« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Opole wg Kurskiego
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Sztuka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Nie Maj 21, 2017 13:42    Temat postu: Opole wg Kurskiego Odpowiedz z cytatem

Coś dziwnego dzieje się z festiwalem w Opolu
Wycofują się kolejne gwiazdy (wykonawcy i prowadzący)
Zaczęło się chyba od zapowiadanego koncertu urodzinowego (50 lat scenicznych) Maryli Rodowicz. Zaprosiła ona Kayah i Nosowską, ale na tę pierwszą nie wyraził zgody prezes TVP. Kasia w solidarności z koleżanką również odmówiła udziału, w końcu sama Maryla też zrezygnowała. Całe zamieszanie ma szerszy charakter, bo Kurski cenzuruje wykonawców w konkursie Premier, odrzucił kogoś z powodu "nieemisyjnego dla TV publicznej" charakteru jakiegoś tam teledysku, no i poszło... Kasie: Kowalska, Popowska, Cerekwicka, Nosowska, Kombi, Piasek, Szpak, Hyży, Lanberry, Maciej Stuhr, Artur Orzech... oficjalnie odmówili udziału
Wszędzie się pcha polityka... Niestety
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marian_
Maniak

PostWysłany: Nie Maj 21, 2017 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stuhr nie został zaproszony, więc jak miał odmówić???
A chciałby.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
smack
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Nie Maj 21, 2017 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale to nic znaczy, że nie był zaproszony, każdy może odmówić lol koniecznie trzeba udzielić wywiadu jak to reżim kaczyńskiego represjonuje biednych artystów
polski showbiz, tego nie ogarniesz Uśmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Maj 22, 2017 06:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwna sytuacja, tym bardziej, że Maryla Rodowicz jeszcze kilka dni temu wystąpiła w TVP u boku uśmiechniętego Jacka Kurskiego, mówiąc:

Cytat:
Ja przyszłam tutaj, żeby zapytać u źródła, czy to prawda, że jest jakaś czarna lista, że telewizja cenzuruje nazwiska artystów, że są jakieś podziały na lepszych i gorszych. Więc okazało się, że wszyscy zaproszeni artyści wystąpią w moim koncercie, że to wszystko nieprawda

Tak że tego... ktoś ogarnia, o co chodzi?
Powrót do góry
jazzmen
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Pon Maj 22, 2017 09:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak to co? to spisek lewackich środowisk, które chcą skompromitować patriotyczny festiwal
Powrót do góry
Orion
Maniak

PostWysłany: Pon Maj 22, 2017 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile kontekst całej afery jest w sumie żałosny, o tyle lista artystów jaka się ostała na ten moment sprawia wrażenie dużo ciekawszej i wartościowszej do poznania niż po raz 32239523749334 Niech Żyje Bal...
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Maj 22, 2017 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no, jazzmen, ale tak na poważnie... Skoro z jednej strony Maryla Rodowicz publicznie, firmując te słowa własnym wizerunkiem i nazwiskiem, oświadcza, że informacje o "czarnych listach" i zakazach występu są nieprawdziwe, a z drugiej wykonawcy ogłaszają bojkot z powodu "czarnych list" właśnie, to nie trzeba być tytanem intelektu ani dociekliwości, żeby skumać, że któraś ze stron mija się z prawdą. Sytuacja, w której "lista zakazanych" jednocześnie istnieje i nie istnieje jest przecież niemożliwa.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pon Maj 22, 2017 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maryla ostatecznie sama zrezygnowała. Podaje co prawda osobisty, prywatny powód, aleeee....
Kolejną niepokojącą sytuacją jest przejęcie dystrybucji biletów przez TVP. Oficjalny powód to koncert Pietrzaka Jana i osobiste potraktowanie jego koncertu. Jak donosi "wyborcza" bilety na koncert barda PiSu sprzedawane są członkom NSZZ Solidarność w całym kraju poprzez lokalne organizacje po preferencyjnych cenach (znając życie z możliwością dofinansowania). Komentarze są bezlitosne i w różnych kierunkach podążające... od "koncertu dla wybranych" przez "obawy o puste trybuny" do "zadbania o sukces(poklask i owacje) i ochronę przed kompromitacją (gwizdy i jaja)". Sam nie wiem o co w tym loto....
http://muzyka.onet.pl/koncerty/tvp-przejela-sprzedaz-biletow-na-koncerty-w-opolu/f35djd
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Maj 22, 2017 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten "osobisty powód", dla którego Maryla Rodowicz zrezygnowała z udziału w festiwalu, to śmierć matki. Nie wiem, czy jest ktoś, dla kogo taka przyczyna rezygnacji z muzycznej imprezy wydaje się niewystarczająca albo naciągana.

W takich okolicznościach chyba nie ma się co dziwić takiej decyzji, ale faktem jest, że kilka dni wcześniej Maryla Rodowicz oficjalnie zaprzeczyła doniesieniom o "czarnej liście" - i, o ile mi wiadomo, tych słów nie odwołała.

Mnie ta sprawa jakoś mocno nie grzeje, przyglądam się jej raczej z zainteresowaniem niż jakimiś wielkimi emocjami, niemniej - jeżeli jednocześnie słyszymy, że próby cenzury festiwalu istnieją i nie istnieją, no to ktoś mija się z prawdą, innej opcji nie ma. Pytanie - kto i po co/w jakim celu?
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pon Maj 22, 2017 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to wielkie fo pa z mojej strony....
Nie wiedziałem o śmierci matki Maryli
Powód stanowczo zasadny...bez żadnych aleeee...
Wyrazy współczucia i cicho szaaa... Tylko cisza i spokój w takiej sytuacji....
Sprawa biletów na Pietrzaka dalej zastanawiająca...
Powrót do góry
Orion
Maniak

PostWysłany: Pon Maj 22, 2017 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i po wszystkiemu!

http://www.nto.pl/festiwal-opole/opole-2017/a/festiwal-opole-2017-odwolany-miasto-zrywa-umowe-z-tvp,12101278/

W sumie szkoda... mogl byc naprawde festiwal Opolski powracajacy do swoich roots - premiery, nieznane zespoly, odkrycia ostatnich miesiecy...

no ale wszyscy artysci...
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Maj 22, 2017 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Haze, najbardziej smutne w tej sytuacji jest chyba to, że to właściwie nie jest Twoje faux pas... bo chyba przyznasz, że informacja o rezygnacji Maryli Rodowicz rozchodzi się o wiele szerszym echem niż informacja o śmierci jej mamy, prawda?

Właśnie to świadczy o kondycji polskich mediów, polskiego dziennikarstwa i polskiej publicystyki - przemilczanie tego faktu, który rzuca zupełnie inne światło na decyzję piosenkarki, jest wstrętną manipulacją, obliczoną na wytworzenie w społeczeństwie przekonania, że Maryla dołączyła do politycznego bojkotu Opola.

Biorąc pod uwagę, jaki jest kontekst i jaki charakter ma rzeczywisty powód rezygnacji, naprawdę trudno znaleźć kulturalne słowa na opisanie tego rodzaju zabiegów medialnych, a raczej pseudomedialnych.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pon Maj 22, 2017 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się w prawie całej rozciągłości...
Jedyne zastrzeżenie budzi stwierdzenie "polityczny bojkot"...
Pani Maryla jest tu zupełnie poza (oczywista oczywistość w tej sytuacji), ale co reszty... wg mnie to raczej bojkot wobec politycznej ingerencji p.Jacka i sprzeciw wobec jakielkolwiek ingerencji polityków w ogólnie pojętą sztukę i artystyczną duszę...
Moim zdaniem to poniekąd efekt nawarstwienia - wycięte serduszko WOŚP, wycięcie występu Peszek w materiale Osieckiej etc - to zabija artyzm i burzy całokształt przekazu, jaki artysta sobie wymyślił... politykierzy różnej maści - precz od festiwali, artystów i wszelkiej maści sztuki...
Powrót do góry
smack
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Pon Maj 22, 2017 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

festiwalu w Sopocie nie ma od 3 lat i nikt nie płacze, podobnie byłoby z Opolem, gdyby nie to, że to za rządów PiS się wydarzyło więć no zwyczajnie jest to kolejny zamach na demokracje lol

skoro "artyści" biorą się za politykowanie to godzą się na to, że ze względów politycznych ktoś będzie ich oceniał.
Postawa Kurskiego jest oczywiście karygodna, nie mam zamiaru jej usprawiedliwiać.
Niemniej jednak najbardziej oburzeni o "brak wolności słowa i poglądów" są ci sami ludzie, którzy np. niedawno chcieli zdelegalizować ONR.

Ostatnio zmieniony przez smack dnia Pon Maj 22, 2017 21:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Maj 22, 2017 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Haze, użyłam sformułowania "polityczny bojkot" jako skrótu myślowego - chodziło mi właśnie o bojkot ze względu na działania polityków.
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Wto Maj 23, 2017 02:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okazuje się, że Kurski cenzuruje równiez spoty reklamowe prawicowego "Naszego Dziennika" w TVP:

http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/182245,to-zwykle-tchorzostwo.html
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Wto Maj 23, 2017 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
Nie no, jazzmen, ale tak na poważnie... Skoro z jednej strony Maryla Rodowicz publicznie, firmując te słowa własnym wizerunkiem i nazwiskiem, oświadcza, że informacje o "czarnych listach" i zakazach występu są nieprawdziwe, a z drugiej wykonawcy ogłaszają bojkot z powodu "czarnych list" właśnie, to nie trzeba być tytanem intelektu ani dociekliwości, żeby skumać, że któraś ze stron mija się z prawdą. Sytuacja, w której "lista zakazanych" jednocześnie istnieje i nie istnieje jest przecież niemożliwa.

napisałem swój komentarz zanim sprawa tak na dobre się rozkręciła..i co??...okazuje się, że nie trzeba być nostradamusem, żeby przewidzieć reakcję jedynie słusznej partii pis - naszej matki jedynej i nieskalanej...wystarczy poczytać - sens taki jak w moim komentarzu i to nie jest żart.

co do tego kto kłamie?...wybacz, nie wyobrażam sobie żeby kurski - znany ze swojej prawdomówności i wysokiego morale - wykazał się w tym przypadku uczciwością. wykorzystał do tego panią rodowicz - żeby siebie uwiarygodnić - bo co miał jej powidzieć??, że jest taka lista??? że zabronił wystąpić kayah?, wcześniej menadżer kayah chyba wiedział co mówi, tak samo jak kayah w swoim oświadczeniu. pomiędzy oświadczeniem a dementi minęło trochę dni - kurski pewnie liczył, że sprawa przycichnie ale niestety dla niego, nosowska również odwołała swój koncert i tak się zaczęła lawina.

zatem jeśli komuś wierzyć, to na pewno nie panu kurskiemu. rodowicz została zwyczajnie przez niego wykorzystana i to w dość podły sposób. jeśli chciał zaprzeczyć plotkom, to mógł wcześniej skontaktować się z menadżerem kayah i sprawę próbować wyjaśnić...zamiast tego zrobił szopkę z rodowicz

nie wiem dlaczego nie można przyznać, że pan kurski nie panuje nad sytuacją w spółce i po prostu jest kiepskim prezesem, a trzeba go bronić rzucając te frazesy o lewakach i spisku..??

osobiście ten festiwal ani mnie ziębi ani parzy. są amatorzy, którzy to oglądają i ok. ja ostatni raz widziałem jakieś przebłyski kilkanaście lat temu.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Maj 23, 2017 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie do końca jest tak prosto, jak piszesz... Podział w tym konflikcie (w sensie stanowisk ws. listy) nie przebiega między Jackiem Kurskim a bojkotującymi wykonawcami, ale między Jackiem Kurskim+Marylą Rodowicz a bojkotującymi wykonawcami - a to już trochę zmienia postać rzeczy.

Piszesz, że Maryla Rodowicz została wykorzystana, że Jacek Kurski wcisnął jej pospolity kit. Wybacz, ale trudno mi uwierzyć w sytuację, w której Rodowicz, obecna na scenie (= w biznesie rozrywkowym) od półwiecza, uwierzyła prezesowi TVP na słowo i tylko na to słowo radośnie wystąpiła z nim przed kamerą, dementując plotki o liście. Niezależnie od tego, ile włożyłabym w to woli, nie jestem w stanie uwierzyć, że Maryla Rodowicz, która na przemyśle rozrywkowym zjadła zęby, dałaby się w tak dziecinny sposób okpić. Tym bardziej, że przecież ona też ma doświadczonych doradców, specjalistów od wizerunku itd.

Co do stanowiska Kayah - napisała ona dokładnie coś takiego (pogrubienie moje):

Cytat:
Po raz pierwszy zabieram głos w tej sprawie, bo póki co cały czas było o mnie, beze mnie... ale drodzy Państwo nie dam sobie wmówić, że czarne jest białe, a białe jest czarne. Na Festiwalu w Opolu w tym roku nie wystąpię. I jest to moja decyzja. Na znak jedności z tymi, którzy na cenzurowanym byli i nadal pozostali, bo wobec nich nie wywołała się taka burza. Dziękuję wszystkim za publiczne i prywatne wyrazy wsparcia. To bardzo wiele znaczy dla nas jako Polaków.

Co z tego wynika wprost? Kayah (bez szczegółów i nazwisk) wspomina o artystach, którzy "są na cenzurowanym", co w naszym języku oznacza tyle, co "być pod szczególną obserwacją/być przedmiotem krytyki/doświadczać nieprzychylnego nastawienia" i oświadcza, że ta sytuacja jest powodem, dla którego ZREZYGNOWAŁA z Opola. Pisze o tym wprost w pogrubionym przeze mnie fragmencie.

Z jej oficjalnego stanowiska wynika więc tyle, że istnieją w Polsce artyści, na które TVP (władza) patrzy nieprzychylnym okiem, ale w żaden sposób nie wynika z niego, że artystka została przez tę władzę z festiwalu wykluczona. Mało tego - sformułowanie "moja decyzja" wprost zaprzecza takiej tezie.

Najbardziej zainteresowana osoba zaprzeczyła, jakoby została wyrzucona z festiwalu (= nie potwierdziła istnienia "czarnej listy", której miała być pierwszą i najgłośniejszą ofiarą) i prawie NIKT z publicystów/artystów/dziennikarzy nie zwrócił na to uwagi, kontynuując rozważania na temat wykluczenia Kayah z festiwalu, mimo że ona osobiście zaprzeczyła takiemu wydarzeniu... "zdumiewające", prawda?

Mnie nie chodzi o obronę Kurskiego, TVP czy PiS-u... ale chodzi mi o pewne standardy przekazu wiadomości i dyskusji publicznej. Niestety, mam wrażenie, że ta sprawa jest kolejnym przykładem, że im bardziej fakty nie zgadzają się z założoną tezą, tym gorzej dla faktów.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Wto Maj 23, 2017 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co napisała wcześniej? że nie da sobie wmówić, że czarne jest białe, a białe jest czarne. reszta to już tylko ideologia.

co do pani rodowicz. może i zjadła zęby na szołbiznesie, jednak z tak cynicznym politykiem nie miała żadnych szans
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Maj 23, 2017 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I w jaki sposób, Twoim zdaniem, z tych słów o czarnym i białym wynika istnienie jakiejś listy? Zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że linijkę dalej mamy wyrażoną jasno i wprost informację "zrezygnowałam sama". Zakładam, że Kayah jest świadoma tego, co pisze.

Tak, reszta to ideologia - nie liczą się fakty, nie liczy się oficjalne zaprzeczenie samej zainteresowanej, liczy się założona z góry teza, nawet jeżeli została zaprzeczona bezpośrednio przez osobę, której miała dotyczyć najbardziej.

A co do pani Rodowicz... to już jest Twoje przypuszczenie i Twoja opinia (do której oczywiście masz prawo), ale nie w jakikolwiek sposób potwierdzony fakt. Nie dysponujemy żadnym dowodem na to, że Maryla dała się Kurskiemu oszukać. Mnie ta teza nie przekonuje, tym bardziej, że ten show biznes, to nie jest dziecinne bieganie po scenie, ale twardy i trudny - jak na biznes przystało - świat. W tym właśnie świecie piosenkarka z sukcesem funkcjonuje pół wieku.

Faktem za to jest, że sama artystka, dopóki nie przeżyła dramatu związanego ze śmiercią mamy, nawet słowem nie zająknęła się, że zamierza zrezygnować z udziału w imprezie.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Wto Maj 23, 2017 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktem jest, że kiedy Maryla nagrywała materiał z Kurskim nie mogła wiedzieć, że "komisja rekrutacyjna" właśnie wywala niejakiego Jakubika z dr misiem za "nieemisyjność teledysku", nie mogła wiedzieć, że jakieś zabiegi z biletami się szykują...
Faktem też jest, że zaufanie do TVP (nie mówię o przekazie politycznym) po np wycięciu serduszka czy kluczowego dla zamysłu artystycznego wystąpienia Peszek jest mocno nadszarpnięte... Do tego toczące się w tle wypowiedzi polityków PiS o jedynie słusznych i prawdziwych przekazach "wiadomości", o tym, że ona prawdę o festiwalu pokażą itd... To wszystko nakręcało falę zniechęcenia i w efekcie rezygnację... Dzisiaj jest to spisek, atak, zamach etc... A taki Patryk Jaki przeija chyba wszystkich...

http://opole.wyborcza.pl/opole/7,35086,21850826,opole-2017-patryk-jaki-atakuje-kayah-grala-na-festiwalu-piosenki.html

Myślę, że takie wypowiedzi skutkować będą dalszym bojkotem TVP przez artystów... jak za PRLu i niestety wygląda na to, że politykom PiS właśnie o to idzie, bo po kiego takie głupoty wygadywać? Jakieś drugie dno i w konsekwencji jakaś ustawa na artystyczną działalność się szykuje???
Smutne to, że nawet w muzykę polityka się wpi... i psuje, jak wszystko czego dotknie....
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Maj 23, 2017 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne, haze, ale to są dwie różne rzeczy.

Sytuacja w TVP, problem równego traktowania artystów, dziennikarzy, publicystów, widzów czy kogo tam jeszcze, manipulacje przekazem i tym podobne rzeczy, to kwestie, o których można i należy dyskutować, ale jest to inny temat niż ten, który dotyczy festiwalu w Opolu.

Cała awantura o Opole wybuchła w kontekście czarnej listy, na mocy której miano zakazać Kayah występu. Właśnie to odgórne wykluczenie artystki przez władzę stało się powodem szerokiego bojkotu festiwalu - wszystko zaczęło się właśnie od tego, PiS nie rządzi od wczoraj, Kurski nie jest prezesem TVP pierwszy dzień, a mimo to przed wypłynięciem skandalu z ową listą artyści zamierzali zaśpiewać w Opolu.

I co się okazało? Maryla Rodowicz osobiście, firmując to własnym wizerunkiem, twarzą i nazwiskiem (to chyba dla niej coś znaczy?), publicznie ogłasza, że wszyscy zaproszeni artyści mogą wystąpić, a doniesienia o rzekomym skreślaniu nazwisk przez prezesa TVP są nieprawdziwe. Mało tego - jeszcze wcześniej Kayah ogłasza, że nie zaśpiewa w Opolu ze względu na stosunek władzy do artystów, ale równocześnie kategorycznie i jednoznacznie stwierdza, że to jest jej decyzja (= kategorycznie i jednoznacznie zaprzecza twierdzeniom, że została z Opola wyrzucona).

I co? I nic - karawana jedzie dalej. Informacja o czarnej liście została OFICJALNIE zdementowana przez piosenkarkę, którą ta lista miała wykluczyć, żaden artysta nie został wyrzucony z festiwalu, każdy, kto był zaproszony i nie wystąpi, zrezygnował sam... Ale kogo to obchodzi, komu to potrzebne? Przecież wszyscy wiedzą, że lista istnieje - mimo, że bezpośrednio zainteresowana osoba temu zaprzeczyła i mimo, że na tę chwilę absolutnie nic nie potwierdza jej istnienia. Lista istnieje i basta, bo tak zostało powiedziane! A kto zwraca uwagę na oczywiste, wręcz narzucające się sprzeczności i wzajemne wykluczenia w tym przekazie, ten naiwniak, PiS-owiec i zwolennik TVPiS...

To jest jeden z tych fenomenów polskiej rzeczywistości społecznej, którego nie potrafię zrozumieć - ci, którzy najgłośniej protestują przeciwko manipulacjom medialnym, sami wydają się ich chcieć tak często, jak często potwierdzają one ich przekonania i tezy.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Wto Maj 23, 2017 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie śledziłem tego aż tak głęboko - w sumie cały festiwal średnio mało mnie obchodzi, ale z tych przekazów na których oko zawiesiłem wynika, że nie do końca nam tu prawdę głosisz (albo inni manipulują)... Co do Maryli i Kayah zgadza się, ale w tym samym czasie (czy zaraz po tych deklaracjach) wykluczono Jakubika (nieemisyjny dla TVP teledysk do utworu "Pismo")... Wyjaśniono jedno, wysypało się drugie i zaraz za tym trzecie - przejęcie dystrybucji biletów przez TVP - wbrew wcześniejszym umowom... Całości dopełniły wtrącenia politykierów PiSu o jedynie prawdziwych "wiadomościach", o atakach, spiskach politycznych, komentowaniu decyzji o wycofaniu (np Kayah woli śpiewać dla skompromitowanego KODu itd). To się toczyło równolegle, jeden się wycofywał, inny komentował, inny krytykował i obrażał, następny w solidarności z obrażanym też się wycofywał... jak kula śniegowa się to nakręcało i toczyło...
Teraz ten bełkot Jakiego... Dobrze nie jest i nie będzie. Jak tak dalej pójdzie to w TVP będą jedynie chórki kościelne występować (nie to cobym miał coś przeciw chórkom)... gdzie ta zapowiadana otwartość publicznej TV i przywrócenie jej obywatelom??? Jak na razie zapowiada się szybka i skuteczna zmiana w ściąganiu haraczu w postaci abonamentu i coraz bardziej zawężająca się oferta....
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Maj 23, 2017 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, dzieje się sporo dziwnych/niepokojących/niedobrych rzeczy. Ale to, od czego cała awantura się zaczęła, czyli sławetna "czarna lista", która miała wykluczyć Kayah, okazało się ściemą (trudno to traktować inaczej, skoro zostało zdementowane przez samą zainteresowaną). A właśnie ta "lista", o której już troszkę nudzi mi się pisać, jest rzeczą kluczową w temacie tegorocznego niedoszłego festiwalu w Opolu, więc to nie jest wszystko jedno, czy była, czy jej nie było.

Mnie chodzi tylko o to, a nie o całokształt rządów PiS czy tego, co dzieje się w TVP.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Wto Maj 23, 2017 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy jakaś lista była, czy nie... Myślę, że określenie takie mogło się pojawić w odniesieniu do wcześniej przytaczanych zdarzeń - lista nie w znaczeniu spisu konkretnych nazw artystów/zespołów/osób tylko w znaczeniu reprezentowanych wartości/światopoglądu/czynów (aborcja Peszek)...
Z całą pewnością (wnioskuję po niepotrzebnych/żałosnych komentarzach politykierów) taka powstaje - na naszych oczach - TU i TERAZ
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Maj 23, 2017 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Haze, ale pretekstem do całej afery była właśnie informacja o konkretnej liście z konkretnymi nazwiskami. A teraz, gdy wszystko wskazuje na to, że była to zwyczajna ściema, dyskusja zaczyna zmierzać w kierunku, że w sumie nieważne, czy lista istniała, czy nie, bo PiS i tak zrobił to, to i to, więc w sumie oj tam, oj tam...

Jeżeli my nie wymagamy od nadawców rzetelnego przekazu, to nie dziwmy się, że korzystają z okazji i robią nas bez żenady w wała. Wiedzą, że i tak nikt ich z tego w sumie nie rozlicza.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Sro Maj 24, 2017 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przecież wiadomo, że żadnej listy w postaci pisemnej nie ma i nie będzie. co do praktyki i autocenzury pracowników tvp to inna sprawa.

nie wiem, może nie znam się na ludziach i nie rozumiem ich motywacji i być może jest to faktycznie grubymi nićmi szyty spisek przeciwko władzy, jednak zastanawia mnie jedno - pierwotnie kayah miała występować z rodowicz - i jak rozumiem miała to z nią ustalone - tzn wyraziła zgodę na udział w jej jubileuszu. i nagle, tak po prostu podejmuje decyzję samodzielnie (jak to podkresla cały czas małgosia), bez jakiegoś znaczącego powodu, żeby nie brać w tym udziału - i jak rozumiem ma to być jej zaplanowane działanie żeby zdyskredytować tvp...- bo innego motywu nie mogę się dopatrzeć - no chyba, że faktycznie dotarły do niej wiadomości o jakichś ruchach wokół jej osoby i nie chciała w tym uczestniczyć? czy to ostatnie wyjaśnienie nie jest oby bardziej logiczne i zgodne z zasadami doświadczenia życiowego?

naprawdę uważasz, że brała udział w spisku? czy ryzykowała by swoją twarzą, reputacją i wizerunkiem dla czegoś takiego (a jak rozumiem to właśnie twarz rodowicz stanowi uzasadnienie dla prawdziwości oświadczeń tvp) czym różni sie twarz i reputacja kayah od twarzy i reputacji rodowicz? jeśli nie uważasz żeby brała udział w spisku, to zostaje druga wersja.

p.s.
i jeszcze ciekawy wywiad z młynarskim...to tak a propos wiarygodności i prawdomówności kurskiego i jego telewizji...

http://wyborcza.pl/7,75410,21852532,mlynarscy-wylaczaja-telewizor.html#BoxGWImg

p.s.2

i kolejne doniesienia, tym razem jak się wydaje istnieje "lista" zakazanych komentatorów - oczywiście nie na piśmie Bardzo szczęśliwy a tzw. media publiczne vel narodowe to jedna wielka kpina

https://opinie.wp.pl/marcin-makowski-sprawa-memchesa-przypomina-ze-media-nie-moga-byc-publiczne-tylko-z-nazwy-6126075133183617a
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Maj 24, 2017 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jazzmen napisał:
tak po prostu podejmuje decyzję samodzielnie (jak to podkresla cały czas małgosia)

Ja tego nie podkreślam, to podkreśliła Kayah.

Jazzmen, ja nie wiem, jak było, nikt z nas nie wie. Może Cię to zaskoczy, ale nie jestem propagatorem żadnej z wersji wydarzeń, bo - jak pisałam wyżej - mnie ten temat specjalnie nie grzeje.

Zwróciłam tylko uwagę na to, że niektóre media (w szerokim znaczeniu - stacje, portale, publicyści) oraz niektórzy artyści podają jako fakt informację, której nic nie potwierdza i która została oficjalnie zaprzeczona. I tyle - mnie tylko o to chodzi Uśmiech
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Sro Maj 24, 2017 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no chyba jednak nie.
wyraźnie wypowiadałaś się w kierunku braku powodu u pani rodowicz do kłamstwa i jednocześnie wyraziłaś wątpliwość, żeby tak doświadczona osoba dała sie zmanipulować kurskiemu - i powótrzyłaś to w kolejnych postach.

i co nagle się zmieniło? nie jesteś w stanie przyznać, że wersja kurskiego nie trzyma się kupy i jednak pani rodowicz dała się wykorzystać? a może nie chcesz powiedzieć, że kayah brała udział w spisku? bo może ten "fakt" wynika właśnie z takiego rozumowania jakie przeprowadziłem?
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Maj 24, 2017 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I zdania nie zmieniłam, bo nadal nie wierzę w wersję, że doświadczona artystka dała się oszukać jak dziecko we mgle. Nadal twierdzę, że istnienia owej listy nic nie potwierdza - tutaj nic się w moich przekonaniach nie zmieniło.

Tylko że między mniemaniem/teorią/tezą/przekonaniem a faktem jest zasadnicza różnica. A w tym przypadku teorie i tezy były (i nadal są) w mediach przedstawione jako fakty. I tyle - o to mi chodzi, o nic więcej. Rolą mediów jest informowanie o faktach, a nie tworzenie pseudofaktów... wiem, że w tych czasach jest to niestety oczekiwanie nierealne.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Sztuka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: