« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kryzys migracyjny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś za przyjęciem muzułmańskich imigrantów do Polski?
Tak
7%
 7%  [ 2 ]
Raczej tak
3%
 3%  [ 1 ]
Nie mam zdania
7%
 7%  [ 2 ]
Raczej nie
10%
 10%  [ 3 ]
Nie
71%
 71%  [ 20 ]
Wszystkich Głosów : 28

Autor Wiadomość
polonus
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Nie Kwi 09, 2017 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie dziwię się, skoro we Francji rządzą już islamiści.
Oto dowód:
Imigranci "Ubogacają kulturowo" stolicę Francji!
https://www.youtube.com/watch?v=23XtoujJbjM
https://www.youtube.com/watch?v=4_G5DmVN008
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jazzmen

PostWysłany: Pon Kwi 10, 2017 09:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paweł sz. to niech wrócą...ciekawe kiedy z powrotem udadzą się "na emigrację"..daję im góra pół roku
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Pon Kwi 10, 2017 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... bo za pół roku islamiści zagoszczą również w Polsce,
o ile ulegniemy szantażowi UE...
Wtedy emigracja poza UE.
Powrót do góry
Paweł Sz.
Maniak
Maniak

PostWysłany: Pon Kwi 10, 2017 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jazzmen napisał:
paweł sz. to niech wrócą...ciekawe kiedy z powrotem udadzą się "na emigrację"..daję im góra pół roku

Znam tylu Amerykanów czy Niemców żyjących na stałe w Polsce, którzy są zadowoleni, że wierzę i w moich Francuzów Oczko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
polonus

PostWysłany: Wto Kwi 11, 2017 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet górale z Synaju chętnie ciągną do Polski.
Powrót do góry
smack
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Sro Kwi 12, 2017 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eh, i znów zaczęła się nagonka na Bogu ducha winnych muzułmanów. skąd dowód, że to zamach terrorystyczny? i skąd niby wiadomo, że to muzułmanin? eh pieprzony faszyzm i kaczyzm rozlewa się po Europie i dyskryminuje muzułmanów.
Mam nadzieję, że Ryszard Petru wytłumaczy iż wczorajsze wydarzenia w Dortmundzie były tylko i wyłącznie inspirowane przez Kaczyńskiego jako odwet za 27:1.
Dodatkowo jeszcze sprytny kaczysta zostawił list:
Cytat:
Treść listu znalezionego w okolicy wczorajszych wybuchów:
"W imię Boga Miłosiernego, Najbardziej Miłosiernego,
12 niewierzących zostanie zabitych przez naszych błogosławionych braci w Niemczech. Wasze samoloty ciągle latają nad Państwem Islamskim i służą do mordowania muzułmanów. Jednak pozostaje niezłomny dzięki łasce Boga.
Od teraz wszystkich niewierzących aktorów, piosenkarzy, sportowców i wszystkich znanych w Niemczech i innych Narodów umieszczamy na czarnej liście śmierci Państwa Islamskiego.
I dopóki nie zostaną spełnione następujące wymagania:
-Zaprzestanie nalotów niemieckich samolotów nad Syrię."

Kaczyński powinien stanąć za to przed trybunałem w Hadze, za to szkalowanie muzułmanów!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Kwi 12, 2017 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Źle to czytasz, smack.

Przecież masz wyraźne powołanie na Boga - czyli summa summarum, winę można spokojnie przypisać chrześcijanom, lepiej oczywiście katolikom, a w ogóle najlepiej polskim katolikom. No... ewentualnie religii jako takiej w ogóle, bo przecież terroryzm nie ma wyznania, absolutnie nie można go łączyć z islamem, co najwyżej po prostu ze zjawiskiem religijności.

A tak już całkiem na serio - kogoś dziwi to, że zamachowcami okazali się znowu muzułmanie i że mieliśmy do czynienia z kolejnym atakiem związanym z islamem?
Powrót do góry
Paweł Sz.
Maniak
Maniak

PostWysłany: Sro Kwi 12, 2017 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W końcu Franciszek wspominał również o groźnym hmm... "chrześcijańskim fundamentalizmie"

Mniejsza z tym, że chrześcijański fundamentalizm (traktowanie serio Nowego Testamentu, co powodowało również duże dyskusje i spory Oczko) był fundamentem tak wspaniałych państw jak IRP czy USA etc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
polonus

PostWysłany: Czw Maj 18, 2017 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Donald Tusk Grozi Polsce

https://www.youtube.com/watch?v=KLA-7fpaW84
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pią Maj 19, 2017 05:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tusk może sobie na ten luksus pozwolić, bo jeszcze przez kilka lat ma zapewnioną posadkę w Brukseli. Natomiast niesamowicie bawi mnie to nieudolne lawirowanie krajowej Platformy, która chce być zarówno za, jak i przeciw przyjęciu tzw. uchodźców.

Najpierw, jeszcze u kresu swojej kadencji i w kampanii, PO bardzo entuzjastycznie wypowiadała się o otwieraniu polskich granic, wzywając do "solidarności" i stawiając przeciwników takiego rozwiązania w szereg ludzi bez serca. Chyba wszyscy pamiętamy słynne wyłamanie się Ewy Kopacz z wspólnego, przeciwnego stanowiska Grupy Wyszehradzkiej właśnie w tej sprawie. Następnie, parę dni temu, po tym, jak Grzegorz Schetyna stwierdził, że "nie jest za tym, aby uchodźcy przyjeżdżali do Polski", ze strony PO ruszyła lawina przekonywań, że przecież Platforma nigdy za otwieraniem granic dla imigrantów nie była oraz że to dzięki PO(!) właśnie nie mamy w Polsce problemu z migrantami. I wszystko było bajecznie aż do momentu, w którym europoseł Kudrycka, z PO, objechała Polskę w PE za zamykanie drzwi przed migrantami. I zaczęła się druga lawina - przeprosin za "błędy w komunikacji" oraz mglistych zapewnień o "możliwie najlepszym" kompromisie wypracowanym przez rząd Ewy Kopacz.

Cóż... jak żyć? Z jednej strony Bruksela każe, z drugiej - to nie unijni dygnitarze, ale Polacy, w znacznej większości przyjmowaniu uchodźców przeciwni, głosują w wyborach i decydują o partyjnym podziale mandatów. Dlatego najlepiej być właśnie zdecydowanie za i zdecydowanie przeciw, a tych, którzy dopytują o logikę, obśmiać, że nie zrozumieli sarkazmu tudzież innych środków retorycznych Uśmiech
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pią Maj 19, 2017 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem Małgosiu, czy robisz to celowo, czy powtarzasz narrację krzykaczy z PiSu bez zastanowienia. Otóż między emigrantem, migrantem a uchodźcą jest zasadnicza różnica... PO uparcie powtarza, że zgodziła się i nadal zgadza na przyjęcie uchodźców (zweryfikowanych przez nasze służby, sprawdzonych, potwierdzonych etc - to te "bezpieczniki") Co do emigrantów, imigrantów uparcie i bezzmiennie jest stanowcze NIE.
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Pią Maj 19, 2017 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haze napisał:
Nie wiem Małgosiu, czy robisz to celowo, czy (...) PO uparcie powtarza, że zgodziła się i nadal zgadza na przyjęcie uchodźców (zweryfikowanych przez nasze służby, sprawdzonych, potwierdzonych etc - to te "bezpieczniki") Co do emigrantów, imigrantów uparcie i bezzmiennie jest stanowcze NIE.

PO uparcie powtarza....
PO zachowuje się różnie, zależnie od koniunktury.
Nie wiem czy robisz to celowo, czy masz problem ze słuchem?
Odpowiedzi Schetyny na pytania dziennikarza są jednoznaczne
i nie wciskaj Małgosi swoich bredni:
https://www.youtube.com/watch?v=H_SslB3L6FM
Proszę posłuchać, to tylko 16 sekund.
Dziennikarz: Czy jest Pan za przyjęciem uchodźców do Polski?
Schetyna: Nie. Jestem za tym, żeby nie przyjeżdżali do Polski, dziękuję.
Dziennikarz: Czy zatem jest to oficjalne stanowisko Platformy? Nie przyjmujemy uchodźców?
Schetyna: Tak, tak, Platforma nie jest za przyjęciem uchodźców.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pią Maj 19, 2017 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polonus napisał:

.....PO zachowuje się różnie, zależnie od koniunktury.
Nie wiem czy robisz to celowo, czy masz problem ze słuchem?
Odpowiedzi Schetyny na pytania dziennikarza są jednoznaczne
i nie wciskaj Małgosi swoich bredni...

Nie ekscytuj się tak, bo się spocisz i zaziębisz...
To nie "moje brednie" tylko oficjalne stanowisko - prostujące wcześniejsze wypowiedzi, wszystko jedno dlaczego niespójne (pomyłka, przejęzyczenie, słaby dzień, brak koncentracji, uzgodnień - nie ważne, bo już oficjalnie wyprostowane - dalsze drążenie jest zwykłym czepialstwem)
polonus napisał:

...Proszę posłuchać, to tylko 16 sekund.

Żartujesz chyba - na 16 sekundowej, spontanicznej odpowiedzi goniącemu, wręcz polującemu na wpadkę dziennikarzowi budujesz jakieś teorie, stwierdzenia... ???
I ważniejsze to od zorganizowanej, przemyślanej konferencji, na której to politycy PO wspólny front przyjmują i jednoznacznie jednomyślne stanowisko w tej sprawie ogłaszają... Żałosne to trochę....
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Maj 20, 2017 09:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Haze, powtarzam narrację krzykaczy...? Przecież ja jedynie powołuję się na to, co mówią przedstawiciele Platformy, na nic więcej. Polonus przytoczył Tobie jedną z takich wypowiedzi i co? I mam przyjąć za wyjaśnienie, że stary polityczny wyjadacz, jakim jest Grzegorz Schetyna, zestresował się "spontanicznym wywiadem" i nie był świadom tego, co mówi? Nawet jeżeli to stanowisko, że "Platforma nie jest i nie była za" w tym krótkim wywiadzie powtórzył dwukrotnie? Serio serio?

Zresztą, klasyka - wszystko ostatecznie jest winą dziennikarza Uśmiech

haze napisał:
Otóż między emigrantem, migrantem a uchodźcą jest zasadnicza różnica...

Mnie tego nie tłumacz - wytłumacz to tzw. liberalnym mediom oraz części opozycji, która od początku kryzysu tego rozróżnienia nie stosuje, nazywając wszystkich "uchodźcami". Piszesz o tzw. "bezpiecznikach"... ładnie brzmi, a jak wygląda w praktyce? Ano tak wygląda, że wszyscy (włączając w to służby) coraz głośniej mówią o tym, że nie ma ŻADNEJ możliwości wiarygodnej weryfikacji tożsamości, pochodzenia oraz zamiarów tych ludzi. Często nie mają przy sobie żadnych papierów (część z nich wyrzuca je celowo), a nawet jeżeli mają - jak potwierdzić ich autentyczność? W takiej sytuacji prawdopodobieństwo, że wpuszczasz do kraju terrorystę, jest właściwie 50/50.

Jak masz jakiś pomysł, aby to ulepszyć, to się podziel, może skapnie Ci jakaś nagroda, bo wykwalifikowane służby biedzą się nad tym od kilkunastu miesięcy.

Zresztą - Platforma jest przecież "Obywatelska" i tyle mówi o prawach społeczeństwa. Dlaczego więc nie poprze propozycji Kukiz'15, która była zgłoszona już dawno temu, żeby zrobić w tej sprawie referendum? Polacy nie mają prawa o tym zadecydować? A, nie, czekaj... przecież stojąca na straży demokracji UE, głosem swojego wysokiego przedstawiciela, już jakiś czas temu stwierdziła, że niektóre rządy za bardzo słuchają swoich narodów Oczko.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sob Maj 20, 2017 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
Haze, powtarzam narrację krzykaczy...? Przecież ja jedynie powołuję się na to, co mówią przedstawiciele Platformy, na nic więcej. Polonus przytoczył Tobie jedną z takich wypowiedzi i co?..

I to, że powołujesz się na jakieś tam rzucone przez ramię słowa (w nawiasie powyżej napisałem o ich wadze i randze...) zamiast odnieść się do konkretnej konferencji prasowej gdzie przedstawiono jednoznaczne i jednolite stanowisko ws uchodźców i emigrantów....

Małgosia napisał:

...Zresztą, klasyka - wszystko ostatecznie jest winą dziennikarza Uśmiech...

Nigdzie niczego na dziennikarza (nawet takiego ganiającego za sensacją) nie zwalałem... Widziałem, słyszałem co tam Schetyna wygaduje --- i co z tego. Było dementi, było oficjalne wyjaśnienie i zajęcie stanowiska - to chyba ważniejsze...

Serio, serio... np. na podstawie znanych nam słów o czarnym i białym mam budować jakieś teorie nt stanu postrzegania, zdrowia psychicznego etc p.Kaczyńskiego??? Wybaczcie, ale to nie przystoi...

Co do referendum - jakie pytanie proponujesz???
"Czy jesteś za przyjęciem sprawdzonych i zweryfikowanych przez służby RP uchodźców z terenów objętych konfliktem w Syrii?"
czy ogólnie bardzo....
"Czy jesteś za przyjęciem uchodźców...?"
a może w myśl śpiewki mediów publicznych i PiSowych krzykaczy - "czy jesteś za przyjęciem uchodźców/emigrantów/imigrantów muzułmańskich?" (patrz ankieta powyżej...)
Każde z tych pytań w każdej konfiguracji rozstrzygnięcia implikuje inne, raczej negatywnie skutkujące reakcje społeczne. A wśród tych "złych i niedobrych" naprawdę są ludzie (często nasi bracia w wierze), którzy pomocy potrzebują tu i teraz...już. Każdy dzień zwłoki skutkuje kolejnymi ofiarami...
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Sob Maj 20, 2017 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Haze zachowuje się jakby był rzecznikiem POwskiego krzykacza Schetyny.

Przecież PO jako argument, że w Polsce nie ma uchodźców zakontraktowanych przez rząd Kopacz twierdziło,
że to dzięki ich (PO) twardemu stanowisku Polska (rząd Szydło) nie wpuściła ich do Polski.

Wczoraj miałem okazję rozmawiać z Niemcami goszczącymi w Polsce, którzy narzekali na rząd Merkel, co ona zrobiła z ich krajem zapraszając "uchodźców".
Twierdzili, że media ograniczają informacje na ten temat, a oni na własne oczy widzą co się dzieje.
Czy my Polacy mamy popełniać ten sam błąd?
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Maj 20, 2017 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz, haze, właśnie problem w tym, że PO sama nie potrafi określić, jakie jest jej oficjalne stanowisko w tej sprawie. Przecież Grzegorz Schetyna w tej rozmowie z dziennikarzem nie reprezentował tylko siebie, ale całą partię, jasno i wyraźnie określając, że Platforma jest zdecydowanie przeciwna relokacji. W ten sam ton uderzali później inni przedstawiciele partii, obrażając nawet przeciętnie rozgarniętych ludzi twierdzeniami, że przecież "oni nigdy...". Też byli zestresowani obecnością dziennikarzy?

Ba - Grzegorz Schetyna kilka dni temu twierdził nawet (i to na zorganizowanej konferencji w sejmie), że na tę chwilę nie istnieje na forum UE temat relokacji(!). Dopiero gdy okazało się, że jednak istnieje i że jednak UE znów grozi nam paluszkiem, pojawiło się inne (kolejne) "oficjalne stanowisko" partii. Kto wie, jakie będzie za tydzień? Uśmiech

W referendum wystarczyłoby zadać proste pytanie - czy wyrażasz zgodę na forsowaną przez UE relokację (oczywiście ubrawszy to w bardziej formalne sformułowanie). Tyle. Dlaczego ci, którzy tyle mówią o poszanowaniu praw obywatelskich, słuchaniu społeczeństwa, odmieniają przez wszystkie przypadki słowo "konstytucja", z upodobaniem wymachując nią podczas posiedzeń parlamentarnych i wieców, nie chcą w tak istotnej sprawie pozwolić wypowiedzieć się narodowi, który - według tej konstytucji właśnie - dzierży w Polsce władzę zwierzchnią?

To, że nie wszyscy stojący u granic europejskich są terrorystami i bandytami jest tak oczywiste, że nie ma większego sensu się nad tym rozwodzić. Tym bardziej, że problem leży gdzie indziej - mianowicie w tym miejscu, w którym pojawia się konieczność precyzyjnego rozróżnienia tych "dobrych" od tych "złych". To w praktyce, na tę chwilę, jest niewykonalne - i nie jest to zdanie ani pana Kaczyńskiego, ani PiS-u, tylko specjalistów ds. bezpieczeństwa.

Jeżeli twierdzisz, że powinniśmy przyjmować tylko tych stuprocentowo zweryfikowanych, to tym samym twierdzisz, że na tę chwilę powinniśmy pozostać przy granicach zamkniętych, bo owa ładnie brzmiąca "weryfikacja" nie ma obecnie żadnego desygnatu w świecie rzeczywistym.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sob Maj 20, 2017 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Schetyny i całej tej ekipy spod bandery PO równie mi daleko jak do ekipy obecnie rządzącej... Nie jestem niczyim rzecznikiem - jak już to jedynie logicznego w miarę ogarniętego myślenia (bez politycznych narostów i interpretacji wg własnego widzi mi się na polityczne racje). Może mi się tylko wydaje, ale tak zwyczajnie w życiu, jak ktoś zupełnie uczciwie przyzna się do błędów (nawet ich powodów precyzować nie musi), wyjaśni i uczciwie się dookreśli jakie jest jego stanowisko - to wszystko co było przed tym traci znaczenie, idzie w niepamięć. Nie będę wypominał i do konfliktu dążył drążeniem typu "bo wcześniej to tak i tak mówiłeś.... jesteś niepoważny, niewiarygodny ble ble ..." Rzygać się chce.
Obiektywnie obserwując polityczne kłamstewka i wpadki naszych politykierów to stwierdzić by należało, że kręcą i kłamią wszyscy. Jedyny cel to wygranie wyborów... Jak to Ferdek mawia "władza psuje ludzi...."
Co do uchodźców - jako naród mianem chrześcijańskiego się mieniący spełnijmy chrześcijański obowiązek i pomagajmy im...tam, na miejscu. OK - wyślijmy im partię masek przeciwgazowych, worki na zwłoki i szpadle do kopania grobów - będziemy czyści bo przecież pomogliśmy...
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Maj 20, 2017 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obowiązkiem polityków/partii, którzy kandydują w wyborach (=ubiegają się o mandat społeczny do sprawowania władzy) jest jasna deklaracja programowa. Ja w tym momencie nie wiem, jakie zdanie odnośnie relokacji ma Platforma Obywatelska.

Jak ja lubię ten pseudoargument "z chrześcijaństwa"... tak, jako naród chrześcijański, wpuśćmy migrantów na chybił trafił, bo o skutecznej weryfikacji nie ma mowy i ryzykujmy życiem naszych obywateli, jeżeli się okaże, że jednak bardziej chybiliśmy niż trafiliśmy. Brak myślenia to nie jest chrześcijaństwo.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sob Maj 20, 2017 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W czasie II wojny światowej nawet "pseudochrześcijańskie" argumenty dla takich krajów jak Iran (116 tys Polaków), Indie (10 tys) nie przeszkodziły w pomocy uchodźcom (trudno Iranowi czy Indiom naszą wiarę przypisywać).... Ale dla takiego np chrześcijańskiego Meksyku (28 tys) czy Portugalczyków (13 tys) czy choćby Nowej Zelandii (733 dzieci z opiekunami) lub biednej bardzo Afryki (ok 500 Polaków) też przeszkód nie było...
Nie wspomnę o Rumunii czy Cyprze, gdzie masowo tworzono tzw tymczasowe obozy... USA, Kanada i cała tzw zachodnia Europa to też inny temat.... ale wszędzie tam brakło widocznie "myślenia" "chrześcijaństwa" i zachowano się zwyczajnie - po ludzku... JAK NALEŻY
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Maj 20, 2017 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytaj, jak wyglądała sytuacja Polaków podczas wojny w Iranie, a później, po wojnie, w Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie, na jakiej zasadzie Polacy się tam znaleźli, na jakiej zasadzie tam potem żyli (pomijając, że przez Persję szli jedynie tranzytem), a później dopiero zdecyduj, czy jest co porównywać.

To nic osobistego, ale zawsze, jak pada ten argument, jestem gotowa się założyć, że osoba, która go wysuwa, nie ma pojęcia, o czym mówi, po prostu tej historii nie zna albo zna ją bardzo powierzchownie i powtarza propagandowe slogany.

Tyle w tym temacie - literatury na ten temat jest aż nadto, a wejdziemy w dygresję. Małą pomoc znajdziesz choćby tutaj. Nie widzę sensu rozwodzić się tutaj nad zagadnieniami, które są świetnie opracowane. Możemy się różnić poglądami, nie musimy się ze sobą zgodzić, ale nie wciskajmy sobie kitu, naginając historię do swoich przekonań.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sob Maj 20, 2017 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK Małgosiu - fakty historyczne, myślenie chrześcijańskie są usprawiedliwieniem... gratuluję, jesteś czysta...księżulo w czarnej pelerynie da Ci rozgrzeszenie, fajnie jest...
Obawiam się o decyzję Najwyższego, ale co tam... Wyślijmy maski, łopaty, worki... przecież to nie nasza wina co się tam dzieje a pomagać jakoś trzaaa... Jest OK
Różnimy się mocno w temacie i musie niestety tak pozostać. Każdy ma prawo do swojego zdania...
Tylko tak sobie myślę (luźne nawiązanie) - gdzie ta odwaga, podjęcie wyzwania, walka o przyszłość waszą i naszą, którą tak gorliwie wspierałaś w tematach patriotycznych ogólnie rzecz ujmując???? Czy nie możemy podjąć (nawet jeśli) ryzyka i w myśl chrześcijańskiego obowiązku pomocy bliźniemu objąć opieką tych parę tysięcy osób??? ile to czyni w skali blisko 40 milionowej populacji??? Naprawdę wszystkich nas zabiją, rozwalą kraj mocniej od obecnie rządzącej ekipy???
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Sob Maj 20, 2017 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wyślijmy maski, łopaty, worki...

Kwestią sporu nie są prowadzące na manowce rozważań, powyższe gadżety, ktore rzekomo mamy wysyłać:

Jeżeli już, to:
- nie pozwólmy mieszać żydowi w worku*
- zrzućmy zasłaniające prawdę maski,
- włóżmy sobie i innym łopatą do głowy rzeczywisty logiczny ciąg przyczynowo-skutkowy zdarzeń,

bo inaczej:
- będziemy klęczeć w workach na naszych głowach,
- przed dołami wykopanymi przez nas łopatą
- klęcząc przed ludźmi w maskach dokonującymi na nas egzekucji.

Jeżeli chodzi o uchodźców to główną przyczyną ich generowania oraz systematycznego powstawania tragedii setek tysięcy rodzin w Iraku, Syrii i innych krajów - jest polityka i za nią idące działałania militarne USA (bezpośrednie oraz pośrednie: wspieranie tzw. opozycji wobec legalnych państw) realizujących politykę Izraela.
W tym kierunku powinien być kierowany nacisk opinii publicznej świata, za tym powinny iść reperkusje gospodarcze, embarga, tego powinni domagać się celebryci, ludzie kultury etc.
Zbrodniarze wojenni typu Bush czy Clinton powinni być sądzeni przez międzynarodowe trybunały.
Okazuje się jednak, że ten świat jest tak demokratycznie urządzony, że za błędy, a raczej trudno posądzać tak wysoko postawionych ludzi otoczonych sztabami wysoko kwalifikowanych i opłacanych doradców o błędy, tylko mówiąc wprost: o świadome i złowolne (jako przeciwieństwo dobrowolnych) działania, za które mają płacić postronni, niepowiązani ze zbrodniarzami biedni ludzie,
godząc się nie tylko na finansowanie skutków działań tych zbrodniarzy.
Za swoją pomoc i gościnność "uchodźcom" narażamy siebie i swoje rodziny na skutki nieprzewidywalnych działań ludzi zdeterminowanych i gotowych do akcji odwetowych za tragedie swoich rodzin oraz kierując się ideologią wyższości swojej wiary, a właściwie ideologii wobec kolejnych niewinnych ludzi,
podobnie jak sami są niewinnymi ofiarami swoich prześladowców - wykonawców polityki USA.
Tu nie da się odróżnić tych "dobrych" od tych "złych",
bo nie ma jednoznacznych kryteriów tej selekcji.
Ten uważany za "dobrego" może nagle stać się "złym",
tylko dlatego, że odżyły w nim mroczne wspomnienia lub został zmanipulowany przez współwyznawców.
Zresztą i w tej sprawie mogą odezwać się obrońcy
tzw. praw człowieka i oskarżyć tych kwalifikatorów dokonujących selekcji ze względu na stan moralny "uchodźców" (dobrych i złych),
podobnie jak ze względu na segregację rasową, narodową, seksualną.

Jeżeli nie da się uświadomić tej prawdy, to każda pomoc "uchodźcom" będzie dodatnim sprzężeniem zwrotnym gererującym kolejne hordy "uchodźców".
Tę sytuację można porównać do ulegania terroryście,
który trzymając zakładnika żąda od nas okupu.
Kierując się tak modną "chrześcijańską" argumentacją,
należy pomagać biednemu nieszczęśnikowi, którego spotkał taki los i zagraża mu utrata życia.
Zgoda na żądania terrorysty rozzuchwala go i jemu podobnych,
co generuje kolejne niewinne ofiary i kolejne żadania okupów.
Tolerowanie takiego stanu rzeczy i obwinianie tych, którzy nie chcą płacić okupów (przyjmować uchodźcow), a nie kierowanie swoich pretensji i działań przeciw terrorystom jest postępowaniem nielogicznym i tragicznym w skutkach,
gdyż zamiast problem rozwiązać, jeszcze go podsyca.

Powyższy algorytm jest jasny i oczywisty, ma jednak jedną wadę - jest niepoprawny politycznie. Dlatego ci co dzierżą pieniądz i propagandę blokują społeczną świadomość tego stanu rzeczy.

Uleganie terrorystom tylko wzmaga i roznieca ich nikczemny proceder.
Usuwajmy przyczyny, a nie wpadajmy w pułapkę próby usuwania skutków, które napędzają przyczyny.
Tu jest pole do popisu, aby wykazać się odwagą i usunąć tę blokadę świadomości.
A przy okazji, po chrześcijańsku:
"Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli".

*) aluzja do znanej anegdoty (cytat z netu):
Cytat:
Idąc, stary zyd z workiem na plecach, co jakiś czas miesza w tym worku kijem, widzac to inny pyta? Dlaczego co raz mieszasz w tym worku? Niosę szczury, które jak są spokojne to miedzy sobą sa zgodne i gryza mi plecy,jesli im zamieszam,gryza się miedzy sobą a ja mam spokój.Sam wiec rozumiesz dlaczego mieszam.

Ostatnio zmieniony przez polonus dnia Sob Maj 20, 2017 23:46, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Maj 20, 2017 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ryzykować? Życiem i zdrowiem innych ludzi, zamieszkujących nasz kraj? A kto mi dał takie prawo, kto mnie do tego upoważnił?

Nie chodzi o usprawiedliwianie i bycie czystym albo nie, ale o to, żeby nie fałszować historii tylko dlatego, że tak pasuje do naszych teorii. Nie wciskajmy ludziom ciemnoty.

"Argumentu" z " księżulem" nie będę komentować, bo nie chce mi się " dyskutować" na takim poziomie.
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Sob Maj 20, 2017 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jednak skomentuję.
To charakterystyczne i często powtarzające się zjawisko,
że osoby wykazujące pogardę dla wiary (księżulo w czarnej pelerynie da Ci rozgrzeszenie),
próbują wymagać od innych stosując argument powoływania się na "obowiązki chrześcijańskie".
Ci sami ludzie również w wielu sytuacjach kwestionują obowiązki chrzescijańskie i to w stosunku do wielu przykazań.

Chrześcijanin nie ma obowiązku czynienia uczynków miłosierdzia, gdy z tym się wiąże popełnianie grzechu głupoty i naiwności.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Maj 21, 2017 09:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz dużo racji. Dodam jedynie, że ten swoisty bat z nauki chrześcijańskiej robią najczęściej ci, którzy znają ją słabo. Ta nauka nie wymaga ode mnie, ba - nawet nie pozwala mi na to, aby ratować jednych kosztem drugich. Tym bardziej, jeżeli tych drugich nikt o zdanie nie pytał. A do tego właśnie sprowadza się wysunięta przez haze propozycja "zaryzykowania".
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Nie Maj 21, 2017 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli stwierdzenie
Cytat:
księżulo w czarnej pelerynie da Ci rozgrzeszenie
jest pogardą dla WIARY to rzeczywiście nie mamy o czy dyskutować...
W myśl poprawności religijnej i obawy o zdrowie i życie obywateli proponuję pójść o krok dalej... Zamknijmy granice dla tych, co to inną karnację mają, wszak nawet jeden łebski terrorysta jest groźniejszy od tysiąca niewinnych małych dzieci. Pójdźmy jeszcze dalej - wydalmy tych "podpalanych" którzy już w naszym kraju są, wszak w większości krajów w których doszło do zamachów byli od dawna obywatelami tych krajów...
Tak na marginesie do tego właśnie dążymy, gdyż przez narrację środowiska PiS, ba samego rządu, coraz częściej dochodzi do prześladowania, pobić i różnorakich napadów na tych ludzi....
... w myśl poprawności chrześcijańskiej i ochrony naszych rodaków - "Goń Araba !!!...." - tak to niestety wygląda
Acha - na poparcie tych wywodów...
polonus pisał gdzieś tam wcześniej, że rozmawiał z Niemcami ...itd Ja też właśnie wczoraj rozmawiałem z człowiekiem, który organizuje przyjazd grupy niemieckiej w ramach wymiany uczniów i okazuje się, że ci z (nazwijmy) korzeniami islamskimi odmawiają przyjazdu do Polski, bo "tam jest niebezpiecznie...."
O taki wizerunek kraju nam chodzi???
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Maj 21, 2017 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, skąd bierzesz swoją "wiedzę" na temat chrześcijaństwa/poprawności chrześcijańskiej, ale jest ona tak błędna, że nawet nie chce mi się z tym dyskutować. Nie odrobię za Ciebie tej lekcji.

W Polsce masz mnóstwo imigrantów ekonomicznych, również z Bliskiego Wschodu, np. Arabów prowadzących budki z kebabami czy orientalne restauracje. Mało ich jest, nie tylko w dużych miastach? Albo Ukraińców, przyjeżdżających tutaj do pracy, albo Chińczyków, Wietnamczyków itp.? Polska zamyka przed nimi drzwi? Nie - Polska zawsze była i nadal jest krajem otwartym, chętnym do pomocy, wbrew tej żenującej propagandzie, którą teraz z sukcesem wciska ludziom o bardzo kiepskiej znajomości historii.

Polski nigdy nie trzeba było zmuszać do otwierania drzwi ludziom, którzy chcieli zapracować tutaj na lepsze życie, stosując się do naszych norm społecznych, prawnych i obyczajowych, nie wymagając specjalnego traktowania, ulg, przywilejów i charakteryzujących się roszczeniową postawą. Ludzi, którzy przyjeżdżali do Polski i starali się tutaj o pobyt w normalny sposób. Właśnie w taki sposób migrowali też Polacy po II wojnie światowej - nie domagali się mieszkań, socjalu, specjalnego traktowania, tylko ciężko harowali na swoje utrzymanie, ucząc się języka, stosując się do miejscowych realiów, nie krzycząc, że jest to "nietolerancyjne" i "dyskryminujące".

To, co proponuje się teraz pod oględną nazwą "relokacji", jest próbą zmuszenia nas oraz innych krajów do przyjęcia kilkusettysięcznych (prawo łączenia rodzin) rzesz ludzi, których tożsamości i zamiarów nie da się zweryfikować. Zmuszają nas do tego kraje, które same od lat borykają się z problemami powstałymi po masowej migracji islamskiej i nie mają pojęcia, jak sobie z tym poradzić. Pamiętasz może, ile już trwa we Francji stan wyjątkowy, który miał być trzymiesięczny? Liczysz ofiary polityki szerokiego otwierania granic - ofiary, których nikt nie pytał o to, czy zgadzają się, aby w nieprzemyślany sposób ratować innych kosztem ich życia? Ich życie było/jest mniej warte od życia Syryjczyków, Irakijczyków, Somalijczyków itd.? Zadawałeś sobie kiedyś to pytanie? Czy poprawność polityczna i slogany o "braku serca" Ci na to nie pozwoliły?

W jaki sposób szerokie otwarcie granic ma rozwiązać problem na Bliskim Wschodzie i w Afryce? Przecież tych ludzi będzie przybywać - wciąż i wciąż. Ilu możemy przyjąć, ilu może przyjąć Europa? Tego problemu nie da się rozwiązać bez ustabilizowania sytuacji w tamtych regionach - a jak ustabilizować tę sytuację, skoro ci, którzy powinni do tej stabilizacji dążyć, masowo migrują do naszych granic i nie zamierzają wracać?

A co do wizerunku Polski - cóż, jeżeli ci uczniowie czerpią wiedzę o naszym kraju z niemieckich mediów, to nie dziwię się, że myślą tak, jak myślą. Co ciekawe - to myślenie zwykle radykalnie się zmienia po odwiedzeniu naszego kraju, czego dobitnym przejawem były np. wypowiedzi obcokrajowców po Euro 2012 czy ŚDM. Ja większość studiów mieszkałam na osiedlu akademickim, gdzie roiło się od obcokrajowców, również tych o ciemniejszej karnacji - i nikt ich z pałką nie ganiał. Szok, no nie?
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Nie Maj 21, 2017 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
Nie wiem, skąd bierzesz swoją "wiedzę" na temat chrześcijaństwa/poprawności chrześcijańskiej....

Przejaskrawiałem jedynie Twoje i polonusa pouczenia nt tej poprawności...

Małgosia napisał:
Polska zawsze była i nadal jest krajem otwartym, chętnym do pomocy, wbrew tej żenującej propagandzie, którą teraz z sukcesem wciska ludziom o bardzo kiepskiej znajomości historii.

I w myśl tej otwartości nawet dzieci przyjąć nie chcemy...
Co do Twojej wybitnej znajomości historii, powiedz mi proszę, czy hitlerowcy i sowieci zabijali Nas mocniej, bardziej pozbawiali wolności i siali większy strach przed śmiercią i prześladowaniem, że takie kraje o zupełnie innej kulturze i religii jak Indie czy Turcja przyjęli tylu Polaków... wiem, inna zupełnie otoczka, inny całokształt, ale okoliczność tam sama - komuś grozi śmierć i prześladowanie - ktoś mu pomaga i przyjmuje do swojego domu...
Małgosia napisał:

...Ludzi, którzy przyjeżdżali do Polski i starali się tutaj o pobyt w normalny sposób. Właśnie w taki sposób migrowali też Polacy po II wojnie światowej - nie domagali się mieszkań, socjalu, specjalnego traktowania, tylko ciężko harowali na swoje utrzymanie, ucząc się języka, stosując się do miejscowych realiów, nie krzycząc, że jest to "nietolerancyjne" i "dyskryminujące".

Ot i jak historię pod swoje poglądy naginasz... O czym Ty w ogóle tu piszesz??? Sam osobiście znam bardzo wielu Polaków, którzy nawet nie musieli domagać się mieszkań czy socjalnej opieki, bo niemieccy urzędnicy sami ich znajdowali i pomagali dając, co się należy. Wręcz przeciwnie - dla nich to był szok i coś niepojętego, że tak to działa. W PRLu z którego uciekli jak urzędnik czy milicjant kogoś szukał, to wróżyło tylko kłopoty... Jak już się nauczyli, że coś im się należy, to ochoczo i z dużą skrupulatnością domagali się swoich praw. Nie uogólniam oczywiście, wielu harowało - jak piszesz, ale wielu też przyzwoicie na socjalu sobie żyło i żyje do dziś (osobiście znam takie przypadki). Przejdź się nawet i w dzisiejszych czasach (kiedyś było tego wiele, wiele więcej przypadków) po noclegowniach i dworcach w całej w zasadzie zachodniej Europy. Zanim do UE weszliśmy tylko w Niemczech dla przykładu domów uchodźca dla Polaków były w każdym niemal nawet średniej wielkości mieście, a zamieszkujący te domy Polacy pracowali na czarno albo tylko z socjalu żyli. W kościołach na ich wyraźne życzenie (żądanie) wyznaczane msze odprawiane były w j.polskim, później pojawiły się "polskie kościoły"... przykładów można mnożyć...
Poza tym cały czas od lat domagamy się uznania praw mniejszości narodowej w różnych dziedzinach życia publicznego, z domaganiem się miejsc w parlamencie włącznie...
Małgosiu
Nie wiem, skąd wiedzę czerpią - jedynie o fakcie postrzegania naszego kraju informuję. Co do Euro czy ŚDM, o Twoich studiach nie wspominając, to było to zanim politykierzy z PiS zaczęli straszyć Polaków islamskimi terrorystami, chorobami i bakteriami przenoszonymi przez nich, wyparciem kościołów przez meczety... zanim bandy chuliganów zaczęły bić ludzi na ulicach za kolor skóry, zanim zrobiono z tego narrację nastawioną na kilka punktów procentowych.... Nie uważasz, że jest to sygnał, że dzieje się coś złego??? Ciekawe, czy ci, którzy tak beztrosko sobie hasali po studenckim osiedlu teraz też się tak bezpieczni czują? obawiam się, że jednak nie, i to jest zmiana w złym kierunku...
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Maj 21, 2017 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to bądź łaskaw nie nazywać swojej przejaskrawiającej twórczości "chrześcijaństwem" czy "chrześcijańską poprawnością", bo jedno z drugim za wiele wspólnego nie ma.

Tak, doprawdy, okoliczność ta sama... kilkuset tysięcy Polaków koczowało pod indyjską i perską granicą, deklarując chęć pozostania tam na stałe, bez znajomości języka, bez dokumentów, bez możliwości weryfikacji. Dodatkowo ci niemożliwi do zweryfikowania Polacy przybyli z regionu, w którym swoją siedzibę ma jedna z największych organizacji terrorystycznych świata. Zaiste, wszystko się zgadza.

Nie jestem wybitnym historykiem, ale znam historię na tyle, aby być odporną na tę tanią propagandę i kit, który nie ma niczego wspólnego z prawdą historyczną. Większość Polaków migrujących w czasie wojny i po niej musiała sobie radzić sama, pracując na własne utrzymanie, włączając w to zasłużonych żołnierzy, również tych w stopniach generalskich, którzy zasuwali jako barmani i magazynierzy (Maczek, Sosabowski), bo odmówiono im świadczeń kombatanckich. Przedstawianie Polski jako kraju/narodu zamkniętego i nietolerancyjnego jest jednym z największych kłamstw, jakie udało się wcisnąć niedouczonym społeczeństwom europejskim, nie wyłączając z tego (niestety!) społeczeństwa polskiego.

Ta dyskusja nie ma sensu, bo z Twojej strony nie ma w niej rozmowy o konkretach. A te konkrety to choćby weryfikacja (odniosłeś się do niej choć raz? mówisz o kobietach... kobieta nie może być terrorystą?), problem utrzymania/zatrudnienia tych ludzi, opieki zdrowotnej (może nie mieści się to w Twoim światopoglądzie, ale, tak, ci ludzie przywiozą ze sobą egzotyczne choroby), nauki szkolnej (gdzie będą uczyć się dzieci? w jakim języku? dziewczynki z chłopcami, czy osobno?), tłumaczy, nauki języka polskiego, przystosowania do rynku pracy, adaptacji kulturowej... I to nie jednorazowo, ale w perspektywie długofalowej, bo bez rozwiązania sytuacji na Bliskim Wschodzie/w Afryce (która jest niemożliwa bez aktywnego udziału tych, którzy powinni być tym zainteresowani, a nie są - do czego też się nie odniosłeś), taką falę migracyjną będziesz miał nieustająco.

Ja rozumiem, że czujesz się lepiej, głosząc gładkie hasła o szeroko zakrojonej pomocy, namawiając nawet do ryzykowania życiem (cudzym oczywiście), odsądzania od czci i wiary (zwłaszcza wiary) tych, którzy próbują szukać w tym wszystkim sensu, tylko szkoda, że malutko w tym (a właściwie wcale) konkretów, a ściślej - skonfrontowania Twoich wizji z rzeczywistością. Gadanie/pisanie nic nie kosztuje - koszta (ekonomiczne, społeczne, bezpieczeństwa) będą ponosić wszyscy, ale cóż by Cię to mogło obchodzić, prawda? Przecież najważniejsze, że Ty masz taką wizję świata, gotową nawet zmuszać innych do ryzykowania życiem (co sam wprost stwierdziłeś kilka wiadomości wyżej).

Na tym etapie dziękuję za dyskusję - chyba że chcesz wreszcie zmierzyć się z konkretami. Na deliberowanie o frazesach szkoda mi czasu.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny
Strona 11 z 13

Skocz do: