« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Prezydent Andrzej Duda
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jazzmen
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2015 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehehe, nawet liczyć nie potrafią Uśmiech

http://polska.newsweek.pl/reforma-emerytalna-kancelaria-prezydenta-dudy-zrobila-blad-w-obliczeniach,artykuly,370962,1.html

ŻENADA, przez duuuuże Ż Jęzor

wam kury iść szczać prowadzać, a nie ustawy pisać Jęzor
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2015 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko wiesz na czym polega tragizm tej sytuacji? Na tym, że na polskiej scenie wybór masz często między złym a gorszym politykiem. W II turze oddałam głos na Andrzeja Dudę - głos nieważny lub zostanie w domu nie zmieniłoby niczego, bo prezydentem i tak zostałby któryś z dwóch kandydatów, a nie wyobrażałam sobie, aby głową państwa miał ponownie zostać B. Komorowski. I ten tragizm polega właśnie na tym, że mimo świadomości tego wszystkiego, co wyprawia A. Duda, i tak uważam, że był on lepszym (to absolutnie nie to samo, co "dobrym") kandydatem w II turze. To wiele mówi o kondycji polskiej polityki.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Sro Wrz 23, 2015 07:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po części masz rację co do diagnozy. wszyscy oni to psie krwie.
Jeśli jednak chodzi o ten konkretny przypadek, naród wybrał gościa bez dorobku, bez rozeznania, bez cienia własnej myśli, z notorycznie przyklejonym głupim uśmieszkiem z tym, że z ładną żoną...trzeba spojrzeć prawdzie w oczy - niezłomny jest po prostu PRowskim produktem, który ludzi kupili w ciemno...po miesiącu prezydentury ma tyle wpadek co komorowski przez rok z tym, że gafy komorowskiego nie były tak szkodliwe, jak to co robi duda za granicami kraju kompromitując się niemiłosiernie...a zobaczymy co będzie za rok...
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Wrz 23, 2015 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, gafy Komorowskiego można traktować mniej lub bardziej poważnie, ktoś może stwierdzić, że nie ma sensu np. czepianie się o błędy w mowie i pisowni, ale dla mnie jednak istotne jest, aby prezydent - reprezentująca państwo głowa - potrafił się poprawnie wysłowić zarówno na papierze, jak i w mowie. Uważam, że takie stanowisko jednak zobowiązuje do trzymania pewnego poziomu.

Tylko nie do końca chodziło mi o same gafy, wpadki, czy jak tam je nazwać. Każdy chyba pamięta przeciek, według którego Komorowski obiecał pieniądze ze sprzedaży lasów na odszkodowania dla Żydów. Oczywiście, można się spierać, że to jedynie przeciek i tak dalej, ale były prezydent ma na koncie jeszcze m.in. takie decyzje, jak przyznanie Orderu Orła Białego Petro Poroszence - człowiekowi, który prawnie usankcjonował traktowanie UPA jako kombatantów, chroniąc pod groźbą kary "dobre imię" członków tych oddziałów (obecnie stowarzyszenia kresowe szykują apel do A. Dudy o odebranie mu tego odznaczenia). Do tego dochodzi jeszcze arogancja (odmowa udziału w debacie, "dopisać to się można do wycieczki", "zmień pracę i weź kredyt") oraz żenujące zagrywki w kampanii przed II turą wyborów, które pokazały, że były prezydent właściwie od zawsze był za wszystkim, tylko przez 5 lat nie miał czasu tego pokazać.

To są rzeczy, które - według mnie oczywiście - całkowicie dyskwalifikowały Komorowskiego jako kandydata na prezydenta Polski. W tym sensie twierdzę, że Andrzej Duda był kandydatem lepszym.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Sro Wrz 23, 2015 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to o czym piszesz w odniesieniu do komorowskiego ma wymiar w znacznej mierze wizerunkowy. można by rzec, że nie potrafił się sprzedać/ jego otoczenie było tak samo zaślepione jak i on sam. nie zmienia to jednak faktu, że miesiąc działalności i pomysłów niezłomnego przynosi nam wiele bardziej konkretne powody do negatywnej oceny - to już nie jest błąd ortograficzny, to już nie jest przejęzyczenie, to już nie jest tylko arogancja...to jest merytoryczne ośmieszanie się w zasadzie w każdej sferze, w której się wypowiada...dopóki był kandydatem, jego zadaniem było gadać "na okrągło" i głupio się uśmiechać...- cóż teraz można powiedzieć, że król jest nagi...i pozostał tylko ten nieschodzący z jego ust głupawy uśmiech
Powrót do góry
szczota
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Sro Wrz 23, 2015 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komorowski jaki był taki był. No ale wiekszosc która głosowała na Dudę robiła to własnie raczej na złość, niż z jakichś sensownych powodów.
No to teraz jest jak jest, dla mnie jego prezydentura jest dokładnie tym czego się spodziewałem Uśmiech
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Wrz 23, 2015 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zgodzę się - o ile wysławianie się czy posługiwanie językiem pisanym można faktycznie uznać za rzecz wizerunku, o tyle pozostałych kwestii już nie bardzo. Odznaczanie najwyższym orderem państwowym człowieka, który prawnie sankcjonuje bohaterstwo oprawców ponad stutysięcznej grupy polskiej ludności cywilnej czy arogancja nie są już sprawami dotyczącymi wizerunku. Tak samo jak obietnica odszkodowań dla Żydów z pieniędzy pochodzących ze sprzedaży polskich lasów.

Ja w II turze nie głosowałam na złość Komorowskiemu, tylko przeciwko Komorowskiemu. To jest różnica.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Sro Wrz 23, 2015 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do przecieków, nie będę się wypowiadać, bo nie znam sprawy.
natomiast, co do odznaczenia...ubyło polakom przez to w portfelach? czy to aż tak istotne dla naszego życia? nie sądzę...

to co robi duda, w ciągu miesiąca i całą swoją postawą odbije się bezpośrednio na naszym życiu..przyznanie orderu lub brak przyznania...szczerze mówiąc mam gdzieś
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Wrz 23, 2015 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, jak oceniasz decyzję o odznaczeniu Poroszenki jest kwestią odrębną - chodziło mi tylko o fakt, że nie jest to sprawa wizerunkowa.

W portfelach nie ubyło, ale dla mnie - i sądząc po reakcjach - dla sporej grupy Polaków ta decyzja jest istotna. Wychodzę z założenia, że i w życiu, i w polityce liczy się o wiele więcej niż ekonomia i portfel. A przynajmniej liczyć się powinno. Proponuję jednak to zostawić, bo temat jest o Andrzeju Dudzie - napomknęłam jedynie o tej sprawie, aby uzasadnić swoje twierdzenie, że Duda był lepszym kandydatem niż Komorowski. Oczywiście przyjmuję do wiadomości, że ktoś może się z tym zdaniem nie zgadzać i nie mam na celu przekonywania kogokolwiek na siłę.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Czw Wrz 24, 2015 09:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tym, że on już kandydatem nie jest. to, jak podejmujemy proces wyboru nie stanowi przedmiotu moich zainteresowań...mnie interesuje działalność prezydenta, a nie kandydata...a ta jest wyjątkowo beznadziejna.

tak, w życiu nie liczy się tylko ekonomia i portfel, ale to stanowi przedmiot twojej troski a nie polityków...oni mają za zadanie tylko i wyłącznie dbać o pomyślność obywateli i stwarzać warunki do normalnego życia. gdy w wieku 60 lat pójdziesz na emeryturę i dostaniesz 300 zł świadczenia, wtedy nie będzie ciebie interesować, że prezydent duda nie odznaczył kogoś, kto tobie akurat nie odpowiada (do czego masz oczywiście prawo) albo uczestniczył w upamiętnieniu żołnierzy wyklętych itp.

facet nie ma pojęcia o sprawowaniu tej funkcji i nie ma do niej żadnych predyspozycji. to mały, powolny prezesowi, urzędnik partyjny z nikłą wiedzą o tym jakimi mechanizmami rządzi się świat. to moja ocena i nikogo nie będę do niej przekonywać na siłęUśmiech wiele lat nie angażowałem się w pisanie na forum. Chociaż nie jestem wyborcą PO ani Komorowskiego (bo w zasadzie to nie głosuję na żadną partię) widzę jednak jakościową różnicę w sprawowaniu tej funkcji i to już po 1 miesiącu. to samo było widać po odejściu kwaśniewskiego, kiedy wygrał kaczyński - już po pierwszych tygodniach było wiaać, że to nie ten człowiek, nie na tym miejscu...cóż teraz tworzy się jego legendę - a prawda jest taka, że był miernym prezydentem - duda nie ma nawet cienia przygotowania jakie miał kaczyński...więc myślę, że to będzie prawdziwa katastrofa.

jak w przemówieniu inauguracyjnym (w zasadzie bez treści) nazwał siebie "niezłomnym" i że mu wszystko się udaje (jezu co za poziom....dzieci mają w sobie więcej pokory a nie ponad 40 letni facet) to w tym momencie zanim zaczął, dla mnie już się skończył...no i niestety czarny scenariusz zaczyna się realizować.

znam sporo ludzi z podobnym podejściem do życia i swojej osoby - i nie życzę ci, żebyś kiedykolwiek spotkała kogoś takiego na swojej drodze. tylko, że to jest prezydent, a nie kumple spod budki z piwem
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Wrz 24, 2015 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozmowa troszkę się zamotała Oczko
Ja nie bronię Andrzeja Dudy jako prezydenta, w pełni się zgadzam, że wylewanie żalu na stan wewnętrzny kraju podczas podróży zagranicznych, proponowanie projektów ustawy w oparciu o szkolny błąd w obliczeniach czy zrzucanie realizacji czołowej obietnicy wyborczej na rząd "aby mógł się wykazać" jest żenujące - mówiąc bardzo delikatnie, ale to forum publiczne, a i kobiecie za bardzo nie przystoi Oczko. Gdy pierwszy raz usłyszałam te słowa o "byciu człowiekiem niezłomnym", zareagowałam bardzo podobnie i chyba nie trzeba wyjaśniać dlaczego.

Poruszyłam kwestię kandydatów w kontekście tego, jak mierny mamy wybór w Polsce jako wyborcy. Dla mnie przyznanie Poroszence najwyższego odznaczenia państwowego jest w zasadzie rzeczą dyskwalifikującą, bo odbieram to jako okazanie głębokiej pogardy ponad 100 tys. rodakom zamordowanym na Kresach, tym, którzy musieli stamtąd uciekać oraz ich rodzinom. Chcę, aby prezydent był kompetentny i dbał o dobrobyt obywateli. Ale od głowy państwa wymagam również troski o dobre imię Polski i Polaków. Przyznanie Orderu Orła Białego Poroszence było usankcjonowaniem tego, co twierdzą o Polakach spadkobiercy OUN/UPA - że byli okupantami, kolaborantami i najgorszą szumowiną. Oczywiście nie był to jedyny powód, dla którego podjęłam decyzję, że lepiej głosować przeciw Komorowskiemu (bo w istocie w II turze bardziej głosowałam przeciw niż za). Ale, tak jak wspomniałam wcześniej, to jedynie moje motywacje i moje zdanie - nie chcę nikogo przekonywać na siłę, rozumiem, że głosując można się kierować różnymi pobudkami. Przecież nie wymagam, aby każdy kierował się moimi Oczko.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Nie Wrz 27, 2015 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

okazuje się, że teraz prezydent rp pod osłoną nocy udaje się na spotkania z szefami partii jak jakiś uczniak...

nie sądziłem, że może zniżyć się aż do takiego poziomu, chociaż reprezentował już dno...to teraz można powiedzieć, że dno w jego wykonaniu nie istnieje...czekam z przerażeniem na dalsze ruchy naszego niezłomnego...

facet bezcześci pojęcie głowy państwa...i to w bardzo ordynarny sposób...

premier rządu nawet ręki nie podaje, nie mówiąc o spotkaniu, ale do nadprezesa leci jak jakiś podlotek...
Powrót do góry
Paweł Sz.
Maniak
Maniak

PostWysłany: Nie Wrz 27, 2015 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież wyszła nowa fifa 16 ;D za dnia spotkania w Polsce, później wylot do USA, a trzeba grę sprawdzić.

Cytat:
premier rządu nawet ręki nie podaje, nie mówiąc o spotkaniu, ale do nadprezesa leci jak jakiś podlotek...

Nie podał jej ręki, bo do niego nie podeszła, proste Oczko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jay
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Nie Wrz 27, 2015 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jazzmen napisał:
okazuje się, że teraz prezydent rp pod osłoną nocy udaje się na spotkania z szefami partii jak jakiś uczniak...

nie sądziłem, że może zniżyć się aż do takiego poziomu, chociaż reprezentował już dno...to teraz można powiedzieć, że dno w jego wykonaniu nie istnieje...czekam z przerażeniem na dalsze ruchy naszego niezłomnego...

facet bezcześci pojęcie głowy państwa...i to w bardzo ordynarny sposób...

To tylko kolejny dowód na to, że ludźmi PiS, niezależnie od stanowiska które zajmują w Państwie, z tylnego siedzenia kieruje prezes J. Kaczyński. Po prostu władza absolutna. Swoją drogą to jakiś fenomen, że największa partia opozycyjna 38 mln kraju znajduje się w rękach jednego człowieka - 66-letniego dziadka, który nie ma konta i mieszka z kotem... Przerażające...
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Nie Wrz 27, 2015 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kwestia fochów Kopaczowej wobec Dudy czy spotkanie z Kaczyńskim są sprawami trzeciorzędnymi.
Mnie teraz interesuje jakie stanowisko zajmie w ONZ w sprawie tzw. uchodźców i czy będzie miał odwagę po imieniu nazwać tych, którzy sterują polityką światową tak, aby Europie fundować tych wędrownych turystów.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Wrz 27, 2015 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co jest złego w tym, że ktoś nie ma konta i mieszka z kotem? Rozumiem, że można nie lubić Kaczyńskiego, też go nie lubię, ale nie rozumiem czepiania się takich bzdetów. Niech trzyma swoje pieniądze gdzie chce i mieszka nawet ze stadem kotów... co to kogo obchodzi? Ma to jakiś wpływ na prowadzoną przez niego politykę i stan państwa, że uzurpujesz sobie prawo do zaglądania mu do mieszkania?
Powrót do góry
Jay
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Nie Wrz 27, 2015 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ma wpływ - tego nie wiem, ale z pewnością przy okazji pokazuje jak bardzo samotnym, zagubionym, nieufnym i zamkniętym na świat jest człowiekiem.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2015 05:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poważnie? Mieszkanie ze zwierzakiem jest dla Ciebie wystarczającym dowodem na to, że ktoś jest "samotny i zagubiony"? A ta "nieufność i zamknięcie na świat", jak rozumiem, stąd, że nie posiada konta? Istotnie, bardzo poważne przesłanki do równie poważnych wniosków... Jeżeli koniecznie już musisz zaglądać Kaczyńskiemu przez dziurkę od klucza, kiedyś obiło mi się o uszy, że wbrew pozorom nie trzyma całych oszczędności w skarpecie ani legowisku kota, tylko współdzieli konto bodajże z matką. Zapytasz pewnie - dlaczego dorosły facet miał wspólne konto z mamą?! Nie wiem, nie obchodzi mnie to i nie rozumiem, dlaczego kogokolwiek miałoby obchodzić - może tak chciał, może tak wolał, może tak mu było wygodniej - to jego prywatna sprawa. Rozumiem, że tabloidy wręcz pękają z ciekawości i domysłów, dlaczego Kaczyński pozostał kawalerem, a nawet i poważane media stroją sobie z tego zagadnienia - moim zdaniem - niespecjalnie stosowne żarty, ale błagam... trzymajmy jakiś poziom.

Nie czuję się osobistym adwokatem Jarosława Kaczyńskiego. Nie głosuję ani na niego, ani na jego partię i nie zgadzam się z jego polityką. Chcę bronić jedynie pewnych standardów, niezależnie od tego, kogo miałyby dotyczyć. Chętnie czytam i biorę udział w merytorycznych dyskusjach na temat polityki, z ciekawością śledzę wymiany uwag i poglądów, ale za każdym razem mierzi mnie właśnie wysuwanie takich "argumentów", które kojarzą mi się z klimatem tabloidów. Szanujmy cudzą prywatność.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2015 07:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paweł Sz. napisał:

za to prezydent "podchodzi" do prezesa...o przepraszam, nawet podjeżdża w nocy, żeby tylko ukłony mu złożyć..proste Oczko
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2015 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na forum ONZ okazało się, że III RP jest cudowna...moim zdaniem duda jest albo wybitnym kłamcą, albo wybitnym manipulatorem albo wybitnym idiotą....do wyboru
Powrót do góry
Jay
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2015 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
Poważnie? Mieszkanie ze zwierzakiem jest dla Ciebie wystarczającym dowodem na to, że ktoś jest "samotny i zagubiony"? A ta "nieufność i zamknięcie na świat", jak rozumiem, stąd, że nie posiada konta? Istotnie, bardzo poważne przesłanki do równie poważnych wniosków... Jeżeli koniecznie już musisz zaglądać Kaczyńskiemu przez dziurkę od klucza, kiedyś obiło mi się o uszy, że wbrew pozorom nie trzyma całych oszczędności w skarpecie ani legowisku kota, tylko współdzieli konto bodajże z matką. Zapytasz pewnie - dlaczego dorosły facet miał wspólne konto z mamą?! Nie wiem, nie obchodzi mnie to i nie rozumiem, dlaczego kogokolwiek miałoby obchodzić - może tak chciał, może tak wolał, może tak mu było wygodniej - to jego prywatna sprawa. Rozumiem, że tabloidy wręcz pękają z ciekawości i domysłów, dlaczego Kaczyński pozostał kawalerem, a nawet i poważane media stroją sobie z tego zagadnienia - moim zdaniem - niespecjalnie stosowne żarty, ale błagam... trzymajmy jakiś poziom.

Nie czuję się osobistym adwokatem Jarosława Kaczyńskiego. Nie głosuję ani na niego, ani na jego partię i nie zgadzam się z jego polityką. Chcę bronić jedynie pewnych standardów, niezależnie od tego, kogo miałyby dotyczyć. Chętnie czytam i biorę udział w merytorycznych dyskusjach na temat polityki, z ciekawością śledzę wymiany uwag i poglądów, ale za każdym razem mierzi mnie właśnie wysuwanie takich "argumentów", które kojarzą mi się z klimatem tabloidów. Szanujmy cudzą prywatność.

Zasadnicze pytanie jest takie: czy ten pan przestrzega jak to nazwałaś "standardów", bo według mnie bardzo rzadko, bezpodstawnie rzucając rozmaite ostarżenia i obrażając kogo się da, czy manipulując informacją w taki sposób żeby buntować przeciwko sobie Polaków, w imię sobie tylko znanych powodów.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2015 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest zupełnie inna rzecz, w którą nie chcę za bardzo wchodzić, bo temat jest o Andrzeju Dudzie. Powiem jedynie tyle, co już tu pisałam: nie jestem zwolenniczką ani poglądów Jarosława Kaczyńskiego, ani sposobu prowadzenia przez niego polityki, ani kierowanej przez niego partii.

Dla mnie zasadniczą kwestią są właśnie standardy, w tym konkretnym przypadku te dotyczące dyskusji. Tobie, mnie czy komukolwiek innemu może się nie podobać ten czy inny polityk, jego poglądy, działanie, postępowanie i tak dalej, ale czy to oznacza, że w rozmowie mamy używać argumentów rodem z portalów plotkarskich i tabloidów? Co do polityki Kaczyńskiego ma fakt, że mieszka z kotem i nie ma własnego konta? Nie ma nic i nie są to też wystarczające przesłanki, aby na ich podstawię robić jakąś psychoanalizę. A do tego fakt, że się nie ożenił jest jego sprawą prywatną i zwyczajnie uważam za nieeleganckie, aby roztrząsać to publicznie czy z tego kpić, co robiły już niejedne media.

Powtórzę raz jeszcze: nie chodzi mi tu konkretnie o Kaczyńskiego, ale o ogólny poziom dyskutowania i dobór argumentów. I chciałabym na tym skończyć, bo robi się duża dygresja Uśmiech.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2015 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie uznaję nauki tzw psychologii i oceniam ludzi po tym co robią. nie ma bardziej paranoicznego polityka niż j. kaczyński (no może a.macierewicz według niektórych nazwany ruskim agentem - w myśl zasady is fecit cui prodest) jego mityczne 54 strefy szariatu to bujda na resorach, którą niestety łyka większość społeczeństwa - myślę, że on dobrze wie, że opowiada brednie - a jeśli nie wie, to to jest dopiero miara jego paranoi i zamknięcia na świat!!! skoro wie, to nie da się obronić go jako męża stanu...dołączy do naszego niezłomnego w manipulacji i kłamstwie. takich mamy wodzów "rewolucji"
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2015 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to są zupełnie dwie różne rzeczy... Jay wnioskował o samotności, zagubieniu, nieufności i zamknięciu na świat Kaczyńskiego po tym, że mieszka z kotem i nie ma konta w banku. I do tego się odnosiłam - że według mnie wyciąganie takich wniosków na podstawie takich przesłanek nie jest uprawnione. Chodziło jedynie o to.
Powrót do góry
Paweł Sz.
Maniak
Maniak

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2015 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jazzmen napisał:
Paweł Sz. napisał:

za to prezydent "podchodzi" do prezesa...o przepraszam, nawet podjeżdża w nocy, żeby tylko ukłony mu złożyć..proste Oczko

A Kopacz podchodzi do losowego obywatela by mu przeszkadzać w jedzeniu kotleta...
a to a tamto a siamto...
serio chcesz rozmawiać na takim poziomie?

W sytuacji Duda-Kopacz Duda zachował się jak trzeba, a Kopacz nie. W sytuacji Duda-Kaczyński Duda nie zachował się jak trzeba (jak przystało). Obie sytuacje nie mają związku poza tym, że pewnie sobie z Jarkiem podali ręce.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2015 06:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie, nie chcę rozmawiać na takim poziomie, dostosowuję się jedynie do zaprezentowanych argumentów. W sporze Duda - Kopacz, to Kopacz miała rację, co potwierdzili specjaliści od protokołu dyplomatycznego - i na tym koniec.

jedna i druga sytuacja mają ze sobą zasadniczy związek, gdyż pokazują stosunek niezłomnego do premiera polskiego rządu, który pełni jedną z najwyższych funkcji państwowych. jarosław kaczyński nie pełni żadnej funkcji państwowej, no chyba że jest nadprezydentem - co też właśnie duda usilnie próbuje swoim zachowaniem udowodnić.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2015 09:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie byłabym tu jednak tak zasadnicza, bo kiedy wyszła cała ta afera, z ciekawości poczytałam kilka artykułów. Bez trudu znalazłam opinie ekspertów od protokołu, którzy twierdzą, że bezwzględnie premier, jako osoba niższa rangą, powinna najpierw podejść do prezydenta, zanim zaczęła witać się z innymi. I że to właśnie Kopacz, podając najpierw ręce innym gościom, lekceważąc stojącego kawałek dalej prezydenta, złamała protokół i okazała taki, a nie inny stosunek głowie państwa.

Ja nie jestem ekspertem od dyplomacji, po prostu uczciwiej jest zauważyć, że zdania są podzielone - również wśród znawców tematu.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2015 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok, zatem skoro przyjąć, że niższy rangą podchodzi do wyższego rangą to kim jest prezes kaczyński, że do niego niezłomny jedzie i to w nocy?
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2015 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co wspólnego ma jedna sytuacja z drugą?

W pierwszej chodzi o protokół, o to, kto do kogo powinien podejść podczas uroczystości państwowej - powołałeś się na opinię eksperta, który twierdzi, że Duda powinien był podejść do Kopacz. Ja zaznaczyłam, że spotkałam się z wprost przeciwnymi opiniami znawców tematu - nie znam się na tym, więc nie rozstrzygam, które są prawidłowe, zwróciłam jedynie uwagę, że istnieje w tej sprawie więcej niż jedno stanowisko.

W drugiej zaś chodzi o to, czy istnieje jakaś - nazwijmy to - nieformalna i nieprawidłowa zależność prezydenta od szefa partii, z której się wywodzi. I to jest sedno problemu, a nie to, czy Duda pojechał do Kaczyńskiego, czy Kaczyński do niego. Jakie to ma znaczenie? Abstrahując na chwilę od konkretnych osób Dudy i Kaczyńskiego - dowolny prezydent może chcieć spotkać się prywatnie z dowolnym kimś np. starszym od niego, kogo darzy szacunkiem/uznaniem i w tym celu pofatygować się do niego zamiast ściągać go do kancelarii czy pałacu. Wówczas nie ma to nic wspólnego z hierarchią urzędów państwowych.

Właśnie dlatego nie widzę związku między pierwszą a drugą sytuacją - w pierwszej mieliśmy do czynienia ze spotkaniem oficjalnym, na którym obowiązuje protokół i etykieta, w drugiej zaś ze spotkaniem jeśli nie prywatnym, to na pewno nieoficjalnym. W pierwszej sytuacji problemem są wytyczne protokołu podczas oficjalnych uroczystości państwowych, w drugiej zasadność i cel samego spotkania. Nie widzę tu płaszczyzny do porównań.
Powrót do góry
Paweł Sz.
Maniak
Maniak

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2015 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę się podpisać pod Małgosią.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 3 z 8

Skocz do: