« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

MŚ w Piłce Ręcznej - Katar 2015

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Sport
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Sty 28, 2015 21:24    Temat postu: MŚ w Piłce Ręcznej - Katar 2015 Odpowiedz z cytatem

Turniej już w fazie końcowej, a tutaj cisza. Oglądacie, kibicujecie? Macie jakieś spostrzeżenia odnośnie gry? Ręczna cieszy się w Waszych domach popularnością?

Dla tych, którzy nie oglądają: Polacy dziś awansowali do półfinału! Oczko

I czy jest jakikolwiek inny sport, w którym można obejrzeć TAKĄ bramkę? Jęzor.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sro Sty 28, 2015 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jak nie oglądać i nie kibicować Oczko
W piątek musimy pokonać Katar i finał (stawiam z Hiszpanami) będzie sprawą otwartą...
Nie będę zapeszał, ale super by było gdybyśmy w dwie z czterech najpopularniejszych gier z piłką w nazwie (nożna, siatkowa, ręczna, koszykowa) Mistrzami Świata sobie zostali...
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Sty 28, 2015 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie - jak? Oczko Ja mecze Polaków na MŚ oglądam zawsze, jeżeli tylko mam taką możliwość, dokonując od paru lat trudnej sztuki godzenia mistrzostw z zimową sesją egzaminacyjną Oczko. Dzisiejszy mecz był niesamowity, wrażenia ogromne, choć całość atmosfery nieco zepsuła co najmniej dyskusyjna postawa sędziów. Ale daliśmy radę, w piątek liczę na kolejne emocjonujące widowisko z udziałem polskich reprezentantów. Nawet, jak nam czasem niezbyt dobrze idzie, gramy słabiej lub popełniamy serię prostych błędów, to i tak warto być z chłopakami, ze względu na wielką ofiarność, zaangażowanie i serce, które wkładają w każdy mecz. Tej Drużynie (przez naprawdę ogromne "D") wierność w kibicowaniu się należy Uśmiech.
Powrót do góry
Mopek
Stara Gwardia

PostWysłany: Pią Sty 30, 2015 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja się przyznam, że nie oglądam. Baa nawet nie śledzę ich poczynań. Taki ze mnie ignorant ! Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pią Sty 30, 2015 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak mawiają - katar leczony czy nie i tak swój czas pomęczy...
Czas reprezentantów Kataru (w zasadzie najemników za srebrniki i haremy) nastał na tych MS. Trudno się mówi - finał nie dla nas - biedaczków z honorem i walecznych jak ... nie powiem co...
Mimo sędziowskiej przychylności, dopingu szejków etc Nasi gladiatorzy łatwo skóry nie sprzedali - i tak trzymać... SZACUN
Trudno - finał pocieszenia będzie pewnie jeszcze trudniejszy (Francuzi i Hiszpanie to przecież potęgi w tej dyscyplinie), ale powalczymy.
A tak na marginesie - ten Mundial sensu większego nie ma jak dla mnie. Pokazuje jedynie siłę pieniądza. Jak się ma kasę to można zorganizować MS w dyscyplinie, która obywateli kraju mało interesuje, można zwerbować zawodników i ekipę na miarę finału zmontować, można przychylność składów sędziowskich zaskarbić, przymknięcie oka obserwatora etc... - CHORE TO i tyle.... (mam na myśli całość turnieju)
Powrót do góry
smack
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Pią Sty 30, 2015 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie jakby Francja/Hiszpania oddała finał walkowerem w ramach protestu tego cyrku pod nazwą MŚ.
42 minuta meczu i pierwsze wykluczenie wśród gospodarzy, mimo podobnej ilości fauli lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pią Sty 30, 2015 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż, przykre. Szkoda, że pieniądz rządzi również sportem. Rozbroiła mnie informacja, że Katarczycy opłacili kibiców, żeby przyszli poklaskać na trybuny - to chyba o czymś świadczy. Nie mówię, że zagraliśmy dzisiaj nienaganną piłkę ręczną, bo popełniliśmy sporo błędów, nie wykorzystaliśmy wielu sytuacji, bramka też była słabsza niż np. w meczu z Chorwacją. Ale szkopuł w tym, że od błędów nie była też wolna "reprezentacja" Kataru, jednak dziwnym trafem sędziowie widzieli w znakomitej większości tylko nasze pomyłki... co najlepiej obrazuje właśnie wykluczenie pierwszego "Katarczyka" dopiero w drugiej połowie meczu. Wielki szacunek dla Chłopaków, że mimo takiej sytuacji byli w stanie walczyć po męsku do końca. I fajnie, że mieli odwagę po meczu pokazać sędziom, co myślą na temat ich pracy w tym spotkaniu. W niedzielę, w meczu o brąz, będę im kibicować tak samo, jakby grali o złoto. Pokazali wielką klasę podczas tego turnieju i nadal są dla mnie najlepszą Drużyną.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sob Sty 31, 2015 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całość sędziowania tego meczu to jedna wielka kompromitacja sędziów, delegatów i całej federacji. Dla mnie najgorszy był gol przy stanie 23:22 - dwa błędy w jednej akcji (przekroczenie linii i podparcie rzutu) i bramka uznana - wielki szacunek dla naszych zawodników, że do rękoczynów nie doszło, że pokazali dobitnie, ale kulturalnie co myślą o pracy składu sędziowskiego... i zostali za to skarceni...
Polski lekarz za protesty przy stoliku sędziowskim został przez "federację" zawieszony na pół roku i pewnie jeszcze karę finansową dostanie (lub dostał), Związek Piłki Ręcznej w Polsce za zachowanie (oklaski i gesty dla sędziów) ma zapłacić karę finansową (kwoty nie ujawniono)... CYRK na kółkach te mistrzostwa. Aż się prosi o zlekceważenie tego turnieju i dobitne protesty - jak przejdą te przekręty bez większego echa to Mundial 2022 będzie wyglądał podobnie
Oddanie finału przez Francuzów byłoby w takiej sytuacji super. My w ramach protestu moglibyśmy też (wspólną decyzją) nie zagrać z Hiszpanią - i tym sposobem byłby tylko mistrz świata Katar i nic poza tym...
Ale to raczej niemożliwe - choć otworzyłoby oczy działaczom i dało kopa na przyszłość...
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Lut 01, 2015 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy brąz! Takiego pięknego meczu nie widziałam dawno Oczko. Dobitka na remis na sekundę przed końcową syreną, bramki rzucane cudem w najbardziej newralgicznych momentach i historyczna interwencja Szmala w pierwszej połowie. Ta Drużyna to po prostu husaria. Myślę, że należą się im podziękowania za niesamowite emocje podczas całego turnieju i heroiczną walkę, taką z serca, mimo kłód rzucanych pod nogi. I dziś nawet Bardzo Ważny Pan w Garniturku, który "zainterweniował", wysyłając naszego zawodnika na 2 minuty kary w decydującym momencie meczu, nie był w stanie rozbić naszej gry. Ogromny szacunek dla Chłopaków i cieszę się niezmiernie razem z Wami! Nawet jeżeli gdzieś tkwi ta świadomość, że powinniśmy grać dziś o złoto, to i tak pokazaliście wielką klasę. Ale uczciwie trzeba przyznać bez żadnych oporów, że Hiszpanie też zagrali świetną piłkę ręczną, a i sędziowie stali na wysokości zadania. Po prostu - piękny mecz Uśmiech.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Sport Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: