich. Mi na te pytania odpowiadać nie musisz, odpowiedz sobie.

Jak tak dalej pójdzie, ze względu na interesy, będziemy musieli godzić się na twierdzenia, że Polska ponosi winę za wybuch II wojny światowej, bo nie zgodziła się na żądania terytorialne i infrastrukturalne III Rzeszy. Być może nie jesteś tego świadom, ale takie tendencje i głosy się pojawiają - i są coraz głośniejsze. Przecież już teraz próbuje się nas zmusić do wypłacania odszkodowań Żydom za zbrodnie, które na terenie Polski popełniali Niemcy. Właśnie na odszkodowania dla Żydów miały pójść pieniądze z prywatyzacji państwowych lasów, co nie jest żadną tajemnicą. Czy Ci się to podoba, czy się nie podoba, to jest właśnie efekt propagowanej przez Ciebie polityki siedzenia cicho i niereagowania. Oczywiście, nadal może "wydawać" Ci się, że jest dokładnie odwrotnie.

I na tym bym tę dyskusję, szerze mówiąc, zakończyła. Nie ma sensu rozmawiać, opierając się na tym, co Ci się "wydaje". Niestety, rzeczywistość przeczy Twoim oczekiwaniom, pokazuje to obecna polityka władz ukraińskich wobec Polski. O mało co byśmy wypowiedzieli wojnę Rosji, tak się zaangażowaliśmy w rolę adwokatów Ukrainy, a jak przyszło co do czego, to nawet nie zostaliśmy zaproszeni do rozmów - mimo, że na Majdanie było nas widać aż nadto. Ukraina się jakoś o obecność Polski na tych rozmowach nie upomniała. Ciekawe dlaczego... Jeżeli chcesz lepiej zrozumieć te realia, proponuję poświęcić trochę czasu i zapoznać się z historią polsko-ukraińską oraz charakterystyką stronnictw, z których wywodzi się obecna władza za naszą wschodnią granicą. Wtedy być może zobaczysz, że ta historia nie jest zamkniętym rozdziałem, który można odłożyć na półkę i zająć się teraźniejszością. Oczywiście, nie musisz, możesz dalej marzyć o tym, jak wspaniale będzie, gdy Ukraina pozwoli się od nas uzależnić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sergio
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Sob Mar 21, 2015 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepiej pokazać, wszystkim dookoła, że wprowadzeniem takiej uchwały można taką Polską manipulować. Ok to Twoje zdanie. Ja się z nim po prostu nie zgadzam. Tak jak nie zgadzam się z tym, że nie reagowanie na takie prowokacje to zdrada. W tym samym czasie nikomu nie zabraniam a jakbys nie zauważyła zgadzam sie z faktem, że sami o ten etap historii za mało dbamy. Zgoda też co do tego, że historia w wielu miejscach nas dogania, ale tak już jest że jest ona elementem polityki i jest przez politykę wykorzystywana. I będzie. Odcinając sie i pokazując że w ten sposób nie wpłynie sie na nas wybijamy innym sens wprowadzania takich uchwał.

Wypowiedzieć wojne Rosji? Niech ta kolejna wspaniała fantazja najlepiej podsumuje ten temat.
Co do poleceń czerpania informacji ze źródeł- oczywiście tylko tych właściwych- to widzę że znasz mnie lepiej niż ja sam.

PS. Przeczytaj w odpowiednim temacie swoje jakże "trafne" pytania pod kierunkiem J. Owsiaka- będziesz miała odpowiedź czy było warto szkalować. Lepper robił to samo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Mar 21, 2015 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posłuchaj sobie wypowiedzi "majdanowców". Naprawdę, to nie zajmuje aż tak wiele czasu. A nie, przepraszam, przecież Tobie "wydaje" się, że takie słowa nie padały, więc to załatwia temat.

Ale o co chodzi...? Jakie "oczywiście właściwe" źródła? Zaproponowałam, żebyś poszukał w internecie materiałów odnośnie tego, co działo się na Majdanie oraz na temat obecnej władzy ukraińskiej. Nie wskazywałam żadnych konkretnych źródeł, które uznałam za "jedynie słuszne". I kogo tu fantazja ponosi...

A odnośnie Owsiaka... jaki jest Twój problem? Pamiętam, co pisałam w tamtym wątku i nie przypominam sobie ani jednej rzeczy, która byłaby szkalującą. Ty odnosisz inne wrażenie, dlatego poprosiłam o podanie jakiegoś konkretu - choćby jednego. Skoro według Ciebie jest ich tam tak wiele, to skąd ten problem z wyborem? Tylko proszę, abyś kontynuował dyskusję na ten temat w temacie o WOŚP - o ile oczywiście już zdobędziesz się na zacytowanie czegokolwiek.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Sob Mar 21, 2015 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat WOŚP-u zamknąłem dla siebie żeby nie uczestniczyć w chorej nagonce jaka w nim miała miejsce. I tego sie trzymam.

Wg Ciebie jak zacznę wertować źródła, wypowiedzi nt. Majdanu to chyba dojdę do wniosku że on został przeciwko Polsce wywołany.
Wiem co to Prawy Sektor i jaką rolę odgrywał na Majdanie- tak pozytywna jak i negatywną. Głównym powodem "rewolucji" była chęć zmiany w samej Ukrainie i nic innego. Jest kilka ciekawych dokumentów w formie zapisów video na których ja osobiście nie dpoatrzyłem sie zagrożenia dla Polski. Jakiś miesiąc temu na TVP Kultura część tych filmów było prezentowane. Możesz uznać że to była manipulacja, niepełny obraz sytuacji, zakłamany czy co tam jeszcze. Dla mnie jedno z cennych źródeł.
Nie wiem czy miałaś okazję zobaczyć choć jeden z tych dokumentów- polecam.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Mar 21, 2015 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jakaś ukryta kamera? Skoro zamknąłeś temat WOŚP-u, po co w kółko piszesz o moich rzekomych próbach zniszczenia Owsiaka? Jeszcze pół biedy, jakbyś faktycznie podał jakiś konkret. Ale Ty piszesz w kółko jedno i to samo, bez żadnej argumentacji, a gdy o taki argument zostajesz poproszony... wciąż piszesz w kółko jedno i to samo. Albo podaj jakiś konkretny przykład tego, gdzie rzekomo szkalowałam J. Owsiaka, albo nie podejmuj w ogóle tego tematu, bo to jest zwyczajnie żenujące. Wiem, w którym momencie obraziłaś Owsiaka, ale nie powiem, bo nie chcę uczestniczyć w nagonce! Brakuje jeszcze, żebyś nogą tupnął...

Mi nie chodzi o reportaże czy filmy, bardziej miałam na myśli dotarcie do samych słów, gestów, postaw, okrzyków, prezentowanej symboliki i tak dalej. Nigdzie nie stwierdziłam, że Majdan został wywołany przeciw Polsce, ale jedynie, że były tam obecne silnie antypolskie elementy - to jest zasadnicza różnica. Nie wiem, czy reportaże, o których mówisz były zakłamane, bo ich nie widziałam. Ale faktem jest, że gdy ostatnio odbył się marsz na Ukrainie z udziałem polskich władz, media wycięły kadry z czarno-czerwonymi flagami. Dlaczego? Przecież jeżeli to nie jest nic złego, powinni to bez problemu pokazać.

Poza tym dalej pozostaje kwestia robienia tych wielkich, złotodajnych biznesów kosztem dobrego imienia innych ludzi, do czego nikt nikomu nie dał prawa... ale naprawdę - nie chce mi się już.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Sob Mar 21, 2015 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WOŚP i J. Owsiak wszystko co miałem do powiedzenia w tym temacie jest już na forum. Proszę tam zajrzeć. Przywołałem tamten temat w jednej wypowiedzi, w jednym zdaniu w reakcji na jakże piękną wypowiedź którą zacytowałem. Więc nie zakłamuj tematu mówiąc że w kółko do niego powracam, bo robisz to tylko i wyłącznie Ty. Prawda jest taka, że zadawałaś pytania o przejrzystośc finansową fundacji na podstawie protokołu z posiedzenia sądu które toczyło sie ze zupełnie innych paragrafów, J. Owsiak nie miał żadnego obowiązku przedstawiac na tamtej rozprawie sprawozdań finansowych i tego nie zrobił, możliwe że tłumaczył w sposób nie dość jasny, ale podkreślam- postępowanie nie dotyczyło pytań jakie na podstawie tego postępowania postawiłas. Sąd musiał w protokole zaznaczyć że taka sytuacja miała miejsce, ale nie wskazał nie zalecił nie wnioskował o bliższe rozpatrzenie tematu finansów fundacji. Jednocześnie żadna instytucja do kontroli finansów w tym kraju mimo systematycznych kontroli nie rozpoczeła żadnego postępowania choćby wyjasniającego. Dlatego uważam Twoje pytania i poddawanie w wątpliwość na podstawie tak błachego "dowodu" za szkalujące. Ech... nie myslałem że bede musiał wrócic do tego tematu. Koniec. Przepraszam wszystkich za ten offtopic.

Dla Ciebie robienie biznesu odbędzie się kosztem dobrego imienia innych ludzi. A dla mnie szansą na rozwój obecnego i przyszłych pokoleń. Naprawdę wolę polską fabrykę na Ukrainie zamiast pomnika. Zwłaszcza jeśli ma on być przeszkodą w postawieniu tejże fabryki/zakładu/choćby nawet małego biznesu z którego utrzymanie będzie miała choćby jedna żyjąca Polska rodzina. Większy z tego pożytek dla obu narodów niż wchodzenie na ścieżke konfliktu. Wolę szukać zgody z Ukrainą, a na jakich warunkach wystarczy cofnąć sie w tym temacie do pierwszej strony.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Mar 21, 2015 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie napisałam, że w kółko powracasz do tematu, tylko że w kółko powtarzasz w nim jedno i to samo. To raz. Dwa - ja również odnosiłam się w tamtym temacie do tego, na jakiej zasadzie zadaję pytania o przejrzystość finansową WOŚP. Nigdzie nie napisałam ani jednego zdania oznajmującego na temat uczciwości bądź nieuczciwości Owsiaka - to trzy. A cztery - brak uwielbienia dla "Jurasa" i zadawanie pytań o przejrzystość finansową jakiejkolwiek organizacji czerpiącej z budżetu państwa nie jest szkalowaniem. Jako obywatel możesz zadać pytanie, czy np. PAH prawidłowo rozlicza się ze swoich dochodów, nawet jeżeli nie masz podstaw do żadnych wątpliwości w tej sprawie. Jeśli z budżetu państwa idą na coś pieniądze, masz prawo domagać się pełnego wyjaśnienia, czy jest to rozliczane w sposób uczciwy. Jeżeli tego nie rozumiesz, trudno.

Dość na ten temat i na temat Ukrainy również - przynajmniej na tym etapie. Uparcie twierdzisz, że robienie biznesu odbywa się kosztem dobrego imienia ludzi "według mnie". Tylko że to, co ja sądzę, nie ma tu akurat znaczenia, bo fakty są takie, a nie inne. Nie reagujemy na szkalowanie tych, którzy są szkalowani, więc poświęcamy ich dobre imię w intencji jakichś tam biznesów. Nie przyjmujesz tego do wiadomości, również trudno. Napisałam w tym temacie wszystko, co miałam do napisania. Nie chce mi się kontynuować tej dyskusji, która stała się strasznie jałowa.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Sob Mar 21, 2015 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też uważam, że dyskusja na tym etapie nie ma sensu. Zresztą stwierdziłem to już kilka/kilkanaście wypowiedzi wcześniej. Jakoś w żadnej Twojej wypowiedzi nie doszukałem się argumentów, które by mnie przekonały, że rzeczywiście lepiej byłoby żeby nasze władze zareagowały na uchwałe ukraińców.

EDIT.
Długo nie trzeba było czekać... Wniosek o stosowna uchwałę leży od wtorku w sejmie RP a my tu debatujemy. Także będziemy mogli przekonać sie dokąd nas to zaprowadzi.
http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=kraj&idNewsComp=202479&filename=&idnews=205790&data=&status=biezace&_CheckSum=1558856585
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2015 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gen. Skrzypczak: Ze mnie dupa nie polityk. Odwołuję wszystko, co mówiłem o Ukrainie
Cytat:
Przecież pan mówił, że mamy wspierać Ukrainę, że broń im dawać, szkolić.

Gen. Skrzypczak: Ale już nie mówię. Wycofuję się ze wszystkiego, co powiedziałem na temat Ukrainy, na temat wsparcia tego kraju.

Kilka dni temu prezydent Komorowski przemawiał w Najwyższej Radzie Ukrainy, gwarantował swoją przyjaźń.

Gen. Skrzypczak: A kilka godzin później ukraińscy parlamentarzyści uchwalili ustawę gloryfikującą UPA. W tym momencie zrozumiałem, że Ukraina zupełnie nie liczy się z Polską. To, co się stało na Wołyniu, rzeź 100 tys. Polaków przez UPA trzeba mieć z tyłu głowy. Mojego wuja UPA zamordowała, przybijając widłami do drzwi stodoły. Z tego, co wiem, trzy dni umierał. Ich bestialstwo przekracza ludzką wyobraźnię. Hitlerowscy Niemcy tego nie wymyślili, co robili Ukraińcy. Siekierami rąbali ludzi. Zresztą te mordy Polaków przez Ukraińców nie zaczęły się w 1943 r., tylko już we wrześniu 1939 r. Mało kto o tym wie, a jak ktoś wie, to i tak nieczęsto mówi, że kiedy nasi żołnierze wycofywali się do Węgier i Rumunii, byli napadani przez zbrojne bandy ukraińskie. Zastanawiam się, na czym prezydent Poroszenko buduje przyszłość Ukrainy. Na krwiożerczym nacjonalizmie? Straszne to. Od dawna mówię, że Ukraińcy powinni wyzbyć się nacjonalizmów, bo jak się nie wyzbędą, to współpraca z Polską będzie bardzo trudna, a w zasadzie niemożliwa.

Polecam cały wywiad:
http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/865977,skrzypczak-ze-mnie-dupa-nie-polityk-odwoluje-wszystko-co-mowilem-o-ukrainie.html
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Kwi 27, 2015 09:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wywiad rzeczywiście ciekawy. Już czekam, aż zaczną się głosy, że gen. Skrzypczak to "pożyteczny idiota Kremla" albo "V kolumna Putina" Oczko.

Ja z wielkim zainteresowaniem oglądam cyrk związany z planowanym przejazdem, słynnej ostatnimi czasy, grupy motocyklowej "Nocne Wilki". Przez granicę chce przejechać paru chłopa na motocyklach, a afera, jakby do odprawy granicznej szykowała się co najmniej kolumna pancerna. Co najciekawsze - motocykliści z takich polskich grup, jak np. Rajd Katyński, czekają po polskiej stronie granicy na Rosjan, deklarując chęć ochrony motocyklistów i prosząc, aby przyjęto ich tak, jak "Nocne Wilki" przyjmują ich podczas Rajdu Katyńskiego. Ciekawe, że jak parę lat temu przez Polskę chciał przejechać rowerowy "Rajd Bandery", to jakoś nikt (poza oczywiście "pożytecznymi idiotami Kremla" Oczko) problemu nie widział.
Powrót do góry
Paweł Sz.
Maniak
Maniak

PostWysłany: Pon Kwi 27, 2015 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
Wywiad rzeczywiście ciekawy. Już czekam, aż zaczną się głosy, że gen. Skrzypczak to "pożyteczny idiota Kremla" albo "V kolumna Putina" Oczko.

Ja z wielkim zainteresowaniem oglądam cyrk związany z planowanym przejazdem, słynnej ostatnimi czasy, grupy motocyklowej "Nocne Wilki". Przez granicę chce przejechać paru chłopa na motocyklach, a afera, jakby do odprawy granicznej szykowała się co najmniej kolumna pancerna. Co najciekawsze - motocykliści z takich polskich grup, jak np. Rajd Katyński, czekają po polskiej stronie granicy na Rosjan, deklarując chęć ochrony motocyklistów i prosząc, aby przyjęto ich tak, jak "Nocne Wilki" przyjmują ich podczas Rajdu Katyńskiego. Ciekawe, że jak parę lat temu przez Polskę chciał przejechać rowerowy "Rajd Bandery", to jakoś nikt (poza oczywiście "pożytecznymi idiotami Kremla" Oczko) problemu nie widział.

Dokładnie. Ja nic do tych wilków również nie mam. Przejechaliby, kupiliby coś, zostawili pieniądze i pojechaliby dalej. A jakby zaczęli "odwalać" to przecież po coś mamy policję Uśmiech. A tutaj afera i ośmieszenie się naszych władz.
Co do Pana generała to gratuluję mu bystrości umysłu Bardzo szczęśliwy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
smack
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Pon Kwi 27, 2015 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A za rok w kwietniu będzie wielki płacz, że 'Rosja odmawia wjazdu do Katynia'.
Wielcy politycy tymczasem ogłosili już ogromny sukces i wypowiadają się w tej sprawie tak jakby zdołali zatrzymać tysiąc rosyjskich czołgów lol
Polska staje się coraz większym pośmiewiskiem zajmując się poważnie sprawami błahymi i postępując nieodpowiedzialnie w sprawach poważnych.

Ed: Gen. Skrzypczak powinien wystosować oświadczenie, że nie zamierza zgodzić się na swoje samobójstwo Oczko
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Sro Kwi 29, 2015 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niemcy, Czesi i Litwini przyjęli podobne podejście do tego jakie zaprezentowała Polska więc jeśli już mówimy o wystawianiu się na śmieszność to warto zauważyć, że nie tylko my.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Kwi 29, 2015 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu nie chodzi o samą odmowę wpuszczenia na teren kraju - choć przyznam, że nie rozumiem podstaw tej decyzji i nie zmienia tego fakt, że inne państwa postąpiły podobnie. Rzecz toczy się bardziej o całą atmosferę, jaka temu towarzyszyła. Poziom emocji był taki, jakby do granicy zbliżali się nie motocykliści, ale co najmniej kolumna rosyjskich czołgów kierująca się na Warszawę.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Czw Kwi 30, 2015 07:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Atmosferę jaką wytworzyli politycy i media można uznać za kabaret. Nie wiem na ile przysłużyła się do tego kampania wyborcza- pewnie w jakimś stopniu zwiększyła poziom histerii. Natomiast moja wypowiedź zwracała jedynie uwagę, że podobne decyzje podjęły również inne kraje, a nie atmosfery jaka zapanowała w mediach i na "salonach".
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Maj 07, 2015 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ukraińcy nie wpuścili Rajdu motocyklistów im. rotmistrza Pileckiego

Po odstaniu pięciu godzin na ukraińskim przejściu granicznym polscy motocykliści zostali zawróceni na Białoruś.

Rajd im. rotmistrza Witolda Pileckiego podjechał na przejście graniczne jednak po odstaniu swojego w kolejce, ukraińscy pogranicznicy zaczęli przejawiać niezdrowe zainteresowanie polskimi motocyklistami. Jak zrelacjonował naszemu portalowi świadek wydarzeń, Ukraińcy około pięciu godzin przepytywali motocyklistów po co wjeżdżają na Ukrainę i co zamierzają tam robić. Mimo wielogodzinnych wyjaśnień ostatecznie uczestnicy Rajdu otrzymali oficjalne pismo strony ukraińskiej zakazujące (każdemu indywidualnie) wjazdu na terytorium Ukrainy. Oficjalnym uzasadnieniem było to, że nie podali oni celu wizyty. Jak twierdzi żródło portalu ukraińscy pogranicznicy sugerowali im także, że na Ukrainie mogą stać się celem prowokacji. Polscy motocykliści nie wierzą w takie uzasadnienie bowiem wcześniej dokładnie dowiadywali się o sytuację w zachodniej części Ukrainy, by stwierdzić, że nie zachodzi żadne zagrożenia dla ich przedsięwzięcia. Tak samo zresztą twierdziła polska Straż Graniczna.

Polscy motocykliści skontaktowali się z polskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych, to zaś z oficjalnymi czynnikami w Kijowie. Mimo to jedyną odpowiedzią dla Polaków było to, że być może wjadą oni na Ukrainę, lecz nie wiadomo kiedy. Po spędzeniu na granicy białorusko-ukaińskiej łącznie około 11 godzin, zdecydowali się oni zawrócić na Białoruś. Białoruscy pogranicznicy okazali się znacznie bardziej uczynni, anulowali pieczątki wyjazdowe. Około godziny 11 w dniu jutrzejszym Rajd im. rotmistrza Witolda Pileckiego planuje wjeżdżać do Polski przez przejście graniczne Brześć-Terespol.

Źródło

Ach, ta Ukraina... taka przyjacielska, wdzięczna i sojusznicza Oczko. Właśnie do tego prowadzi polityka udawania, że pada deszcz, gdy ktoś pluje. Ale w sumie: niby dlaczego ktokolwiek miałby szanować państwo, któremu brak szacunku absolutnie nie przeszkadza?
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Maj 24, 2015 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ukraińcy nie chcą uczcić sprawiedliwych z Wołynia

Ukraińska Ambasada nie przyjęła zaproszenia na uroczystości upamiętniające Ukraińców, którzy pomagali Polakom na Wołyniu przed bandami UPA. Obchody odbyły się bez udziału przedstawicieli strony ukraińskiej.

"Inspiracją do upamiętnienia sprawiedliwych Ukraińców była dla mnie i mojego brata, opowieść naszej babci Antoniny, która wraz ze swoim dwuletnim synkiem Stasiem, a naszym ojcem, cudem uniknęła śmierci z rąk UPA. Przeżyła dzięki starszemu Ukraińcowi, który ostrzegł ją przed nadchodzącymi nacjonalistami i mordem.(...)wśród Ukraińców znaleźli się ludzie, którzy potrafili zachować człowieczeństwo, narażając własne życie. Dzisiejszą uroczystością pragniemy oddać hołd pomordowanym i zaapelować do współczesnych władz Ukrainy o zaprzestanie haniebnego procederu heroizacji ukraińskich zbrodniarzy wojennych." - powiedział Krzysztof Kopciński, organizator akcji.

Obecny był wicekonsul rosyjski i reprezentanci mniejszości żydowskiej. Odczytany został również list przedstawiciela mniejszości ormiańskiej ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego.

Źródło
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Pon Cze 01, 2015 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam wywiady z dr. Andrzejem Zapałowskim:
Cytat:
Do czego, Pana zdaniem, muszą się posunąć jeszcze ukraińskie władze, żeby polski rząd zrozumiał, że de facto popiera wrogów państwa polskiego?

– Przede wszystkim polski rząd nie może tłumaczyć swojego postępowania wspieraniem interesów Stanów Zjednoczonych na Ukrainie w konflikcie z Rosją. Nie można pozwolić, aby Polska była narzędziem, przy pomocy którego wykonywane są najbardziej ryzykowne operacje polityczne na Wschodzie. Obecna polityka wyraźnie wskazuje na chęć doprowadzenia społeczeństwa ukraińskiego do całkowitego podziału, a na obszarach, które będą kontrolowane przez środowiska banderowskie, do pacyfikacji metodami siłowymi tożsamości społecznej. Takim wstrząsem dla obecnego środowiska władzy w Polsce zapewne będzie dopiero ponownie pojawienie się – tak jak to było na Majdanie – haseł odzyskania przez Ukrainę od Polski kilkunastu powiatów. Już obecnie trwa powolny proces inwestowania Ukraińców na tzw. Zakerzoniu i wykupywanie ziemi oraz mieszkań. Z tym procederem mamy do czynienia na terenach od Hrubieszowa po Przemyśl.

Jakie kroki powinien podjąć polski rząd i prezydent wobec sankcjonowania na Ukrainie wrogiej nam ideologii nacjonalizmu?

– Polska wzorem naszych przyjaciół Czechów, Słowaków czy Węgrów musi przede wszystkim zweryfikować swoją politykę wobec Ukrainy. Jedną z podstaw polityki zagranicznej jest zasada wzajemności. Jeżeli Ukraina, będąca w tragicznej sytuacji, robi upokarzające gesty wobec sprzyjającego jej Narodu Polskiego, to należy zadać sobie pytanie, co będzie czyniła w sytuacji odzyskania wewnętrznej stabilizacji. Może się okazać, iż opierając się na tradycyjnym sojuszu nacjonalistów ukraińskich z Niemcami w czasie II wojny światowej, stanie się ona poważnym problemem dla Polski.

http://www.kresy.pl/publicystyka,wywiady?zobacz/polityka-wobec-ukrainy-wymaga-weryfikacji

... oraz z Marianem Kowalskim (RN):
Cytat:
“Polska nie tylko ma szanse, ale powinna prowadzić politykę regionalną. Jeżeli tego nie zrobimy, to wkrótce, po zaangażowaniu się w konflikt rosyjsko-ukraiński, możemy na tym wyjść bez własnego państwa” – mówi Kresom.pl kandydat na prezydenta RP Marian Kowalski.

http://www.kresy.pl/publicystyka,wywiady?zobacz/marian-kowalski-dla-kresowpl-popieranie-banderowskiej-ukrainy-to-jest-nonsens
Powrót do góry
rysin
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Pon Cze 08, 2015 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
to wkrótce, po zaangażowaniu się w konflikt rosyjsko-ukraiński, możemy na tym wyjść bez własnego państwa
I pewnie o to chodzi. Polski rząd zrobi z Polaków kamikadze. Nowy prezydent też szczuje.

Cytat:
Gen. Skrzypczak: A kilka godzin później ukraińscy parlamentarzyści uchwalili ustawę gloryfikującą UPA. W tym momencie zrozumiałem, że Ukraina zupełnie nie liczy się z Polską. To, co się stało na Wołyniu, rzeź 100 tys. Polaków przez UPA trzeba mieć z tyłu głowy. Mojego wuja UPA zamordowała, przybijając widłami do drzwi stodoły. Z tego, co wiem, trzy dni umierał. Ich bestialstwo przekracza ludzką wyobraźnię. Hitlerowscy Niemcy tego nie wymyślili, co robili Ukraińcy. Siekierami rąbali ludzi. Zresztą te mordy Polaków przez Ukraińców nie zaczęły się w 1943 r., tylko już we wrześniu 1939 r. Mało kto o tym wie, a jak ktoś wie, to i tak nieczęsto mówi, że kiedy nasi żołnierze wycofywali się do Węgier i Rumunii, byli napadani przez zbrojne bandy ukraińskie. Zastanawiam się, na czym prezydent Poroszenko buduje przyszłość Ukrainy. Na krwiożerczym nacjonalizmie? Straszne to. Od dawna mówię, że Ukraińcy powinni wyzbyć się nacjonalizmów, bo jak się nie wyzbędą, to współpraca z Polską będzie bardzo trudna, a w zasadzie niemożliwa.
Pamiętam, jak 3 dni przed katastrofą lotniczą w Smoleńsku media rozgłosiły decyzję prezesa NBP Skrzypka na temat samowystarczalności finansowej polski i o podziękowaniu FEDowi za dalszą pomoc. Trzy dni po tej informacji p. Skrzypek zginął w katastrofie smoleńskiej. Jak to wytłumaczyć? A teraz gen. Skrzypczak.

Co do Ukrainy:
Obecne władze na Ukrainie uzurpują sobie prawa do ziem polskich. To nie tylko powiaty przygraniczne, to pół Polski.
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Czw Cze 11, 2015 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Spór o kościół św. Marii Magdaleny we Lwowie

W cieniu konfliktów w Doniecku i Odessie toczy się na drugim krańcu Ukrainy inny wieloletni konflikt. Jest on dość ważny, bo dotyczy praw mniejszości polskiej. Chodzi o spór o rzymskokatolicki kościół we Lwowie, wzniesiony przy reprezentacyjnej ulicy miasta, która dawniej nosiła imię marszałka sejmu galicyjskiego Leona Sapiehy, a dziś nosi imię Stepana Bandery.
Kościół ten, ufundowany w 1600 r., został rozbudowany pod koniec XVII w stylu barokowym przez ojców dominikanów, którzy byli jego gospodarzami. Jego dwie okazałe wieże są jedną z wizytówek grodu nad Pełtwią.

Po II wojnie jako jeden z trzech lwowskich kościołów pozostał on w rękach katolików, będąc ostoją nie tylko wiary chrześcijańskiej, ale i polskości na tych terenach. W 1962 r, za czasów rządów pierwszego sekretarza partii komunistycznej Nikity Chruszczowa został on zamknięty. Ćwierć wieku później urządzono w nim salę koncertowa i organową, która działa do dziś. Po 1991 r. lwowscy Polacy rozpoczęli starania o zwrot kościoła. Niestety władze miasta, opanowane w dużym stopni przez nacjonalistów z partii "Swoboda", kierowanej przez Ołeha Tiahnyboka, blokują powrót obiektu do prawowitych właścicieli. Zgodzono się wprawdzie na sprawowanie liturgii katolickiej w niektóre święta i niedziele, ale samego kościoła nie zwrócono. W tym tygodniu sąd lwowski podtrzymał ową decyzję rady miasta. Jest to spory cios do kilkunastotysięcznej wspólnoty polskiej. Tym bardziej, że polskie MSZ zachowuje totalną bierność. I to nie tylko w tym sporze.

Jest to także kolejny przykład złej woli władz ukraińskich. Na nic zdało się polskie poparcie dla Majdanu w Kijowie, także dla Tiahnyboka, którego uwiarygodniali niektórzy polscy politycy. Na nic zdały się działania polskich władz państwowych, które społeczności ukraińskiej w Polsce przekazały m.in. Dom Narodowy w Przemyślu. Nic nie pomogła dobra wola władz kościelnych, które przekazały ukraińskim grekokatolikom różne świątynie, w tym kościół św. Norberta w Krakowie i kościół św. Trójcy w Rzeszowie.

No cóż, słaba i chwiejna postawa Trzeciej RP, która nie dba o prawa rodaków mieszkających od wieków na wschód od rzeki Bug, objawiła się po raz kolejny. Szkoda więc, że w Polsce nie ma kogoś na miarę węgierskiego premiera Viktora Orbana, który nie patrząc na naciski Brukseli czy Waszyngtonu zdecydowanie dba o prawa mniejszości węgierskiej m.in. na Rusi Zakarpackiej. Wtedy bowiem los kresowych Polaków był trochę lżejszy.

http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isakowicz-zaleski/blogi/news-spor-o-kosciol-sw-marii-magdaleny-we-lwowie,nId,1441741
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Cze 09, 2016 09:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wóycicki chce aresztowania księdza Isakowicza-Zalewskiego?

Kazimierz Wóycicki, znany ze skrajnie pro-ukraińskich poglądów wykładowca Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego, po raz kolejny zaatakował księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Wóycicki dziwi się, że kapłan "cieszy się ze swobody".

Tym razem Wóycicki, na swoim blogu odnosi się do nominacji na stanowiska ambasadora RP w Kijowie znanego z równie pro-ukraińskich poglądów Jana Piekło. Ten ostatni nie ukrywa, że chce być pasem transmisyjnym poglądów elit ukraińskich do Polski oraz wzywa do niepodnoszenia sprawy kresowego ludobójstwa w stosunkach z Ukrainą. Wzbudza tym entuzjazm Wóycickiego, który uważa go za właściwego człowieka na właściwym miejscu w dziele "polsko-ukraińskiego pojednania", które w optyce Wóycickiego urasta do rangi nadrzędnej konieczności dziejowej. Powołuje się na słowa fetowanego przez siebie ambasadora o tym, że „Zarówno Rosja, jak i nieżyczliwi obywatele usiłują zrobić wszystko, żeby do pojednania nie doszło”.

Wóycicki usiłuje przedstawić bohatera antykomunistycznej opozycji ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego jako działającego na rzecz interesów Rosji. Porównuje go przy tym do aresztowanego niedawno pod zarzutami szpiegostwa na rzecz Chin i Rosji Mateusza Piskorskiego."Isakowicz-Zaleski winien podjąć się jeszcze jednego zadania – winien zostać duszpasterzem niby-partii Zmiana. Jego niby-duszpasterstwo pasowałoby do tej niby partii. Byłoby to dla niego właściwe miejsce i może wreszcie znalazłby się obok Mateusza Piskorskiego" - pisze Wóycicki. Co spowodowało taką frustrację? Fakt krytycznego nastawienia kapłana wobec nominacji Jana Piekło na stanowisko ambasadora RP w Kijowie oraz wobec niedawnego, kontrowersyjnego listu otwartego ukraińskich prominentów do Polaków. W liście tym trzech byłych prezydentów Ukrainy, ukraińscy zwierzchnicy religijni oraz intelektualiści, ukazali ludobójstwo dokonane przez OUN-UPA jako "tragedię" i "konflikt" próbując w dodatku budować symetrię między działaniami Ukraińców i Polaków. Uciekli się także do szantażu, podobnie jak to robi Wóycicki, strasząc Rosją. Wykładowca SEW UWr akceptuje zresztą w pełni ten przekaz.

Krytycyzm kapłana wobec kontrowersyjnego listu otwartego Wóycicki przedstawia jako "nienawistny głos skierowany przeciw Ukrainie i Ukraińcom", twierdząc też, że "jest zawsze słyszalny, gdy Polacy i Ukraińcy zbliżają się do siebie". Dalej twierdzi, że "Tylko niewiele osób popisało się takim dorobkiem starannie dawkowanej nienawiści do Ukrainy i Ukraińców" jak ks. Isakowicz-Zaleski, który rzekomo "pasożytuje na pamięci tragedii Wołynia 43" - tak jakby kresowe ludobójstwo, które od lat odkrywa przed pinią publiczną kapłan, dotyczyło tylko Wołynia i tylko roku 1943. Dla Wóycickiego nie ma to wielkiego znaczenia, gdyż uznaje działalność ks. Isakowicza-Zaleskiego za "zgodną z kierunkami moskiewskiej propagandy". Frustrację Wóycickiego wywołuje fakt, że "Isakowicz-Zalewski cieszy się natomiast ze swobody, którą wykorzystuje by w niezwykle intensywnej i systematycznej politycznej działalności, siać niezgodę między Polakami z Ukraińcami" sugerując najwyraźniej, także przez porównanie do Piskorskiego, że kapłan powinien być uwięziony.

kazwoy.wordpress.com/kresy.pl

Źródło

Chyba pozostawię bez komentarza, bo co tutaj komentować...?
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Czw Cze 09, 2016 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na szczęście Polacy bardzo szybko rozpoznają takich prowokatorów i siewców ziejących antypolskim jadem jak Wójcicki czy Tomasz Gross i wielu innych. Widać to po komentarzach w necie.

To wszystko wpisuje się w nagonkę antyrosyjską, aby uzasadnić udzial Polski w ataku na Rosję, którą szykują sily międzynarodówki.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Czw Cze 09, 2016 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polonus napisał:

To wszystko wpisuje się w nagonkę antyrosyjską, aby uzasadnić udzial Polski w ataku na Rosję, którą szykują sily międzynarodówki.

Serio? Mam ochote napisać to co jazzmen, ale złamałbym regulamin...
PS. Oby Rosja tego nie czytała, bo plany ataku wyciekną i się przygotują... Masakra Nie
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Sob Cze 11, 2016 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sergio napisał:

Serio? Mam ochote napisać to co jazzmen, ale złamałbym regulamin...
PS. Oby Rosja tego nie czytała, bo plany ataku wyciekną i się przygotują... Masakra Nie

1. brak argumentów jest źródłem ataków personalnych
- to przejaw indolencji intelektualnej adwersarza.
2. Bez obaw - Rosja doskonale zna te plany - oni też mają technikę na wysokim poziomie.
To lepiej niech jankesi się zastanowią, czy warto z Rosją zadzierać, bo wtedy losy świata czeka apokalipsa czyli Masakra jak piszesz.

http://pikio.pl/nato-w-szoku-po-ataku-rosji-zabojcza-bron-przelomem-dla-sojuszu-video/
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Pon Cze 13, 2016 07:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja Ci powiem tyle.
W weekend miałem okazje spotkać kilkunastu Ukraińców którzy prezentowali kulturę swojego kraju. I powiem Ci, że ani sprzedajne media, ani zakamuflowane grupy ani jankesi- nikt- po prostu kilkunastu ludzi z za wschodniej granicy postanowiło włączyć się w obchody europejskiej stolicy kultury we Wrocławiu i pokazać swój kraj. Słowem nie zająknęli się o banderowcach i tym co dzieli- pokazali swoją odmienność i cóż więcej dodać. Może to, że wolałbym na takich kontaktach i wydarzeniach budować dobrosąsiedzkie stosunki niż doszukiwać się spisku pod każdym kamieniem. Chciałbym też żebyś stanął twarzą w twarz z tymi ludźmi i im pochwalił się swoimi poglądami. Masz odwagę?
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Pon Cze 13, 2016 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Odessie Ukraińcy stosowali metody wolyńskie.

https://www.youtube.com/watch?v=cI1qFkziy3o&ab_channel=TELEWIZJASUPERSTACJA.

Standardy banderowskie obowiązują tam nadal.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Wto Cze 14, 2016 07:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie odpowiedziałeś mi na moje pytanie. W sumie nie dziwię się. Lepiej z drugiego rzędu atakować i pisać bajki niż zmierzyć się bezpośrednio z konkretnymi przedstawicielami danego narodu. Miałbyś okazję przedstawić swoje chrześcijańskie miłosierdzie i umiejętność wybaczania. Szkoda, że z tego nie skorzystałeś.

PS. Co do wszelkich filmików w internecie to wybacz, ale maja one dla mnie wartość praktycznie zerową. Przy dzisiejszej technologii można każdy obraz tak zmanipulować i dać taki przekaz jaki tylko dusza zapragnie. Może to nie w temacie, ale nie dalej jak wczoraj okazało się że TVN też pokazując marsz równości wymazał symbol Polski Walczącej z budynku PAST-y. Uważni widzowie to wyłapali i teraz władze tv gęsto i mało wiarygodnie się tłumaczą. Także jak widzisz każdy przekaz można dowolnie modyfikować i radziłbym podchodzić do każdego takiego filmiku z dużą rezerwą. Niestety internet przyjmuje wszystko jak leci- to jest jego słabość.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Cze 14, 2016 09:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli mogę się wtrącić...

Mylisz dwie rzeczy, mianowicie: relacje naród-naród i relacje państwo-państwo. To, że przedstawiciele danego narodu, mam tu na myśli szarych obywateli, lubią się z drugim i na ogół nic do siebie nie mają, nie musi to automatycznie oznaczać, że relacje na poziomie państwowym również układają się dobrze.

Problem z silną tendencją probanderowską na Ukrainie ma wymiar w pierwszej kolejności państwowy - i jako taki wymaga reakcji również na poziomie państwowym. Obywatele RP (również ci nieżyjący) mają prawo do tego, aby polska dyplomacja reagowała, gdy się ich oczernia, a z ich katów robi bohaterów, przedstawiając ofiary jako hitlerowskich okupantów i kolaborantów.

Jeśli chodzi o sympatie probanderowskie wśród Ukraińców, to zapewne kształtuje się różnie, ale trudno nie zauważyć paradowania Ukraińców z czerwono-czarnymi flagami, hucznego świętowania np. urodzin Stepana Bandery czy ekscesów ukraińskich studentów w Polsce, np. w Przemyślu, związanych bezpośrednio z gloryfikacją zbrodni popełnionych na Polakach. Nie twierdzę, że taka postawa dotyczy wszystkich Ukraińców, ale nie twierdzę też, że problemu nie ma.

Jeśli zaś chodzi o wybaczanie... i to jeszcze chrześcijańskie. Nie wiem, na ile pamiętasz treści z katechezy, ale oczekiwanie przebaczenia powinno być poprzedzone skruchą, autentycznym żalem i postanowieniem poprawy Uśmiech. U Ukraińców (mówię o państwie) tego nie widać, a wręcz widać tendencje odwrotne. Zresztą - przebaczenie nie oznacza amnezji. To, że komuś się przebacza, nie oznacza, że nie można domagać się sprawiedliwości i prawdy. Można, a wręcz powinno się, bo - jak to się u chrześcijan mówi - tylko prawda może wyzwolić Uśmiech.

Relacje budowane na kłamstwie, zamiataniu trudnych tematów pod dywan i przemilczaniu drażliwych kwestii na dłuższą metę się nie sprawdzają, są bardzo kruche i przede wszystkim fałszywe - nie tylko w życiu osobistym, ale również politycznym. Polacy mają prawo domagać się tego, aby polski rząd reagował, gdy się ich w podły sposób oczernia i aby relacje z dowolnym państwem nie były "ulepszane" kosztem ich dobrego imienia, do którego ochrony mają niezbywalne prawo.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Wto Cze 14, 2016 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie się z Tobą zgadzam. Tylko te nasze reakcje to często strzelanie z armaty do wróbla. I o to mi chodzi.

Polonus odniósł się do Ukraińców a więc narodu a nie Państwa Ukraińskiego. Dlatego na tym poziomie pozostała moja odpowiedź.

Zresztą zdecydowana większość cytatów, filmików itd. tutaj wklejanych to także poziom naród-naród a nie oficjalne państwowe wypowiedzi, stanowiska itd. Natomiast oczekiwania są żeby reagować na poziomie władz najlepiej centralnych.
To trochę tak jakby Polaków uznać za komunistów bo część społeczeństwa chodzi w koszulkach z komunistą, albo za faszystów bo bliskie są im ideały nacjonalistyczne. No nie ta skala jak dla mnie.

Owszem mamy trudną historię- która dzieli, ale nie pozwólmy żeby historia podzieliła nas także dzisiaj i w przyszłości. Wątpię żeby tego chcieli Ci wymordowani. Sporo można powiedzieć i zarzucić tak jednej jak i drugiej stronie, ale wiem też że tak jak oni nie rozumieją nas tak my często nie rozumiemy ich. I trzeba mieć tego świadomość- najpierw się poznać, starać się zrozumieć siebie wzajemnie i dopiero później dyskutować. My mam wrażenie robimy dokładnie odwrotnie.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Cze 14, 2016 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne, zgodzę się z Tobą, że prowadzenie dialogu nigdy nie zaszkodzi. Tylko dialog ma to do siebie, że musi być obustronny, obie strony powinny uczestniczyć w nim na równych prawach, z zachowaniem do siebie szacunku.

Ja tego szacunku u Ukraińców nie dostrzegam, jaskrawym przejawem jego braku była słynna uchwała, że UPA mają być traktowani i czczeni jako bohaterowie uchwalona dokładnie w trakcie wizyty na Ukrainie prezydenta Komorowskiego. Co gorsza, nie dostrzegam u Polaków adekwatnej reakcji na takie zachowania. Oczywiście nie oczekuję wypowiedzenia wojny, ale taką adekwatną reakcją byłby np. oficjalny protest polskich władz. Niestety, w poprzedniej kadencji jedyną formacją, która złożyła projekt potępiający tendencje probanderowskie i przyklaskiwanie im był SLD z Leszkiem Millerem na czele.

Mnie nie chodzi o to, aby szukać konfliktów na siłę, po prostu Polacy mają prawo do tego, aby polskie władze chroniły ich przed podłymi oszczerstwami. Mają prawo w takich sytuacjach domagać się zdecydowanej reakcji i nie być narażonym na oskarżenia o awanturnictwo, pieniactwo czy nieuzasadnione grzebanie się w historii. Niestety, w Polsce dominuje aprobata dla przeciwskutecznej pseudotaktyki "nie drażnić niedźwiedzia", nawet jeżeli ten przysłowiowy niedźwiedź jest od nas słabszy, aby tylko nie wyjść na zakompleksionego awanturnika, mimo że w istocie, stosując taką metodę, pokazujemy się jako państwo beznadziejnie słabe, które nie potrafi zapewnić swoim obywatelom prawa do ochrony dobrego imienia na arenie międzynarodowej, a nawet jest skłonne nim handlować w imię mitycznych korzyści i interesów.

Co do tego, żeby nie generalizować pojedynczych przypadków na cały naród, zgadzam się z Tobą. Myślę, że przykład, który podałeś, wyczerpuje temat (choć oczywiście nie zgodzę się utożsamieniem nacjonalistów i faszystów, ale nie o tym temat, więc kładę to na bok Uśmiech), bo w Polsce znajdziesz i ludzi w koszulkach z sierpem i młotem, i tych, co na murach malują swastyki. Ważne, żeby takie przypadki zauważać i dostrzegać problem tego rodzaju tendencji, ale zgoda, że nie należy ich rzutować na cały naród. Zresztą, w każdej dyskusji historycznej na temat zbrodni ukraińskich trzeba pamiętać i podkreślać rolę tych Ukraińców, którzy często z narażeniem własnego życia ratowali Polaków i ostrzegali ich przed zagrożeniem. Drażni mnie zrzucanie odpowiedzialności za te zbrodnie na cały naród ukraiński, bo jest to krzywdzące i zupełnie nieuprawnione uproszczenie.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Skocz do: