« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rząd PiS-u / Sejm VIII kadencji
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 26, 27, 28  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Gru 20, 2015 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiemy się. Cały czas odnoszę się do KOD-u, a nie do samych protestów czy niezadowolenia z obecnej sytuacji w Polsce.

W perspektywie rozmowy o KOD-zie istotne jest, kto przemawia na ich demonstracjach, jakie mają hasła itd. Jeżeli twarzami walki o demokrację mają być ludzie stojący w przeszłości za systemem PRL-owskim czy wywodzący się ze środowisk, które same miały w nosie obowiązujące standardy, jeśli oni, deklarując brak zgody na obraźliwą formę dyskusji, sami obrażają na swoich transparentach (wciskając je również dzieciom - klik) czy okrzykach, są dla mnie środowiskiem tragikomicznym, zupełnie pozbawionym wiarygodności.

Nie jest to szukanie drugorzędnych powodów, ponieważ obecnie, zarówno w mediach, jak i tzw. debacie publicznej, KOD przedstawiany jest jako ostoja demokracji, rzecznicy tak niezadowolenia obywatelskiego, jak i standardów demokratycznego państwa. Dodatkowo posługują się symbolami, do których nie mają absolutnie żadnego prawa, a które w Polsce kojarzą się jednoznacznie.

W rozmowie o KOD-zie te wszystkie okoliczności są istotne, a nie drugorzędne - bo cóż innego miałoby określać organizację, jak nie jej przywódcy, główne twarze, czy sposób prowadzenia dialogu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
polonus
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Nie Gru 20, 2015 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Historyjka obrazkowa:
1)

te słowa i poniższe JTG napisal w Die Welt w kontekście oporu Polaków przed przyjęciem islamskich nachodźców:
Cytat:
Niemcy skutecznie zmierzyli się ze swoją "morderczą przeszłością", a dla porównania - Wschodnia Europa (...) jeszcze nie pogodziła się ze swoją morderczą przeszłością. Tylko gdy tego dokona, jej obywatele będą w stanie dostrzec swój obowiązek ratowania tych, którzy uciekają sprzed oblicza zła.

http://www.se.pl/wiadomosci/polska/oburzenie-po-tekscie-grossa-polska-nie-chce-uchodzcow-bo-nie-rozliczyla-sie-ze-zbrodni-na-zydach_680019.html
Te słowa pozostały bez echa ze strony obrońców demokracji wrażliwych na język nienawiści oraz sortowanie ludzi (Niemcy - dobrzy, bo skutecznie zmierzyli się z przeszłością, a Polacy źli, bo "nie pogodzili się z morderczą przeszłością" (oczywiście chodzi mu to, że Polacy byli mordercami):
2)

3) Trafna samokrytyka [w doborowym towarzystwie] podczas wczorajszej demonstracji:

Dla pełniejszego obrazu kumpla Kwaśniewskiego i pupilka liberalnych mediów, proszę zapoznać się z tą ciekawą postacią:
KAPUSIE NA ŚWIECZNIKU czyli JAK JAN TOMASZ GROSS i IRENA GRUDZIŃSKA jego żona donosili do SB na swoich!
http://www.wykop.pl/ramka/2728525/jak-jan-tomasz-gross-i-jego-zona-donosili-do-sb-na-swoich/

Gdyby takiemu "bohaterowi" prezydent Duda ośmielił się odebrać to przyznane przez Kwaśniewskiego odznaczenie,
na sygnał poprawnych politycznie Petru-podobnych autorytetów,
rozdmuchany przez posłuszne media, zwykli ludzie wyszliby protestować na ulice, a wśród nich byliby przypadkowi politycy.

Małgosia napisał:

W perspektywie rozmowy o KOD-zie istotne jest, kto przemawia na ich demonstracjach, jakie mają hasła itd. Jeżeli twarzami walki o demokrację mają być ludzie stojący w przeszłości za systemem PRL-owskim czy wywodzący się ze środowisk, które same miały w nosie obowiązujące standardy, jeśli oni, deklarując brak zgody na obraźliwą formę dyskusji, sami obrażają na swoich transparentach (wciskając je również dzieciom - klik) czy okrzykach, są dla mnie środowiskiem tragikomicznym, zupełnie pozbawionym wiarygodności.

Takie transparenty są nie tylko obraźliwe,
wywołujące nienawiść, ale i nawołujące jednoznacznie do zbrodni
i do tego wykorzystujące dzieci.
Oto "pokojowe" działania polityki Petru i jemu podobnych ludzi,
których efekty mogą być tragiczne. A ten bezczelny prominentny polityk Unii Wolności,
twierdzi, że są to spontaniczne obywatelskie protesty.
Oto widzimy jak dzieci spontanicznie namalowały rysunek i spontanicznie wbrew woli apolitycznych opiekunów przyniosły go na manifestację:

Na tym polegać ma wolna Polska, że niewygodnych polityków likwiduje się za pomocą karabinu?
Broń nas Panie Boże przed taką perspektywą - ludzi Petru.
I manipulacjom takich cynicznych ludzi bezmyślnie ulegają poczciwi bezmyślni rodacy.
Ludzie opamiętajcie się.

Gdyby coś takiego uczyniły dzieci wykorzystywane przez polityków PiS,
od razu zdjęcia takie obiegłyby cały świat,
a ich napiętnowanymi rodzicami zajęłyby się organy scigania.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Pon Gru 21, 2015 09:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dochodzę do smutnego wniosku, że ta dyskusja toczy się w kółko. Tłumaczyłem już, że na protesty przychodzą ludzie sprzeciwiający się temu co wyprawia PiS i nie ma dla nich znaczenia kto tam przemawia. Albo ktoś to rozumie, albo wymyśla że skoro przemawia pan czerwony to znaczy że wszyscy co go słuchają też są czerwoni. To nie o to tutaj chodzi.

Swoją drogą ciekawe dlaczego o. Rydzyk nie zareagował na słowa Kaczyńskiego o najgorszym sorcie? Co ta wypowiedź miała wspólnego z wartościami chrześcijańskimi? Gdzie tu miłość do bliźniego? Przebaczenie? Powstrzymanie się od zemsty? Proszę ten ostatni akapit potraktować z dystansem, ale prawda jest taka że brak reakcji w takiej sytuacji obrońców ludzkiej moralności świadczy o uwikłaniu w sporze politycznym. Szkoda bo o ile wartości chrześcijańskie są mi bliskie to ten kościół na ziemi a dokładniej w Polsce mam wrażenie jest od nich coraz dalej (mówię tutaj o tej części mocno związanej z o. Rydzykiem).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
jazzmen

PostWysłany: Pon Gru 21, 2015 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sergio, daj sobie spokój. do władzy doszły właśnie siły rewolucji moralnej opartej o brak jakiejkolwiek moralności - ale tego nie jesteś w stanie im wytłumaczyć. piękne słowa o patriotyzmie są parawanem, za którym kryją się mali ludzie rządni władzy, którzy właśnie mają swoje 5 minut i nie będzie im nikt mówił że białe jest białe a czarne jest czarne. bazują na najniższych instynktach i zaprzeczają całemu cywilizowanemu dorobkowi. jeżeli chcesz z nimi rozmawiać to siłą rzeczy musisz stosować ich poziom agresji i rozwoju moralnego - i jak mawiał klasyk - przegrasz ich doświadczeniem.
wybitny przedstawiciel myśli moralno - narodowej pan kukiz własnie wygrzebał żyda jako sprawcę kontrrewolucji, a jej twórca pan kaczyński orzekł niezbicie i nieodwołanie, że ci którzy idą na pasku tego żydowstwa nie mają mózgów i nie potrafią myśleć - jak tutaj polemizować?
zaszyj się w swoim świecie i czekajmy krachu tego "niepodległościowego" zrywu, który utrwala, zdiagnozowany przez wybitnego polaka i stratega, twórcę nowoczensej mysli narodowej kaczyńskiego, stan kondominium niemiecko - rosyjskiego
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Pon Gru 21, 2015 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie sobotnie przemyślenia które poszły w świat. Można hejtować Emotikon smile w ***** mam hejt Emotikon wink!
Żyje na tym świecie już prawie 40 lat. Pracuję już ponad 22 lata. W międzyczasie kończyłem szkoły studia. Pracowałem w służbie zdrowia zarabiając 500 zł miesięcznie. Wywoziłem zmarłych opiekowałem się chorymi. Robiłem też rzeczy których nie lubiłem i nie zawsze byłem zadowolony. Teraz po tych wielu latach mam własny dom na kredyt wiele prac i ******* życie wśród często wspaniałych ludzi. Nie otrzymałem nic od Państwa oprócz upomnień o niezapłaconym podatku. Nikt mi nigdy nic nie dał a na wszystko co mam zarobiłem sam. Nie chcę pieprzyć że jestem obywatelem gorszego sortu bo to jest medialny bełkot! Pamiętam jak wyglądała Polska mojego dzieciństwa i widzę jak wygląda teraz. Pamiętam też aresztowania, czołgi na ulicach, świniobicia i kiełbasy wędzone na działce bo Państwo nie było w stanie zapewnić podstawowych potrzeb. Teraz mamy wszystko w zasięgu ręki. Trzeba się schylić, zgarbić i zapracować, Odprowadzić podatek aby dalej kulać to Państwo bo ktoś na nie musi zarabiać. Cieszyłem się tym że Państwo nasze w ramach unii europejskiej normalnieje a władza jest w miarę normalna czyli mniej czy więcej reprezentuje poziom rozsądnego myślenia biorąca pod uwagę potrzeby wszystkich obywateli. Rozumiem że wszędzie każdy pilnuje własnego biznesu i nagina lekko rzeczywistość po to by korzystać z dobrodziejstw płynących z koryta przy którym się jest. Tak czy inaczej miałem do tej pory przynajmniej wrażenie że ktoś pilnuje tego całego burdelu i że przestrzegana w kraju jest wolności myśli, uczuć i prawo jednostki. Miałem również wrażenie że trzyma się krótko za ryj narodowców, kiboli i innych debili którzy chcą fizycznie wpływać na moje przekonania i myślenie.
Nie mogę jednak zaakceptować obecnej rzeczywistości! Nigdy nie lubiłem polityków bo zawsze uważałem że to jest poważna jednostka chorobowa. Ludzie Ci i przeważnie nie radzą sobie sami z sobą a chcą odpowiadać za wszystkich. Często budują rzeczywistość na swoich fobiach lub skrytych nieosiągalnych pragnieniach. Państwo nigdy nie będzie idealne bo człowiek nie jest Bogiem! Mamy swoje słabe i mocne strony a rządzą nami ludzie.
Musze się, jednak absolutnie sprzeciwić obecnej sytuacji w której banda chamów, bezczelnie ignoruje obywateli! Która stara mi się wmówić że te media są OK inne nie! Banda która mówi mi co jest dobre a co złe. Banda która umniejsza grupie chcących mieć dzieci inna metodą niż naturalna. Banda która promuje jedną religię chociaż sama nie kieruje się miłosierdziem. Banda która opowiada bajki, banda która w swoich szeregach ma ludzi przepełnionych nienawiścią! Banda która traktuje mnie jak debila który nie rozumie co się do mnie mówi. Banda która nie odpowiada na pytania która tylko wygłasza frazesy. Banda która sama nakręca afery ciągnie szmal z zawoalowanych instytucji, i która całuje po ***** księdza rydzyka ( specjalnie z małej bo nie mam szacunku do takich wielebnych)
Do tej pory nie protestowałem, nie walczyłem. Teraz mówię koniec!

Karol Abramek

Ot taki jeden z wielu wpisów człowieka który w sobotę pojawił się na manifestacji. Ciekawe do jakiej grupy zdrajców jego trzeba wpakować???
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Pon Gru 21, 2015 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polonus coś wymyśli, a inni "życzliwi" przyklasną. zaraz pojawi się kolejne zdjęcie z kimś tam...i ten ktoś będzie zrównany z owym zdjęciem i jego wymową.

tak na marginesie twoich rozważań o roli kościoła w polsce...zawsze kiedy ktoś o tym wspomina, nie mogę zapomnieć genialnego opracowania tadeusza boy-żeleńskiego pt. "Nasi okupanci". polecam tą lekturę wszystkim tym, którzy przynajmniej mają odwagę na krytyczne spojrzenie na rolę kościoła w polsce obecnie, w kontekscie tego jak zachowywał sie w przeszłości...stare wraca...i to w "wielkim" stylu

link dla leniwych Uśmiech https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/nasi-okupanci/

Ostatnio zmieniony przez jazzmen dnia Pon Gru 21, 2015 12:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Gru 21, 2015 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, da dyskusja toczy się w kółko - gdy ja mówię o KOD-zie, Ty zarzucasz mi, że traktuję wszystkich przeciwników PiS-u jako zdrajców. Dziwne tylko, że nie odniosłeś się do pełnych kultury, miłosierdzia i szacunku haseł, które pojawiły się wśród deklarujących walkę o dobre standardy. Nie głosuję na PiS, ale przyznaję pełną rację temu, co napisał polonus - gdyby taki transparent pojawił się w rękach dzieci uczestników jakiejś manifestacji organizowanej przez partię rządzącą, natychmiast rozpętałaby się burza - że to podłe, że nikczemne, że najmłodsi są indoktrynowani, że to niepokojące, że groźne... Nie podoba mi się sposób, w jaki dyskutuje PiS. Ale jeżeli przeciw takiemu sposobowi dyskusji protestują ci, którzy sami kulturalnie rozmawiać nie potrafią, jest to groteska najgorszego sortu (sformułowanie użyte celowo Oczko).

Odnośnie tego wpisu pana Abramka, który zacytowałeś. Oczywiście ma on prawo do swoich poglądów, do manifestowania ich również, ale zastanowił mnie jeden fragment:

Cytat:
Miałem również wrażenie że trzyma się krótko za ryj narodowców, kiboli i innych debili którzy chcą fizycznie wpływać na moje przekonania i myślenie.

Rozumiem, że to są właśnie standardy kulturalnej, pełnej szacunku dyskusji? Co jest złego w byciu narodowcem/nacjonalistą? Dlaczego ludzie o takich przekonaniach mają być "trzymani krótko za ryj"? Czemu stawia się ich w jednym szeregu z agresorami i debilami? Warto czasem wyłączyć telewizor, wziąć do ręki encyklopedię lub słownik i sprawdzić, że "nazizm", "agresja", "ksenofobia", "rasizm" czy "szowinizm" nie są synonimami słowa "nacjonalizm", wbrew temu, co bełkoczą media. Jeśli słowa tego człowieka wynikały z niewiedzy, pół biedy. Ale jeżeli napisał to świadomie - opowiada się za tym, przeciwko czemu rzekomo walczy, czyli za cenzurą pewnych poglądów.

Sergio napisał:
Swoją drogą ciekawe dlaczego o. Rydzyk nie zareagował na słowa Kaczyńskiego o najgorszym sorcie?

Hmm... to Kościół w końcu powinien się "mieszać do polityki" czy nie? Oczko Bo zauważyłam już dawno, że pogląd na tę sprawę zależy od aktualnego zapotrzebowania i przysłowiowego punktu siedzenia.

Zresztą z tego, co obiło mi się o uszy, Rydzyk parę dni temu publicznie - jak to określił - zerwał współpracę z obecną władzą.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Pon Gru 21, 2015 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co złego jest w byciu nacjonalistą?????? - ty pytasz poważnie?????
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Gru 21, 2015 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że poważnie. Pytam w odniesieniu do tego, czym jest nacjonalizm, a nie do tego, czym się mówi, że on jest.

A Ty poważnie polecasz lekturę Boya-Żeleńskiego? Tego samego, który pisał antypolskie paszkwile do "Czerwonego Sztandaru" i podpisał się pod notą witającą przyłączenie południowo-wschodnich terenów II RP do ZSRR?

I nie bardzo wiem, o co chodzi z tym, że "polonus coś wymyśli, a życzliwi przyklasną", bo rozumiem, że tą "życzliwą" jestem tutaj ja, jako że Sergio chyba ani razu z polonusem się nie zgodził. Sądzisz, że ktoś te transparenty ze zdjęcia dorysował? Na czym miałoby polegać to "wymyślanie"?
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Pon Gru 21, 2015 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to czym według ciebie jest? żebyśmy ustalili na początek siatkę pojęć.

tak, polecam tą lekturę, bo nie wiem czy czytałaś, ale o ZSRR dużo tam nie znajdziesz, za to dużo dobrej publicystyki międzywojennej już tak. ale jeśli chcesz, możesz mnie nazwać lewakiem i zaprzeńcem. na mnie to nie robi wrażenia.

a mówiąc o wiarygodności...to jaką wiarygodność wobec tego mają głowy państwa watykańskiego w tym samym okresie?
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Gru 21, 2015 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu nie chodzi o to, czym jest "według mnie", tylko czym jest według definicji - a tę spokojnie sobie znajdziesz w encyklopedii lub słowniku. Bardzo chętnie z Tobą podyskutuję o nacjonalizmie, ale nie w tym temacie - ten zostawmy dla rządu.

Nie przypominam sobie, abym tutaj kiedykolwiek nazwała w taki sposób Ciebie albo jakiegokolwiek innego rozmówcę. Dziwi mnie w sumie ta uwaga, bo raczej nie stosuję tzw. osobistych wycieczek w dyskusjach. To, że masz inne poglądy niż ja, nie oznacza, że postrzegam Cię jako lewaka, zaprzańca, czy kogo tam jeszcze. Skąd w ogóle ten pomysł?

Takim zaprzańcem jest dla mnie Boy-Żeleński, ale nie dlatego, że różnił się ode mnie przekonaniami, tylko dlatego, że podejmował ohydne działania wrogie Polsce, a przyjazne wobec okupanta bez pardonu mordującego jego rodaków.

Nie bardzo wiem, o co chodzi z tymi głowami państwa watykańskiego - do których konkretnie się odnosisz, co im zarzucasz, do jakich sytuacji pijesz itp. Umówmy się, że jeśli chcesz kontynuować ten aspekt, przenieśmy go tutaj, bo za chwilę nikt nie będzie wiedział, czego dotyczy ten wątek.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Pon Gru 21, 2015 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia nie chce mi się już powtarzać, że inaczej te słowa i hasła brzmią z ust prostego obywatela a inaczej z ust przewodniczącego partii. Warto zauważyć, że są one wypowiadane w reakcji na chamstwo władzy a nie na odwrót. Jakoś wcale się nie dziwię, że część osób ponoszą w tej sytuacji nerwy.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Gru 21, 2015 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, tak samo nerwy mogą puścić rządzącym - ostatecznie oni też są jedynie ludźmi, do tego presja, nachalni dziennikarze, wszechobecna krytyka, czasem dochodzi do tego wiecowa atmosfera... zanim zdążysz się oburzyć, spieszę zapewnić, że to ironia Oczko.

Chciałam jedynie przekazać, że dla mnie pewne słowa, gesty, sformułowania są nie do przyjęcia, absolutnie poniżej krytyki, niezależnie od tego, czy wypowiada je polityk, czy też słychać je "z ludu". A jeśli ktoś - obojętnie, człowiek ze świecznika, czy szary obywatel - posługując się językiem pełnym agresji, pogardy czy szyderstw, deklaruje walkę o szacunek i standardy, jest to niestrawna obłuda.

Rzecz jasna przyjmuję do wiadomości, że masz inne zdanie, ale się z nim nie zgadzam. Raczej się w tej materii nie dogadamy.
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Pon Gru 21, 2015 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jazzmen napisał:
polonus coś wymyśli, a inni "życzliwi" przyklasną. zaraz pojawi się kolejne zdjęcie z kimś tam...i ten ktoś będzie zrównany z owym zdjęciem i jego wymową.

To nie są wymysły tylko fakty:
1) używanie dzieci z tak haniebną sugestią podczas "pokojowej" manifestacji było faktem.
Co powiedzą autorzy tej skrajnie nienawistnej malowanki, kiedy dojdzie do tragedii?
2) skandaliczne wypowiedzi Grossa, gloryfikowanego przez lewackie media i ich prezydenta są faktem.
Dlaczego ci tak wyczuleni na język i dbający o prawdę historyczną<
nie protestowali wtedy w mediach i na ulicach, gdy ten polakożerca obrażał in gremio naszych ojców i dziadów,
a dziś ci sami ośmielają się krytykować innych,
choć w rzeczywistości jest to obrona powiązań polityczno-biznesowych.

Cytat:
„W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej.
I to jest właśnie nawiązywanie do tego.
To jest w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków."

Jeżeli Kaczyński mówił te słowa o niektórych ludziach, to też stwierdził fakt, bo w historii mieliśmy tysiące takich postaw ludzi, którzy wysługiwali się wrogom Polski*), właśnie do takich ludzi należy Gros, który sam na to solidnie zapracował.
Zresztą sam to potwierdził zawiesząc kartkę, która może przesądzić o jego zbawieniu, bo miał odwagę przyznać się do swego grzechu. A Kaczyński pomógł mu zdobyć sie na taką autorefleksję.
Jeżeli obok maszerowali w jego towarzystwie inni,
którzy chcieli uwiarygodnić taką postawę, to już ich wybór.
Szkoda, że wśród nich byli napełnieni skrajną agresją
i nienawiścią jak w p. 1.

*) w tradycji zdrady narodowej mieliśmy tysiące takich, że wymienię niektórych na podstawie sondy:
Kto twoim zdaniem jest największym zdrajcą Polski? (możesz wybrać 5 osób)
Zygmunt Berling (1286) 2%
Bolesław Bierut (5859) 9%
Józef Cyrankiewicz (1346) 2%
Feliks Dzierżyński (3967) 6%
Edward Gierek (580) 1%
Władysław Gomułka (1434) 2%
Jan Tomasz Gross (3523) 6%
Piotr Jaroszewicz (431) 1%
Wojciech Jaruzelski (9110) 15%
Blanka Kaczorowska, Ludwik Kalkstein (743) 1%
Wincenty Krasiński (317) 1%
Adam Michnik (10547) 17%
Mieczysław Moczar (1358) 2%
Marceli Nowotko (689) 1%
Edward Ochab (396) 1%
Stanisław Poniatowski (1801) 3%
Mieczysław Rakowski (702) 1%
Jerzy Urban (5790) 9%
Lech Wałęsa (10952) 18%
Wanda Wasilewska (1707) 3%

Łącznie oddano 62538 głosów

Natomiast bardziej wypasioną listę zdrajców indywidualnych i ukrytych w zd(radzieckich) zbiorowościach można obejrzeć tutaj.
http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=zdrajcy-narodowi

Jeżeli tej tradycji zdrady narodowej bronią ci manifestanci,
to wcale im to chluby nie przynosi.
Jeżeli wśród manifestujących byli uczciwi, nieoznakowani Polacy,
bo niewątpliwie byli, to tylko dlatego, że zostali zmanipulowani. Inaczej by ich tam nie było.
Ja nie jestem z bajki Kaczyńskiego, ale jeżeli widzę oczywistą manipulację, to reaguję stosownie do faktów.
Też miałem i mam krytyczny stosunek do PiS, ale widzę chęć zmian w dobrym kierunku,
dlatego podobnie jak Wałęsa dałem im pół roku na pokazanie tych pozytywnych zmian.
Z tym, że Wałesa przeraził się zagrożenia dla układu,
ja natomiast liczę na poprawę sprawiedliwości w Polsce,
aby złodziej i oszust nie był lepiej traktowany niż ich ofiara.

Sergio napisał:

Swoją drogą ciekawe dlaczego o. Rydzyk nie zareagował na słowa Kaczyńskiego o najgorszym sorcie? Co ta wypowiedź miała wspólnego z wartościami chrześcijańskimi? Gdzie tu miłość do bliźniego? Przebaczenie? Powstrzymanie się od zemsty?

Słowa Kaczyńskiego, które rzekomo tak dzielą ludzi
są odzwierciedleniem ich wolnej woli,
która prowadzi ludzi do różnych zachowań.
Nie można zdrajców, złodziei, oszustów traktować na równi z ich ofiarami.
Ci, którzy nie znają nauki Chrystusa i powołują się wartości chrześcijańskie przypomnę kilka cytatów z nauki samego Chrystusa, a więc u źródła:

Cytat:
Mt 13:36-43 (BT)
36. Wtedy odprawił tłumy i wrócił do domu. Tam przystąpili do Niego uczniowie i prosili Go: Wyjaśnij nam przypowieść o chwaście!
37. On odpowiedział: Tym, który sieje dobre nasienie, jest Syn Człowieczy.
38. Rolą jest świat, dobrym nasieniem są synowie królestwa, chwastem zaś synowie Złego.
39. Nieprzyjacielem, który posiał chwast, jest diabeł; żniwem jest koniec świata, a żeńcami są aniołowie.
40. Jak więc zbiera się chwast i spala ogniem, tak będzie przy końcu świata.
41. Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości,
42. i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
43. Wtedy sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego. Kto ma uszy, niechaj słucha!

Cytat:
Mt 13:47-52 (BT)
47. Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do sieci, zarzuconej w morze i zagarniającej ryby wszelkiego rodzaju.
48. Gdy się napełniła, wyciągnęli ją na brzeg i usiadłszy, dobre zebrali w naczynia, a złe odrzucili.
49. Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych
50. i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
51. Zrozumieliście to wszystko? Odpowiedzieli Mu: Tak jest.
52. A On rzekł do nich: Dlatego każdy uczony w Piśmie, który stał się uczniem królestwa niebieskiego, podobny jest do ojca rodziny, który ze swego skarbca wydobywa rzeczy nowe i stare.

Cytat:
Mt 24:44-51 (BT)
44. Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.
45. Któż jest tym sługą wiernym i roztropnym, którego pan ustanowił nad swoją służbą, żeby na czas rozdał jej żywność?
46. Szczęśliwy ów sługa, którego pan, gdy wróci, zastanie przy tej czynności.
47. Zaprawdę, powiadam wam: Postawi go nad całym swoim mieniem.
48. Lecz jeśli taki zły sługa powie sobie w duszy: Mój pan się ociąga,
49. i zacznie bić swoje współsługi, i będzie jadł i pił z pijakami,
50. to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna.
51. Każe go ćwiartować i z obłudnikami wyznaczy mu miejsce. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Czy Chrystus w imię miłości bliźniego nie czynił podziałow? Czynił podziały, a włąsciwie te podziały czynili (i czynią to nadal, bo taka jest natura człowieka) sami ludzie poprzez swoje dobre lub złe postępowanie.
Czy Chrystus sortował ludzi? Sortował.
Czynił to, gdyż należy oddzielić ziarno od chwastu.
Bo tego wymaga sprawiedliwość, aby kata nie równać z jego ofiarą.
Czy używał ostrego języka? Używał, bo do wielu tylko tak można przemówić, aby do nich dotarło, aby poruszyć ich skostniałe sumienie.
Chrystus szanował wolną wolę człowieka, przewidział przewrotność jego duszy, ale też dał jasny przekaz odnośnie wyboru drogi życiowej człowieka i konsekwencji jego postępowania.

Dał też możliwość poprawy i nawrócenia człowieka,
jeżeli szczerze wyzna swe grzechy:
Cytat:
Iz 1:13-20 (BT)
13. Przestańcie składania czczych ofiar! Obrzydłe Mi jest wznoszenie dymu; święta nowiu, szabaty, zwoływanie świętych zebrań... Nie mogę ścierpieć świąt i uroczystości.
14. Nienawidzę całą duszą waszych świąt nowiu i obchodów; stały Mi się ciężarem; sprzykrzyło Mi się je znosić!
15. Gdy wyciągniecie ręce, odwrócę od was me oczy. Choćbyście nawet mnożyli modlitwy, Ja nie wysłucham. Ręce wasze pełne są krwi.
16. Obmyjcie się, czyści bądźcie! Usuńcie zło uczynków waszych sprzed moich oczu! Przestańcie czynić zło!
17. Zaprawiajcie się w dobrem! Troszczcie się o sprawiedliwość, wspomagajcie uciśnionego, oddajcie słuszność sierocie, w obronie wdowy stawajcie!
18. Chodźcie i spór ze Mną wiedźcie! - mówi Pan. Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją; choćby czerwone jak purpura, staną się jak wełna.
19. Jeżeli będziecie ulegli i posłuszni, dóbr ziemskich będziecie zażywać.
20. Ale jeśli się zatniecie w oporze, miecz was wytępi. Albowiem usta Pańskie [to] wyrzekły.

Są to też twarde, ale jasne słowa, o których wielu katolików zdaje się zapominać.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Wto Gru 22, 2015 09:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...polonus, ochłoń chłopie, bo się przegrzejesz Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Wto Gru 22, 2015 09:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polonus z tych cytatów (moich i Twoich) to można wysnuć wniosek, że Kaczyński i o. Rydzyk=Bóg. Nie wiem czy śmiać się czy płakać...

Twierdzenie, że ludzie sprzeciwiający się takiej polityce są zmanipulowani- oczywiście przez zdrajców- jest błędne. Ci ludzie wyszli na ulice dlatego, że pan Kaczyński jawnie zagarnia sobie państwo, ustawia się w roli "Boga" i to on decyduje kto jest sprawiedliwy, a kto zdrajcą, kto jest prawy, a kto gestapowcem, wprowadza podziały. A Polacy nie chcą tego, nie chcą takiego manipulowania- widzą to i nie ma ich zgody na takie postępowanie. To aż tak trudno zrozumieć? Ale oczywiście można doszukiwać się w tym całym ruchu społecznym inicjatyw politycznych, haseł rodem z rynsztoka, zdrajców itp itd. i na tej podstawie łatkę przyklejać ogółowi. Szkoda, że z taką pieczołowitością nie szuka się bohaterów, ludzi walczących o zmiany ustrojowe w Polsce i cieszących się ze zmian jakie w kraju zaszły, haseł w których jest prawda. A może Ci zdrajcy jak to ich określacie, Ci moralnie źli ludzie postanowili "odpokutować"? Kto z Was jest Bogiem żeby o tym decydować czy tak jest czy nie? Te ostatnie zdania to oczywiście czysta gdybologia, ale na manifestacjach przemawiali różni ludzie, różne autorytety i nikt nie został wygwizdany. I to nie dlatego, że słuchający to tłum idiotów, czy zmanipulowanych ludzi. Oni mają świadomość, że masę rzeczy światopoglądowo itp ich różni, ale oni przyszli bo łączy ich brak zgody na taką politykę.

PS. Skoro zamrożone zarodki in-vitro to także ludzie to czy 500zł na każde dziecko je też obejmie?
Powrót do góry
nikt wyjątkowy
Maniak

PostWysłany: Wto Gru 22, 2015 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czołem obrońcy demokracji!

Mam parę pytań bo czegoś tu nie rozumiem.

W ogóle chyba muszę na początku napisać, że nie jestem wyborcą PiSu, bo pewnie mnie ktoś zaraz o to posądzi Uśmiech

Cóż takiego do tej pory Wam ten rząd uczynił ? Bo ja się przyznam bez bicia, że żadna przykrość mnie z ich strony nie spotkała.

A patrząc w przeszłość (nieodległą) widzę jak poprzedni rząd był zamieszany w afery hazardowe, amber gold, afery taśmowe i pewnie wiele innych których już nie pamiętam, i śmiem twierdzić, że nie ufam tym skurczybykom. Ale spoko, skoro Wy ufacie... Uśmiech
Chciałbym tylko wiedzieć dlaczego ?
Poproszę o wytłumaczenie mi tego jak 3 letniemu dziecku. Jeśli to możliwe.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Wto Gru 22, 2015 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Protest przeciwko PiS to nie utożsamianie się czy popieranie poprzedników.

2. Uczynił to, że prezes rządzącej partii obraża i dzieli Polaków na lepszych i gorszych i z tym się nie zgadzamy.

3. Zmiany w Trybunale Konstytucyjnym przeprowadzane są na chama. Zero w tym dyskusji i standardów demokratycznych.

4. Prezydent ułaskawia Kamińskiego

5. Szefem MON zostaje Macierewicz
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Gru 22, 2015 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sergio napisał:
A może Ci zdrajcy jak to ich określacie, Ci moralnie źli ludzie postanowili "odpokutować"? Kto z Was jest Bogiem żeby o tym decydować czy tak jest czy nie?

O co Ci chodzi? Ja w ogóle nie poruszam kwestii, czy ktoś się nawrócił, czy nie nawrócił, czy chce odpokutować, czy nie chce. Jeżeli masz zamiar w dalszym ciągu odnosić się do moich wypowiedzi, ochłoń i przeczytaj je jeszcze raz.

Sergio napisał:
PS. Skoro zamrożone zarodki in-vitro to także ludzie to czy 500zł na każde dziecko je też obejmie?

Z tego, co mi wiadomo, 500 zł ma być dawane rodzicom sprawującym opiekę nad dzieckiem - zostawienie dziecka w dużej zamrażarce chyba trudno do takiej opieki zakwalifikować, więc raczej nie obejmie.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Wto Gru 22, 2015 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ad. 1
Nie wiem dlaczego wszystkie moje wypowiedzi odnosisz bezpośrednio do siebie? Jeśli odnoszę się do konkretnej osoby to na początku się do niej zwracam także Małgosiu Ty się tak nie irytuj Oczko

Ad. 2
A dlaczego nie? Trzymanie dziecka w bezpiecznych warunkach i czekanie na "lepsze czasy" też można zakwalifikować jako opiekę. Przeicież to nie jest gorsze dziecko.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Gru 22, 2015 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tej dyskusji, przed tym jak zadałeś zacytowane przeze mnie pytanie, stanowisko przeciwne do Twojego zaprezentowaliśmy jedynie polonus i ja - w pytaniu użyłeś liczby mnogiej, więc do kogo mam je odnosić?

Być może według Ciebie przechowywanie dziecka w przemysłowej zamrażarce i blokowanie jego dalszego rozwoju jest rozwiązaniem, które we właściwy sposób odpowiada godności nie tylko dziecka, ale człowieka w ogóle. Tu się zdecydowanie różnimy, ale nie chcę kontynuować tego zagadnienia, bo temat jest o partii rządzącej, a nie o in vitro.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Wto Gru 22, 2015 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
W tej dyskusji, przed tym jak zadałeś zacytowane przeze mnie pytanie, stanowisko przeciwne do Twojego zaprezentowaliśmy jedynie polonus i ja - w pytaniu użyłeś liczby mnogiej, więc do kogo mam je odnosić?

Odnoszę się do ogółu, a to że piszą dwie, trzy czy cztery osoby to akurat nie ma znaczenia. Czyta więcej i być może sprowokuje je to do zabrania głosu i przedstawienia swoich racji. Generalnie pisząc Was nie mam na myśli tylko i wyłącznie Ciebie.

Małgosia napisał:

Być może według Ciebie przechowywanie dziecka w przemysłowej zamrażarce i blokowanie jego dalszego rozwoju jest rozwiązaniem, które we właściwy sposób odpowiada godności nie tylko dziecka, ale człowieka w ogóle. Tu się zdecydowanie różnimy, ale nie chcę kontynuować tego zagadnienia, bo temat jest o partii rządzącej, a nie o in vitro.

Partia rządząca wyznaje zasadę, że zarodki także są ludźmi (dziećmi) więc jeśli chce dopłacać po 500zł to warto żeby wypowiedziała się co w tym przypadku. Ale mniejsza o to- wcale na to nie liczę.

Aha jeszcze jedno. Nie różnimy się w tej ostatniej kwestii jakoś zdecydowanie. Twoje podejrzenia są chybione.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Wto Gru 22, 2015 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nikt wyjątkowy napisał:
Czołem obrońcy demokracji!

Mam parę pytań bo czegoś tu nie rozumiem.

W ogóle chyba muszę na początku napisać, że nie jestem wyborcą PiSu, bo pewnie mnie ktoś zaraz o to posądzi Uśmiech

Cóż takiego do tej pory Wam ten rząd uczynił ? Bo ja się przyznam bez bicia, że żadna przykrość mnie z ich strony nie spotkała.

A patrząc w przeszłość (nieodległą) widzę jak poprzedni rząd był zamieszany w afery hazardowe, amber gold, afery taśmowe i pewnie wiele innych których już nie pamiętam, i śmiem twierdzić, że nie ufam tym skurczybykom. Ale spoko, skoro Wy ufacie... Uśmiech
Chciałbym tylko wiedzieć dlaczego ?
Poproszę o wytłumaczenie mi tego jak 3 letniemu dziecku. Jeśli to możliwe.

czołem Uśmiech
nie jestem obrońcą demokracji, tylko obrońcą ładu prawnego, który zabezpiecza moje wolności i prawa obywatelskie - to na początek.

1. jak trzylatkowi się nie da - żeby wytłumaczyć sytuację w którą pakuje nas partia rządząca musiałbyś przejść podstawowy kurs z wiedzy o państwie i społeczeństwie. - więc pominę traktowanie ciebie jak trzylatka, bo zakładam, że taki kurs odebrałeś - więc traktujmy się jak dorośli, świadomi pewnych mechanizmów funkcjonowania państwa, obywatele.
2. jeśli nie jesteś teraz w stanie zauważyć zagrożenia w paraliżu trybunału konstytucyjnego - to nie będzie ci tego zagrożenia w stanie nikt uświadomić, dopóki partia rządząca, która jeszcze nikomu nic złego nie zrobiła, w żadnej aferze jeszcze nie brała udziału i jest tak kryształowa jak mariusz kamiński - sięgnie po rozwiązania, które ciebie bezpośrednio lub pośrednio dotkną. a wtedy nie będzie już nikogo w tym państwie, które stanie po twojej stronie - po stronie obywateli i ich wolności i praw. wtedy może jak ten trzylatek zaczniesz płakać, że nie przewidziałeś tego co się może zdarzyć, bo tatuś z mamusią nie powiedzieli, że tak nie wolno i że może boleć.
3. Zakres spraw, które mogą ciebie dotknąć jest rozmaity - np pierwszy z brzegu zmiany ordynacji wyborczej, jawnie sprzecznej z zasadami konstytucyjnymi - równości, proporcjonalności, jawności, tajności i bezpośredniości - co oznacza mniej więcej tyle, że np. głos członka prawa i sprawiedliwości będzie znaczyć dwa, trzy, cztery...aż do kresu wyobraźni jarosława - więcej niż głos niezrzeszonych w tej partii...- i kto orzeknie, że tak po prostu nie można? ty? ja? moi kumple? trzylatki w przedszkolu?
wprowadzania sądownictwa ludowego na kształt zsrr - złożonego z członków PIS...- trudno sobie wyobrazić? ...no poczekajmy....
nie mówiąc już o zmianach ordynacji podatkowych, ustaw podatkowych, wprowadzania nowych obciążeń żeby wprowadzić ten cudowny i oczekiwany program 500+, obniżenie wieku emerytalnego itp. brednie szkodzące większości polaków,
do tego możesz dołożyć całą paletę spraw związanych z macierzyństwem, rodzicielstwem, rozdziałem kościoła od państwa, sprawami światopoglądowymi, prawem zrzeszania się, wolności słowa i zgromadzeń, prawem do sądu, działaniem organów państwa w granicach i na podstawie prawa (w kontaktach z jakimkolwiek urzędem czy to jst, czy rządowym) - to są PODSTAWOWE standardy, które tak się już oklepały, że ludziom się wydaje, ze dostali je raz na zawsze.

na naszych oczach wszystkie te standardy są brutalnie łamane i deptane, obśmiewane i zakrzyczane żydowstem, złodziejami itp.

nie są to proste afery jakich wiele w wielu krajach - za rządów kryształowego pisu też będą - wierz mi...i pewnie długo nie trzeba będzie czekać - wystarczy przypomnieć sobie czasy aws'u - gros ludzi z tego czasu jest teraz w pisie, i co? nagle stali się tacy nieskazitelni? - to są zresztą detale!!!!

gówno mnie obchodzi, kto zasiada na stołkach tu i tam, kto kręci wały a kto nie - wszystko to jedna banda - tak było jest i będzie.

obchodzi mnie natomiast i to bardzo, jak ta banda jedna z drugą odnoszą się do innych konstytucyjnych organów państwa, jak przebiega proces oceny ich działań przez niezależne od nich ośrodki . po to wymyślono sądownictwo konstytucyjne i po to nadaje się wyrokom trybunału moc powszechnie obowiązującą nadając sędziom przymiot niezawisłości, żeby jeden z drugim mogli spać spokojnie nie obawiając się tego, że z każdym dniem oddalamy się od standardów państw zachodnich, a zbliżamy do tego z czego tak łatwo teraz przychodzi nam się śmiać - ze wschodnich standardów gdzie np. przetrzymuje się porwaną lotnik z ukrainy, za to, że przekroczyła granicę bez paszportu ! śmiejmy się...za niedługo będą się śmiać z nas, tylko że nam nie będzie do śmiechu.

oczywiście, post ten operuje pewnymi skrótami - nie chcę kreować się na wielkiego eksperta w tej dziedzinie, myślę jednak że tylko obserwując sposób zachowania się pisu, nie jest trudno wyobrazic sobie zagrożeń...naprawdę nie trzeba do tego głębokiej wyobraźni...
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Gru 22, 2015 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sergio napisał:
Odnoszę się do ogółu, a to że piszą dwie, trzy czy cztery osoby to akurat nie ma znaczenia.

Wyszłam z założenia, że dyskutujemy jedynie między sobą, czyli między aktywnie biorącymi udział w rozmowie. Dopiero teraz wiem, że stosujesz inną metodę.

Sergio napisał:
Aha jeszcze jedno. Nie różnimy się w tej ostatniej kwestii jakoś zdecydowanie. Twoje podejrzenia są chybione.

Cieszy mnie to Uśmiech.
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Pią Sty 01, 2016 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem motywy działania koalicji tych, którzy chcą wyprowadzić ludzi na ulice.
To oni kolejny raz za plecami robotników chcą bronić swoich interesów, tak jak gwarantował im to układ OS.
Polacy, nie dajcie się manipulować,
tylko dlatego że grupa zdrajców, którzy okradli Polskę
zamierza wykorzystać Was w prowokacjach prowadzących do rozlewu krwi.
Ci ludzie nie potrafią pogodzić się z demokratycznymi interesami Polski, tylko chcą anarchii i pomocy swoich popleczników z Zachodu.
Już mieliśmy przykłady tej "pomocy" z Zachodu:
- okupacja przez Niemcy (1939-45) ;
- zdradziecki brak pomocy Francji i Anglii;
- ugruntowanie władzy ZSRS w Polsce (Jałta i przyzwolenie Zachodu);
-przydział nachodźców islamskich przez jedną z następczyń Hitlera - Merkel.

Proszę zapoznać się z jasną argumentacją pana prof. Kieżuna,
to wtedy oczywiste i logiczne staną się wrogie polskim interesom argumenty przeciwników pozytywnych zmian w Polsce,
które powinny być wprowadzone już po 1989 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=nEzPcbUoFMo

Polecam też książkę prof. Kieżuna Patologia transformacji.

Nikt na Zachodzie, tak dawniej, jak i obecnie nie stanie po polskiej stronie.
Tzw. pomoc ze strony UE miała tylko odwrócić uwagę, zmiękczyć, osłabić nasz instynkt samozachowawczy, aby łatwiej opanować Polskę - nie drogą militarną, ale ekonomiczną, społeczną i patologiczną.
To swoista inwestycja, nastawiona na przyszły zysk.
Mam jednak nadzieję, że Polacy nie dadzą się zwieść takim skoipromitowanym ludziom jak Petru, ożywiciel nieboszczki Unii Wolnoiści.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Nie Sty 03, 2016 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówiąc o "demokratycznym intersie Polski" masz na myśli dyktat, podporządkowanie się, wręcz bezgraniczne oddanie i ślepe wykonywanie widzimisię prezesa partii rządzącej???
Bo jak narazie wszystko tak właśnie wygląda... PiS-owcy co innego mówili (lub przemilczeli) w kampanii, co innego robią. Prezydent PiS-owy co innego mówił, co innego obiecywał - robi swoje (właściwie posłusznie wykonuje polecenia swego góru partyjnego). Jak inaczej nazwać taki stan rzeczy jak nie oszustwo??? A jak ktoś oszukuje to się ludzie burzą... i co??? nagle są "gorszym sortem", "kwiczącymi świniami - bo odrywanie ryja boli", czy "komunistami i złodziejami" - a tego typu określenia nie z ludu padają tylko z ust prominentnych polityków czy samego prezesa partii rządzącej. Jak myślisz polonus - to jest ok??? Ja myślę, że prof. Witold Kieżun określiłby tego typu dwulicowość (kampania - rzeczywistość) i pogardę - nawet nie dla przeciwników politycznych a ludzi o innych poglądach - odpowiednim dla swego języka sformułowaniem... i nie byłoby to nic, czym można się pochwalić a może nawet cytować przed 22...
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Sty 04, 2016 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nieważne, czy Ukraina odda nam 4 mld złotych - wysoki urzędnik PiS-owskiego MSZ

Przemysław Żurawski vel Grajewski, członek Gabinetu Politycznego ministra spraw zagranicznych z ramienia PiS, uważa, iż nie należy zwracać uwagi na to, czy Ukraina odda 4 miliardy złotych, które otrzyma od Polski w ramach otwarcia linii kredytowej.

Wypowiedź Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego, który bagatelizował kwestię zwrotu przez Ukrainę 4 miliardów złotych, padła w toku dyskusji na portalu społecznościowym Facebook. Na profilu członka Gabinetu Politycznego ministra spraw zaganicznych Witolda Waszczykowskiego (PiS) wywiązała się dyskusja na temat udzielonego Ukrainie kredytu:

"Powstrzymywanie Rosji musi kosztować. Odda, nie odda - warto zainwestować" - pisze Żurawski vel Grajewski.

Źródło i całość ; Zrzut z facebooka

No cóż... kto bogatemu zabroni?
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Wto Sty 05, 2016 01:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mówiąc o "demokratycznym intersie Polski" masz na myśli dyktat, podporządkowanie się, wręcz bezgraniczne oddanie i ślepe wykonywanie widzimisię prezesa partii rządzącej???

W przeciwieństwie do wielu dyskutantów i otaczających mnie ludzi ja odróżniam czyny dobre od złych niezależnie kto je popełnia.
Czasem ktoś mi zarzuca, że kogoś nie lubię, bo ganię go za coś. Za chwilę go mogę pochwalić za coś innego. Ja oceniam ich czyny i nie jest to kategorach lubię czy nie lubię.
Podobnie, jeżeli kogoś pochwalę, to nie znaczy że chwilę nie zganię go za coś innego. Tak więc moje zaufanie nie jest bezgraniczne i niezmienne, zwłaszcza gdy chodzi o ludzi polityki.
W polityce ocena liczy się, czy to jest korzystne, czy niekorzystne dla Polski.

Np. krytycznie odnoszę się do słów ministra:
Cytat:
Nieważne, czy Ukraina odda nam 4 mld złotych - wysoki urzędnik PiS-owskiego MSZ

W ogóle to nie podoba mi się polityka antyrosyjska zarówno poprzedniej ajk i obecnej ekipy rządzącej.
Jak już wspomniałem dala zachodu jesteśmy tylko pionkiem do wykorzystania w polityce globalnej. A prowadząc politykę proukraińską i antyrosyjską szkodzimy sobie gospodarczo.

To właśnie USA przygotowują nas, a właściwie już realizują III wojne światową. Mówił juz o tym ponad rok temu papież Franciszek ,nie wskazując -co prawda na USA - ale to państwo jest od wielu lat żandarmem i rozgrywającym w polityce światowej.

Cytat:
W homilii powiedział: "Podziwiając piękno krajobrazu całego tego regionu, gdzie kobiety i mężczyźni pracują, rozwijając życie rodzinne, gdzie dzieci bawią się, a starsi oddają się marzeniom, nie znajduję innych słów jak tylko te, że wojna jest szaleństwem". "Wojna niszczy wszystko, także więź między braćmi. Wojna jest szalona, jej planem rozwoju jest zniszczenie: chęć rozwijania się przez zniszczenie!"- podkreślił Franciszek.

"Chciwość, nietolerancja, żądza władzy; to motywy pobudzające do decyzji o wojnie, a są one często usprawiedliwiane ideologią. Wcześniej jednak jest namiętność, bodziec wypaczony" - zauważył. Zdaniem papieża ideologia jest "usprawiedliwieniem", a gdy jej zabraknie, pojawia się odpowiedź Kaina: "Co mnie to obchodzi?".

"Również dziś, po drugiej klęsce kolejnej wojny światowej, zdaje się można mówić o trzeciej wojnie prowadzonej w 'kawałkach', z przestępstwami, mordami, zniszczeniami" - dodał. "Także dziś jest wiele ofiar. Jak to jest możliwe? Jest to możliwe, ponieważ także dziś za kulisami kryją się interesy, plany geopolityczne, żądza pieniędzy i władzy, jest przemysł zbrojeniowy, który zdaje się być tak bardzo ważny!" - powiedział.

Franciszek mówił, że ci, którzy planują akty terroru i starcia, oraz właściciele firm zbrojeniowych mają wypisane w sercach motto: "Co mnie to obchodzi?". Oni, zaznaczył, dużo zarabiają na wojnach, ale "ich zdemoralizowane serce utraciło zdolność do płaczu".

Cały tekst:
http://wyborcza.pl/1,76842,16635112,Franciszek__Trwa_III_wojna_swiatowa__tylko_w_kawalkach_.html#ixzz3wK8Z2zUS

Papież mówi o planach geopolitycznych. Kto je przygował i realizował?
Oto odpowiedź, którą ostatnio znalazłem:
http://www.prisonplanet.pl/polityka/syria_szeroka_perspektywa,p809021087
Cytat:
Geostrategia.
Istnieje wiele dokumentów amerykańskich opisujących potrzebę destabilizacji i obalenia stabilnych państw arabskich dla zbudowania przyczółka niezbędnego do ekspansji militarnej w kierunku Azji. Jedną z takich publikacji, dostępną w języku polskim, jest wydana w 1997 roku książka Zbigniewa Brzezińskiego pt “Wielka Szachownica”, w której autor nalega by rozpocząć działania mające na celu przejęcie pełnej kontroli nad kontynentem eurazjatyckim. "Dla Ameryki głównym trofeum geopolitycznym jest Eurazja.” pisał autor tłumacząc, iż znajduje się tam większość fizycznych bogactw globu, zarówno w postaci przedsiębiorstw, jak i bogactw naturalnych. Ponad 60% produktu światowego brutto i około 75% surowców energetycznych leży w tym regionie. Tym samym jest to krytyczny obszar świata w którym mogą się rozwinąć państwa potrafiące zagrozić prymatowi Ameryki i doprowadzić do utraty strefy wpływów. “Kto rządzi największą wyspą świata, panuje nad światem."

Cytat:
Zdumienie budzi jednomyślność administracji Busha ze strategiami opracowanymi przez Brzezińskiego i grupami takimi jak “The Project for the New American Century”. Amerykański generał Wesley Kanne Clark, Sr. stwierdził, iż zaraz po atakach 9/11 administracja zdecydowała się na przejęcie siedmiu państw. “Zaczynając od Iraku przez Syrię, Liban, Libię, Somalię, Sudan kończąc na Iranie.” powiedział w wywiadzie 2 marca 2007 roku.

Dlatego wciągnięcie Polski jako jednego z głównych sojuszników w celu przygotowań (Irak, Afganistan), a obecnie do realizacji III wojny światowej nie przynosi nam chluby.
A to właśnie w 2003 r. o udziale Polski w awanturniczej wojnie w Iraku, Kaczyński mówił: "ta wojna jest także naszą wojną".
https://www.youtube.com/watch?v=oLKwCPiJAuA
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mamy oto:

1. dziennikarstwo na poziomie (bez poziomu żadnego właściwie) - ani jednej informacji o wykształceniu chłopaka, kompetencji, doświadczeniu etc...
2. poczynania najgłośniej krzyczących nt nepotyzmu

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pawel-kurtyka-zostal-szefem-rady-nadzorczej-agencji-mienia-wojskowego/mbdv48

Jeżeli faktycznie jedynym atutem faceta jest bycie synem kolegi z ekipy (poległego kolegi - bohatera, ale niech tam nawet) to Macierewicz pluje tą nominacją Polakom w twarz...

3. Jacek Kurski jako nowy (obiektywny, niezależny, apolityczny etc) szef TV - kolejna potwarz dla Polaków....
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Pią Sty 08, 2016 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://opinie.newsweek.pl/waszczykowski-rowery-wegetarianie-jak-pis-wzial-polske-na-wlasnosc-,artykuly,376772,1.html

Cytat:

Może więc niechże już ta Polska zdechnie, będzie nam wszystkim trochę lżej.

Oto cytat z artykułu "Skończmy z tą Polską"
Dawida Karpiuka - dziennikarza działu Kultura(!?)
tygodnika Tomasza Lisa "Newsweek"

I tacy wredni anty-Polacy będą nam wyznaczać standardy demokracji i podburzać uczciwywych Polaków?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 26, 27, 28  Następny
Strona 3 z 28

Skocz do: