« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zasady dyskusji

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> O HydeParku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pią Cze 10, 2016 10:22    Temat postu: Zasady dyskusji Odpowiedz z cytatem

(odnośnie http://www.hp.turek.net.pl/viewtopic.php?p=179034#179034)

Nie lepiej rozmawiać o poglądach niż o osobach, które je wygłaszają?

Jasne, sformułowanie, którego użyłeś, jest ominięciem regulaminu, ale nie załatwia sprawy kultury dyskusji. Gdybym w jakiejś dyskusji użyła w stosunku do Ciebie słów: "napisałabym, że jesteś idiotą, ale nie napiszę, żeby nie łamać regulaminu"* - uważałbyś, że wszystko w porządku? Byłoby to dla Ciebie komfortowe jako dla uczestnika rozmowy?

HP będzie prezentowało dokładnie taki poziom dyskusji, jak jego użytkownicy. Możemy bawić się w omijanie regulaminu i dowalanie innym tak, żeby nie podpadało to pod ostrzeżenie czy ban. Możemy. Wolałabym jednak, żebyśmy skupiali się na dyskusji o poglądach - tak, żeby każdy użytkownik, niezależnie od tego, jakie te jego poglądy są, czuł że może swobodnie je wyrażać, nie będąc narażonym na osobiste ataki czy wyśmianie. Inaczej otwarte forum dyskusyjne nie będzie miało żadnego sensu.

Polonus, tak jak każdy inny użytkownik - Ty, ja, czy ktokolwiek inny - ma prawo do tego, aby nie być obrażanym, niezależnie od tego, jak bardzo ktoś nie zgadza się z poglądami, które głosi. Właściwie nieco mnie smuci, że takie rzeczy trzeba tłumaczyć.

* - dla jasności: nie uważam tak, użyłam tego sformułowania jedynie dla przykładu, aby dokładnie wyrazić, o co mi chodziło Uśmiech

Ostatnio zmieniony przez Małgosia dnia Pią Cze 10, 2016 16:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sergio
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Pią Cze 10, 2016 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja myślę sobie, że taka "Uwagę" można wysłać w PW, a nie prać brudów na forum publicznym.

Nie omijam regulaminu- jeśli uważasz że powinienem być zablokowany- Twój wybór. Nie będę z tym specjalnie dyskutował. Napisałem o swoich odczuciach po wypowiedzi Polonusa. O tym, że nie dziwi mnie reakcja innego użytkownika na takie herezje. Jeśli ktoś wypisuje bzdury to nie dziwie się, że wcześniej czy później sprowokuje taką reakcję.

Możemy sobie tutaj dyskutować o planach napaści na Rosję używając pięknej polszczyzny- spoko. Tylko, że ta dyskusja i cały temat powinien być prowadzony w dziale dla pustakuf i taboretóf (czy jak on się tam nazywa). Oczekiwałbym raczej rzetelnej dyskusji a nie czegoś z poziomu fantazji i urojeń.

Ogólnie mam wrażenie, że my ciągle chcemy budować aktualną politykę zaczynając od historii. Tylko co to da? Takie np. Niemcy i Rosja dawno poszły inną drogą. Zostawiły historię która również mają trudną i skupiły się na wspólnych interesach które w gruncie rzeczy prowadza do wzbogacenia jednych i drugich. Oni też mogliby wyliczać sobie straty wojenne, zbrodnie, wyniszczenie itd itd. I w Rosji i w Niemczech znajdą się podobne przypadki "publicystów" których tutaj cytujecie, ale tam to jest margines dyskusji między tymi krajami. A u nas? Mamy ciągła budowę polityki poprzez historię. Uważam, że to błędna droga. Wiecznie będziemy sobie wytykać zbrodnie, skupiać się na ludziach podważających nasz punkt widzenia itp itd.
Ale o tym zdaje się już tutaj dyskusja trwała. Jedni wola uprawiać politykę historyczną (bo to nie zdrada), a inni w tym ja wola skupić się na przyszłości tak żeby następne pokolenia miały lepiej i mogły o naszych czasach powiedzieć "owszem były czasy gdzie było między naszymi narodami dużo trudnej historii, ale potrafili się wznieść ponad to i rozpocząć życie obok siebie".

Ostatnio czytałem artykuł w którym opisane są historie jak dzisiaj Polacy wykorzystują Ukraińców jako tanią siłę roboczą, a nierzadko darmową. Wykorzystujemy to, że kończą się im wizy i nie płacimy za pracę wykonaną na rzecz jakby nie było naszego państwa. To to jest w porządku? Tak sobie myślę, że może trzeba się skupić na tym problemie- bo on jest tu i teraz do rozwiązania.

Nie neguję tego o czym wspominacie o ludobójstwie, o tym wszystkim co tutaj cytujecie, ale uważam że przywiązujemy do tego za dużą wagę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pią Cze 10, 2016 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie tu widzisz "pranie brudów"? Napisałeś do polonusa publicznie, więc publicznie to skomentowałam.

A gdzieś napisałam, że mam zamiar Ciebie zablokować? Po pierwsze - blokada należy się po co najmniej dwukrotnym złamaniu regulaminu, po drugie - de facto go nie złamałeś, zresztą sam napisałeś, że coś byś powiedział, ale złamałoby to regulamin.

Bzdury mogą spowodować niekulturalną reakcję ad personam w stosunku do innego użytkownika... może i mogą, choć nie jestem o tym przekonana, bo to, w jaki sposób dyskutuję, zależy ode mnie, a nie od tego, co ktoś napisał. Tylko widzisz... dla każdego bzdurą może być coś innego, dla Ciebie jest nią to, co pisze polonus, dla mnie lub kogokolwiek innego może być nią to, co piszesz np. Ty. I też mogę "czuć się sprowokowana" tym, co głosisz, uznając to za herezję, idiotyzm, kompletną bzdurę, absurd czy co tam chcesz. Tylko to nie daje mi (ani nikomu) prawa do tego, aby Ciebie (lub kogokolwiek) obrażać.

Nie chodzi o to, aby wygrażać ostrzeżeniami lub banami - chciałabym jedynie, aby zasadą nadrzędną rozmów na HP była zwyczajna, prosta kultura. Bez obrażania, osobistych wycieczek, wyśmiewania osób piszących. Nie oznacza to zakazu krytyki - ale krytyki poglądów, nie osób. Tyle.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Pią Cze 10, 2016 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
Jakie tu widzisz "pranie brudów"? Napisałeś do polonusa publicznie, więc publicznie to skomentowałam.

Takie, że Twoja wypowiedź nie wnosi nic nowego w tym temacie i zwyczajnie go zaśmieca.

Co do reszty wypowiedzi nie ma sensu roztrząsać. Tak jak powiedziałem- jeśli poważny temat sprowadzamy do zakamuflowanego ataku na Rosję to to już dla mnie nie jest poważny ani temat, ani użytkownik który na serio o tym pisze. Tyle w temacie.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pią Cze 10, 2016 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze, że Twoja wypowiedź w kierunku polonusa wniosła niezwykle cenny merytoryczny wkład w temat Oczko.

Może i moja nie wnosi, może i zaśmieca - masz prawo do takiego zdania, ale to wciąż nie to samo, co "pranie brudów" Uśmiech. Po dokładniejsze wyjaśnienie odsyłam do odpowiednich słowników.

Możesz nie traktować poważnie dowolnego użytkownika, ale - jako administrator i również użytkownik, współtworzący społeczność HP - rezerwuję sobie prawo do reagowania na niekulturalne zaczepki w stosunku do innych piszących. Jeżeli jest to dla Ciebie zaśmiecaniem dyskusji, przyjmuję do wiadomości, ale nie jest to dla mnie powód, aby takich reakcji zaniechać.

Tyle z mojej strony Uśmiech.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Pią Cze 10, 2016 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
Dobrze, że Twoja wypowiedź w kierunku polonusa wniosła niezwykle cenny merytoryczny wkład w temat Oczko.

Wniosła tyle samo merytorycznych informacji co zacytowana przeze mnie wypowiedź polonusa. Szkoda, że co do tego nie masz żadnych wątpliwości, a jedynie do faktu, że w sposób uszczypliwy na to zareagowałem. A to, że po drodze zaśmiecasz temat to już Twoje prawo jako moderatora- szkoda że w ten sposób z niego korzystasz bo to tez nie podnosi standardów tego działu. Zwróciłem Ci na to uwagę i widzę, że masz z tym problem, ale trudno-widocznie trzeba będzie się do tego przyzwyczaić, że od tej pory o tym czy ktoś przestrzega regulaminu czy nie będziemy dyskutować w każdym dowolnym temacie. Przyjąłem do wiadomości. Tyle w temacie.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pią Cze 10, 2016 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówisz, masz - osobny temat.

Napisałam swoją uwagę publicznie, bo odnosiła się do Twojej publicznej wypowiedzi, gdybym wiedziała, że rozwinie się z tego dyskusja, założyłabym oddzielny wątek.

Nie mam prawa zaśmiecać żadnego wątku, bo jako administratora (moderatorów na HP już nie ma) regulamin obowiązuje mnie dokładnie w takim samym stopniu, jak Ciebie. Zwyczajnie nie uważam za zaśmiecanie napisania uwagi, która w sposób bezpośredni odnosi się do prowadzonej dyskusji - zarówno w kwestii jej treści, jak i formy. Masz na ten temat inne zdanie, zauważam to i akceptuję, ale się z nim nie zgadzam - i nie mam z tym żadnego problemu.
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Sob Cze 11, 2016 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie sa bzdury.
Opierałem się na wiarygodnym materiale.
Czy temu dziennikarzowi można przypisać bzdury,
aby swoją książką narażał się na pozwy tych,
których interesy naraził, gdyby nie było to prawdą?

Cytat:
Opublikowany 14.01.2016
Dziennikarz przyznał na antenie, że przed 25 lat uczony był jak okłamywać swoich czytelników, ale teraz nie może dłużej milczeć.
– Widząc to co dzieje się od kilku miesięcy, jak niemieckie i amerykańskie media próbują wywołać wojnę w Europie, wywołać wojnę z Rosją, to przekraczamy próg, za którym nie ma powrotu. Ja zamierzam się przyznać, że to nie było w porządku co robiłem w przeszłości – wyznaje.
Po chwili mówi:
– Manipulowanie ludźmi, tworzenie propagandy przeciwko Rosji nie jest w porządku, co moi koledzy po fachu robią, lub robili w przeszłości gdyż są przekupywani – mówi.
Dziennikarz przyznaje, że obawia się nowej wojny w Europie i dlatego napisał książkę o propagandzie i manipulacjach. Mówi, że Niemcy to bananowa republika, a nie żadne demokracja.

https://www.youtube.com/watch?v=njKzOMG2zl4&ab_channel=HussardieselBlog

Najpierw należy zapoznać się ze źródłem informacji, a potem wydawać opinie.
Osoby, którym wysłałem tę informację, przysyłają mi podziękowania i dają dodatkowe argumenty potwierdzające te fakty.
To nie są poglądy - to są FAKTY!

Widać niektórych PRAWDA boli, bo to burzy ich dotychczasowe wyobrażenia. Właśnie budzenie świadomości może przeszkodzić w realizacji takich zgubnych dla wszystkich scenariuszy.
Taka nerwowa reakcja świadczy, że niektórzy zostali zaprogramowani przez sprzedajne media
i dlatego tak skrajnie reagują.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Pon Cze 13, 2016 08:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
Mówisz, masz - osobny temat.

Myślę, że nie do końca mnie zrozumiałaś, ale tak jak napisałem. Nie wnikam już w to.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> O HydeParku Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: