« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowe bloki na wyzwolenia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Turek i okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jointmaniak
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Wto Wrz 23, 2014 12:32    Temat postu: Nowe bloki na wyzwolenia Odpowiedz z cytatem

Jestem zainteresowany kupnem nowych bloków na wyzwolenia tzn. te stawiane przez Novum Kalisz. Czy ktoś mógłby mi przybliżyć czy to nie jest pakowanie się na mine? Jak tam wyglądają czynsze itp? Już trochę te bloki stoją wiec jakieś ewentualne niedociągnięcia powinny wychodzić jesli pracownicy coś spaprali. A może jest wszystko elegancko i w ogóle raj jakich mało Oczko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mopek
Stara Gwardia

PostWysłany: Nie Paź 12, 2014 09:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę jaki bogol, mieszkanie chce kupować Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kraina_cienia
Maniak
Maniak

PostWysłany: Nie Paź 12, 2014 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

On chce kupić bloki, a nie mieszkanie Jęzor
Powrót do góry
Jay
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie warto. Miesięczne opłaty są dwa razy niższe niż w Tęczy, o PGKiM nie wspominając. Nie ma żadnych ryczałtów, dziwnych dopłat. Każdy ma swoje liczniki, płaci się tylko za zużyte media. Kilkaset złotycz miesięcznie zostaje w kieszeni. Klatki schodowe są sprzątane na bieżąco, co jakiś czas ktoś ogarnie zieleń. Na pewno jest dużo spokojniej niż na niektórych turkowskich osiedlach. Pewnie znajdzie się ktoś komu coś nie pasuje, ale generalnie mieszka się bardzo dobrze i bezproblemowo. Jest tylko jedno "ale". Wydaje mi się, że mieszkań od Novum już nie ma, chyba że z rynku wtórnego. Na Jędrzejewskiego miał powstać jeszcze jednen blok, ale od dawna straszy tylko dziura w ziemi.

Przy okazji tematu mam taką małą dygresje. Wg mnie w Turku powinno budować się więcej bloków. Nie każdego stać i nie każdy ma czas i zapał budować dom. Łatwiej dostać i spłacać (szczególnie młodym) kredyt 150 tyś. niż 300 tyś. Poza tym oferta rynku wtórnego jest, delikatnie mówiąc, mało interesująca. Kilka lat temu pojawił się w końcu jakiś prywatny deweloper, zbudował 5 bloków i coś się zacięło. Buduje się, ale tylko kolejne markety...
Powrót do góry
Mopek
Stara Gwardia

PostWysłany: Sro Gru 17, 2014 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam rozglądałem się ostatnio za mieszkaniami i fakt, w Turku oferta jest co najwyżej średnia. Kawalerka do totalnego remontu 90 tyś... I jak tutaj się nie dziwić, że młodzieży ciężko jest spróbować stworzyć coś swojego. Tylko same kredyty :<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Paweł Sz.
Maniak
Maniak

PostWysłany: Sro Gru 17, 2014 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już swoje żale wylewałem w jednym z tematów Uśmiech.
Ostatecznie zamierzam wynajmować sobie mieszkanka jeszcze przez 5-10-15 lat... po tym okresie sytuacja powinna się (siłą rzeczy) poprawić na tyle, że mieszkanie powinienem kupić bez problemu w ciągu paru lat.
Np. teraz w Poznaniu kawalerkę wynajmę już za około 1250 zł "ze wszystkim", nie jest to 300-450 zł jak za własną czy spółdzielczą, ale to już nie wróci i nie ma co płakać... a żeby nie zarobić tych 2000 zł w Poznaniu to trzeba się naprawdę postarać, więc nawet te 1,25k za sam dach nad głową jeżeli się żyje we dwójkę nie jest wielkim problemem.
Dwa pokoje jeżeli będą nam potrzebne w tym momencie mogę wynająć już za 1350-1550 zł, więc też nie jest źle.
Nie wiem za ile można wynająć kawalerkę w Turku, ale w Kaliszu jakiś czas temu można było już za 850 zł*.

* mówię o kawalerkach w miarę wyposażonych.

W prywatnych kamienicach około 60 metrowe mieszkania można wynająć już za 950 zł Uśmiech. Tylko są puste i mają problematyczne ogrzewanie (gaz albo jakieś dziwaczne enigmatyczne piecyki). Orientuję się w tym temacie dobrze, bo pracowałem pare miesięcy jako listonosz i tematy się poruszało Oczko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Turek i okolice Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: