« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co w Turku jest naj?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Turek i okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Sty 13, 2014 23:14    Temat postu: Co w Turku jest naj? Odpowiedz z cytatem

Naj, czyli: najlepsze, najciekawsze, najładniejsze, najbardziej godne uwagi czy polecenia... W skrócie chodzi o to, jakie miejsca naszego miasta są dla Was właśnie naj? Takie, które warto zarekomendować zarówno przyjezdnym, jak i mieszkańcom Uśmiech.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Wto Sty 14, 2014 00:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepsze hamburgery - u Stuska Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
Mopek
Stara Gwardia

PostWysłany: Wto Sty 14, 2014 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie dla mnie :p
Są wyróżniające nie da się ukryć ale już nie smakują tak jak kiedyś. Albo wyrobił mi sie język po prostu Bardzo szczęśliwy

Kurde, zadałaś trudne pytanie. Co jest w Turku naj... Wiem!
W ciepłe letnie wieczory najlepiej jest siedzieć na ławce przy nowej obwodnicy łączącej oba ronda i patrzeć na biegające dziewczyny Jęzor
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Martulka
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Sro Mar 19, 2014 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mopek napisał:
Co jest w Turku naj... Wiem!
W ciepłe letnie wieczory najlepiej jest siedzieć na ławce przy nowej obwodnicy łączącej oba ronda i patrzeć na biegające dziewczyny Jęzor

Haha padłam! Uśmiech

A wracając do tematu: warto wejść do kościoła NSPJ a potem odwiedzić Muzeum Mehoffera, bo tam w jednej z sal są szkice polichromii w skali 1:1 i można świetnie przyjrzeć się szczegółom. To prawie tak, jakby mieć kilkunastometrową drabinę Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Asiula
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Sro Mar 19, 2014 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nicpon napisał:

zdecydowanie NAJ!!! Uśmiech
nawet mój wrocławski mąż potwierdza Jęzor
Powrót do góry
Mopek
Stara Gwardia

PostWysłany: Sob Kwi 19, 2014 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Martulka napisał:

A wracając do tematu: warto wejść do kościoła NSPJ a potem odwiedzić Muzeum Mehoffera, bo tam w jednej z sal są szkice polichromii w skali 1:1 i można świetnie przyjrzeć się szczegółom. To prawie tak, jakby mieć kilkunastometrową drabinę Bardzo szczęśliwy

Cały Mehoffer mnie w ogóle nie kręci ale fakt, wejść do muzeum naprawdę warto. Nigdy nie zrozumiem fenomenu wychwalania pod niebiosa gościa, który przyjechał zrobił swoje i pojechał.
Powrót do góry
Organizator
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Sob Kwi 19, 2014 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że Murale. Po to właśnie zostały wykonane i malowały je sławy street artu. Osobiście zawsze jak ktoś do mnie przyjeżdża to pokazuje je i wszyscy są pod wrażeniem.
Powrót do góry
lemur
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Nie Kwi 20, 2014 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kryta pływalnia. Najdłużej budowana! Uśmiech Jak chodziłem w latach 80 do przedszkola, to budynek przy Sportowej już stał i czekał....

Pracownia kaletnicza przy Kaliskiej 20. Najdłużej funkconujący rodzinny zakład usługowy (3 pokolenie).

I jeszcze jedna ciekawostka: stacja paliw przy ul. Uniejowskiej (obecnie Prema), to 2-ga prywatna stacja paliw otwarta w Polsce! Została uruchomiona pod koniec lat 80.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Paweł Sz.
Maniak
Maniak

PostWysłany: Pią Maj 02, 2014 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mopek napisał:

Cały Mehoffer mnie w ogóle nie kręci ale fakt, wejść do muzeum naprawdę warto. Nigdy nie zrozumiem fenomenu wychwalania pod niebiosa gościa, który przyjechał zrobił swoje i pojechał.

Haha, dokładnie Uśmiech.
Byłem niedawno w Turku z dziewczyną (z zupełnie innych stron Polski Jęzor) i zrobiliśmy sobie mały spacer po Turku (a że lubię historię to zabawiłem się w przewodnika). W końcu trafiliśmy do muzeum zachęceni informacją o czasowej wystawie z muzeum PRL.
Bardzo lubimy rzeczy związane z PRLem (nasze mieszkanko to takie małe muzeum Jęzor ), więc BAAARDZO zainteresowani weszliśmy, muzeum jest "darmowe" zachęciło nas to tym bardziej Uśmiech.
Wystawa rzeczy z PRLu bardzo ciekawa, sporo rzeczy mamy u siebie, ale zawsze warto popatrzeć. Oglądaliśmy wszystko bardzo dokładnie, w końcu pani, która tam pracuje zwróciła nam uwagę, że mają otwarte do 14, a jest jeszcze sporo do zwiedzania, prosi zatem o szybsze tempo Uśmiech.
Bardzo się ucieszyłem, że pooglądam sobie jeszcze więcej rzeczy związanych z PRL, a tu trafiliśmy na Mehoffera Marzyciel .
Pani przewodniczka widocznie poczuła swój klimat i zaczęła nam szeroko opowiadać o jego wszystkich pracach, które się tu znajdują, o zdjęciach, tych kartonach, pomysłach. Głupio nam było wybrnąć (weszliśmy tylko dla PRLu), więc porwani "duchem Mehoffera" zaczęliśmy chodzić za Panią prowadzącą (swoją drogą dobrze przygotowaną i nic do niej nie mam), która mówiła nam coraz więcej o nim czego z uwagą wysłuchiwaliśmy.
Następnie przeszliśmy do sal etnograficznych, ciekawych i zgrabnie omówionych by wejść do całkowicie nowej części muzeum z pozostałościami archeologicznymi (zawsze mnie to nudziło, panią przewodniczkę chyba też, bo tylko zaznaczyła ich obecność) i twórczością jakiegoś Indianina, o którym mówiła całkiem sporo. Prace tego indianina to straszne bohomazy, na pierwszy rzut oka widać, ze facet nie ma ani szkoły ani talentu także nie polecam. Jedyne co on ma to brata/kuzyna (jakiegoś równie anonimowego) w Uniejowie. Wstyd, że takie beztalencia są u nas promowane i wystawiane.
No, ale wracając do Mehoffera, po wyjściu z muzeum moja dziewczyna zapytała się mnie, czy ten artysta urodził się w Turku i tu wychował? Czy może żył u nas ze 30 lat przed śmiercią? Czy był entuzjastą naszego miasteczka?
Odpowiedziałem, że nie wiem czy był entuzjastą naszego miasteczka. Wiem tylko tyle że przyjechał do nas, był kolesiem proboszcza, zrobił swoje witraże i pojechał.
Była w małym szoku, że robi się u nas markę z fachowca, który kiedyś zwyczajnie przyjechał do nas zarobić parę złotych. Szczególnie, że wie (z moich wcześniejszych opowiadań) o np. premierze Składkowskim i jego żonie, czy chociaż o Glicensteinie, który się u nas urodził i spędził całe dzieciństwo i wczesną młodość.
No cóż Uśmiech.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Maj 10, 2017 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostanę złotą łopatę, ale chyba nie ma sensu zakładać nowego tematu... Oczko

Doszły mnie słuchy, że w Turku otworzył się browar. Podobno już jakiś czas temu - a tu cisza... Był ktoś? Jak wrażenia?

Dobra, żeby choć trochę powiązać z tematem... czy można zapisać go do listy obiektów "naj"? Oczko
Powrót do góry
jazzmen
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Sro Maj 10, 2017 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

browar jak dla mnie to lipa. kolejka, drożyzna i malizna...bez klimatu
Powrót do góry
Mopek
Stara Gwardia

PostWysłany: Sro Maj 10, 2017 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem dwa razy, bardziej w mój klimat podchodzi jednak MixTura.
Sam browar no dla mnie spoko. Tyle mogę napisać. Piwko inne niż zwykły sikacz. Co prawda cena 10/11 zł nie jest zbytnio zachęcająca ale nie ma się co dziwić. W końcu to piwo robione na miejscu.
A lokal? Jak dla mnie wystrój na +
Podobało mi się.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Maj 10, 2017 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat o browarze, to i Mopek się uaktywnił! Bardzo szczęśliwy

Ciekawi mnie, czy miejsce cieszy się powodzeniem? Fakt, że taka cena za piwo jest wysoka, zwłaszcza jak na realia supermarketowe czy w ogóle turkowskie, ale chyba wszystko zależy od tego, czy produkt tej ceny jest wart?
Powrót do góry
Mopek
Stara Gwardia

PostWysłany: Czw Maj 11, 2017 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to mawia stare hebrajskie przysłowie
"Piwo to moje paliwo" Jęzor

Nie za często bywam ostatnio w okolicy browaru ale z tego co widzę to cieszy się zainteresowaniem. Jak byłem jeszcze w Wielkanoc to nie było wolnych miejsc.
Ten browar to miejsce trochę takie jak restauracja u Włocha w muzeum. Bardziej ekskluzywne nie dla takiej chołoty jak ja hehe
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Czw Maj 11, 2017 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samo piwo nie jest najgorsze. cudo świata też to nie jest. problemem są np. przekąski do piwa. zamówiłem dużą deskę za ok 55 zł - już dokładnie nie pamiętam, ale w tych granicach - i dostałem kilka (tak ok 8-9)plasterków cieniutko pokrojonej kiełbasy, kilka plasterków cieniutko pokrojonej kaszanki, krążek sera pleśniowego i z 6 małych kawałków pasztetu z borówką...jak na 55 zł...to naprawdę lipa - nawet w porównaniu z browarem w uniejowie. koszt wkładu oceniam na jakieś 8-10 zł...no może nawet jeszcze mniej. innych przekąsek nie próbowałem i szczerze mówiąc mi się odechaciało. i to nie chodzi o fakt ceny, tylko jak za taką cenę dostaje się lipę no to już człowieka to zaczyna irytować, bo jest zwyczajnie nabity w butelkę
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Maj 11, 2017 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Browar Browarem
Zupełnie przypadkiem odkryłem nowy bardzo fajny sklepik z BARDZO dobrym piwkiem. Wjazd do składu budowlanego Pinus na Milewskiego (przed Papirusem).... Nie to cobym reklamował, ale naprawdę dobre piwko tam mają (nie takie z proszku).....
Powrót do góry
Adam
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Pią Maj 12, 2017 09:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Haze - sklep funkcjonuje już sporo czasu i zajmuje się sprzedażą produktów regionalnych (wody i browary). Osobiście uważam że piwka mają naprawdę dobre bo z małych browarów, do tego cena zachęcająca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mopek
Stara Gwardia

PostWysłany: Pon Maj 15, 2017 09:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdybyś chciał się jednego z tych piwek napić ze znajomymi w lokalu to polecam MixTurę Oczko
Powrót do góry
marina
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Czw Sie 31, 2017 09:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nicpon napisał:

Rzeczywiście hamburgery sa ok
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Nie Wrz 03, 2017 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepsze w Turku są sery.
Nawet posłanka Lichocka zachwalała, zachęcała do bojkotu francuskich serów i kupowania naszego tureckiego.
A do kogo należy mleczarnia???

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,22301320,poslanka-lichocka-na-tropie-serow-kupila-kozi-z-turka-bo-myslala.html

To może... jak Niemcy nam nie wypłacą reparacji wojennych zbojkotujemy niemieckie samochody i kupimy "polskiego" Opla z Gliwic...
O pardon... Opel należy też do Francuzów Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Turek i okolice Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: