« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Eurowybory 2019

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sergio
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Czw Lut 21, 2019 10:33    Temat postu: Eurowybory 2019 Odpowiedz z cytatem

Nastał czas kampanii.
PiS wystawił pierwszych kandydatów, Tusk zamierza być w czasie kampanii aktywny, na opozycji pojawiła się Wiosna. Zachęcam do podzielenia się swoimi opiniami w tym temacie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pią Lut 22, 2019 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A miałem już nie pisać nic w Polityce...
Co do PiSu to zastanawia mnie wystawienie takich znanych jedynek. Jaki jest cel - przyciągnięcie wyborców znanymi nazwiskami, a po wyborach rezygnacja jedynek z mandatu, dzięki czemu drugi szereg znajdzie sobie ciepły stołek w PE? A może jednak "Dobra Zmiana" obawia się, że nie ma więcej benefitów dla suwerena (500+, emerytury dla matek mających 4+ dzieci - tego raczej żaden kolejny rząd nie zlikwiduje) i może przegrać wybory parlamentarne, więc ewakuuje swoich do Brukseli.

Tusk - dość mgliście się mówi o jego planach. Ciekaw jestem, czy ostatecznie nie stworzy konkurencji dla PO i jej koalicji.

Wiosna - tu się zawiodłem. O ile od dłuższego czasu śledziłem poczynania Biedronia i oceniałem je pozytywnie, to ogłoszony program zaskoczył mnie przerostem części ideologicznej nad gospodarczą. Jesteśmy przed ostrą walką o fundusze w ramach nowej perspektywy finansowej UE. I to będzie najostrzejsza walka dla nas, bo stare kraje Unii uważają, że już dość pomogły Europie Środkowo-Wschodniej i teraz czas na nowe wyzwania. Planuje się znaczne ograniczenia funduszy na inwestycje, także na te już rozpoczęte. Dlaczego temu tematowi Wiosna nie poświęca należytej uwagi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sergio

PostWysłany: Sro Lut 27, 2019 09:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PiS ujawnił swoje obietnice wyborcze i... jestem po prostu w szoku. To, że "nie łapię" się na żadną to już mnie nie dziwi bo swoją ofertę zawsze dedykowali innej grupie docelowej, ale skala rozdawnictwa po prostu poraża... Naprawdę nie wiem kto i w jaki sposób ma na to wszystko zarobić. Mam nadzieje, że nasze społeczeństwo obudzi się i nie da się kupić nie za pieniądze, które da PiS bo PiS ich nie ma tylko za nasze, bo żeby jednym dużo dać, innym trzeba dużo zabrać...
Zastanawiam się gdzie w tym wszystkim jest haczyk. Jeden już znalazłem a mianowicie ta 13 emerytura ma być jednorazowa, nie wiem czy to 500zł na dziecko nie będzie też do końca roku bo później wyjdzie, że jednak nie mamy tyle pieniędzy. Zresztą minister ds. społecznych zdaje się, że nie dalej jak miesiąc temu powiedziała, że jesteśmy na taki program za biedni. A teraz nagle już się dorobiliśmy?!
Problem polega na tym, że duża część społeczeństwa czerpie informacje z propagandowej tv i w dużej mierze wynika to z braku dostępu do innych mediów. Tutaj trzeba próbować przebijać te bańki informacyjne w których CI ludzie żyją- bez tego odsunięcie od władzy obecnej ekipy może być możliwe jedynie w wypadku bardzo dużej frekwencji. A z tym to u nas różnie bywa.[/u]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Lut 28, 2019 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się czuję dyskryminowana jako elektorat bezdzietny i czekam na powiedzmy 300+ dla bezdzietnych na zachętę albo jako rekompensatę, jeśli ktoś dzieci mieć nie może. Przecież - z tego co słyszę - chyba nas stać?

Sergio napisał:
Mam nadzieje, że nasze społeczeństwo obudzi się i nie da się kupić nie za pieniądze

Ja takich nadziei nie mam. Sądząc po tym, jak ogół społeczeństwa łyka takie i im podobne obietnice wyborcze oraz przyjmuje z entuzjazmem szeroko zakrojone programy socjalne, można wysnuć wniosek, że ogromna część wyborców pojęcie o funkcjonowaniu budżetu państwa ma mniej niż mgliste. Spróbuj wytłumaczyć zdeklarowanym beneficjentom rozmaitego socjalu, skąd się biorą tzw. "pieniądze rządowe".

Ja jestem jak najbardziej za mądrą polityką prorodzinną. Uważam, że rodzice powinni mieć większe ulgi podatkowe na dzieci, podobają mi się inicjatywy takie, jak "Karta dużej rodziny", postawa odpowiedzialnego łączenia wychowania dzieci z pracą powinna być premiowana np. pierwszeństwem w przyjmowaniu dzieci do żłobków czy przedszkoli.

Nie miałabym też nic przeciwko, gdyby moje miesięczne wpływy na konto były większe niż obecnie. Tyle że ja nie chcę, żeby państwo mi cokolwiek "dawało" - wystarczy, że będą mniej zabierać, choćby przez zredukowanie kosztów zatrudnienia i zniwelowanie różnicy między płacą brutto a netto. W normalnie funkcjonującym państwie człowiek powinien spokojnie utrzymywać się z własnej pracy, a nie różnorakich socjalnych dotacji. Jeśli w budżecie państwa rzeczywiście jest tyle pieniędzy do rozdania ludziom, w pierwszej kolejności powinny one przekształcić się w podwyżki dla pracowników sfery budżetowej, którzy ciężko tyrają za pensje, które bez zbytniej złośliwości można nazwać jałmużną. Oczywiście, zawsze można "zmienić pracę i wziąć kredyt", tylko jeśli tej rady posłuchałaby większość pielęgniarek, ratowników medycznych i innych fatalnie opłacanych pracowników, jako społeczeństwo szybko znaleźlibyśmy się w czarnej d...otchłani.

Niestety, rozdawnictwo budzi duży entuzjazm społeczny, zwłaszcza wśród wyznawców idei "dej, należy mi się" (a takich u nas niemało), który przekłada się na głosy, gwarantując tym samym ciepłe stołki politykom na kolejne kadencje - a w gruncie rzeczy przecież o to w polityce chodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: