« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Za co lubicie Turek?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Ambitne tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mamrot
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Wto Lis 07, 2017 07:49    Temat postu: Za co lubicie Turek? Odpowiedz z cytatem

Czy to miasto w ogóle da się lubić? Jakie jest wasze zdanie w tym temacie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Lis 11, 2017 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naprawdę nikt nie lubi Turku? Oczko

Ja Turek lubię. Nie mieszkam w nim już od ładnych paru lat, ale zawsze cieszę się, gdy mam okazję przyjechać. Za co lubię to miasto? Za spokój, jakiego próżno szukać w dużych miastach, za te miejsca, które budzą jakieś skojarzenia/wspomnienia, za hamburgery od Stuska no i za to, że właściwie wszędzie można dojść pieszo, bez uzależnienia od samochodu czy komunikacji miejskiej Oczko.

Tak naprawdę zdaję sobie sprawę, że moja sympatia do Turku związana jest z pewnym sentymentem... Pytanie, czy i za co można polubić Turek, jeżeli nigdy nie było się z nim osobiście związanym? Uśmiech
Powrót do góry
Paweł Sz.
Maniak
Maniak

PostWysłany: Nie Lis 12, 2017 00:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja narzeczona (spoza Turku, czy regionu w ogóle) lubi Turek za ogromną ilość sklepów z ciuchami, butami etc. z naprawdę różnorodnym wyborem i dobrymi cenami.

Ja Turku nigdy niestety nie lubiłem, wakacje i święta spędzałem poza tym miastem i "zawinąłem się" stąd zaraz po maturze. Powody miałem mocno subiektywne i obiektywnie dziwaczne. Moja rodzina przyjechała do Turku w 1966 czy 1967 roku, urodziły się tutaj dwa pokolenia (mój ojciec i moje), nie czułem nigdy do tego miasta również w związku z tym chemii, bo wiem że moi przodkowie prawdopodobnie nigdy w Turku nie bywali w przeciwieństwie do Warty (od strony ojca) czy Pleszewa (od strony matki) gdzie mam co najmniej kilkaset lat historii.
Innym argumentem jest ogrom niewykorzystanych szans ze strony mieszkańców i zarządców (w związku z chociażby kopalnią), czego nie mogę osobiście znieść, bo de facto uniemożliwiło to mnie czy mojemu pokoleniu (90+) zapuszczenie korzeni. Turek powinien przygotowywać się do zamknięcia kopalni przynajmniej od początku lat 90 przyciągając innego rodzaju przemysł, rozwijając zakorzeniony przemysł odzieżowy, rozwijając prężniej infrastrukturę póki były pieniądze miejskie (ulice etc.) i wykorzystując wszelką możliwość lobbowania o pociągnięcie ważnych dróg krajowych (autostrady!) czy kolei. Turek powinien być dzisiaj kilkudziesięciotysięcznym (40k?) ważnym regionalnym ośrodkiem z wysokimi pensjami i nowoczesną infrastrukturą, a tymczasem jest powoli wymierającym miastem kopalnianych emerytów ze sznytem rodem z lat 70tych.
Ja rozumiem, że niemalże cały nasz kraj na chwilę obecną to umieralnia (płaczę nad Turkiem, a co mają powiedzieć Łodziacy, którzy żyjąc w mieście skurczonym już chyba o połowę w ciągu 30 lat?), ale szanse zapewne były- zabrakło być może nie tylko możliwości, ale przede wszystkim chęci i odwagi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Lis 12, 2017 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt, dużym plusem Turku są sklepy odzieżowe i obuwnicze, w których znaleźć można coś innego niż w wielkich sieciówkach i to zwykle niedrogo. Nie mieszkam w Turku już od ładnych paru lat, ale nadal niemała część mojej szafy to ubrania i buty zakupione właśnie w rodzinnym mieście. Ot, choćby podczas ostatniej wizyty we wrześniu zaopatrzyłam się w torebkę Oczko
Powrót do góry
jazzmen
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Pon Lis 13, 2017 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paweł sz. nie mogę się z Tobą zgodzić.
po 1 - nie pamiętasz lat dziewięćdziesiątych, bo właśnie wtedy się rodziłeś, a ja w tych latach dorastałem i pamiętam tą beznadzieję i 30% bezrobocie - kto miał wtedy myśleć o "nowym przemyśle"? kto miał ten przemysł przyciągać? jaki ten przemysł miał być przyciągnięty??
po 2 - chyba gdzieś już to pisałem. mam przyjaciół z różnych stron polski - przyjeżdżają z różnych kierunków...i co ich uderza, to może dla nas niezauważalna schludność i rozpoczęte budowy. a przyjaciele jadący z kierunku wrocławia co rusz informowali mnie, że sun garden stawia nowe hale, co było dla nich szokiem.
po 3 - marka profim jest znana w całym kraju i to nie wśród tzw. zwykłego kowalskiego - a również wśród wysokiej kadry menadżerskiej - rzadko się zdarza, żeby tej pozycji ludzie znali miasta naszej wielkości - czy to jest dodatkowa szansa ? jak najbardziej.
po 4 - lobbowanie za autorstradą (bo tak to zrozumiałem) - wystarczy, że A2 ściąga w dół do łodzi od poznania...czy my mieliśmy więcej kart w ręku? nie....mamy zjazd w dwóch dogodnych miejscach - czy dało się więcej...? sądzę, że nie...(a warta czy tam pleszew ma takie możliwości??...)
po 5 - problem wyludnienia małych miast nie dotyczy tylko naszego. i jak sądze, skrajną naiwnością jest myślenie, że nagle pośród wszystkich wyludnionych miejscowości, turek będzie oazą wzrostu...nie takie są tendencje i nic tego nie zmieni.
po 6 - problemem jest to, że cały czas nikt nie powie prawdy, że są branże czy obszary, w których mamy szansę się rozwinąć...ale cały czas trzeba mówić jasno, że w rzeczywistości tu i teraz nie mamy zbyt wielu kart w ręku. zamiast tego mamy propagandę wielkomiejskości...pora zdać sobie sprawę, że rosnąć turek to już nie będzie, ale wbrew powszechnemu poglądowi jest gdzie pracować - a jeśli poniżej aspiracji - to już jest znak czasu...a nie znak możlowości
po 7 wreszcie - porzucając mrzonki o wielkim przemysłowcu, który "nagle przyjdzie i nas uratuje" turkowianie i władze tego miasta powinny dbać o tych, którzy już są...a tego nie ma.
Powrót do góry
Paweł Sz.
Maniak
Maniak

PostWysłany: Wto Lis 14, 2017 00:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ad 1- ok, rozumiem i szanuję
ad 2- ok
ad 3- pytanie czy ludzie się tam pchają do szeregowej pracy? (Serio pytam, bez prowokacji, bo nie znam nikogo kto tam pracował)
ad 4- ok, rozumiem. Co do Warty i Pleszewa to te miasteczka... nie mają startu nawet do Turku (szczególnie to pierwsze), pisałem o nich w innym kontekście.
ad 5- ok, choć też o tym wspomniałem.
ad 6- ok
ad 7- ok, też racja
Powrót do góry
Brain
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Wto Lis 14, 2017 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mieszkam w Turku od urodzenia i osobiście lubię to miasto.
Głównie za spokój o którym pisała Małgosia. Aczkolwiek czasem zmienia się to w wadę (piątek czy sobota wieczór i o 23 lokale pozamykane).
Jeśli chodzi o pracę to nie ma chyba dla tego który nie chce pracować Oczko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Marian_
Maniak

PostWysłany: Sro Lis 15, 2017 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brain napisał:

Jeśli chodzi o pracę to nie ma chyba dla tego który nie chce pracować Oczko

To określenie nie oddaje obrazu sytuacji. Masz rację, że 99% z mieszkańców pracę znajdzie, tylko pozostaje kwestia... za ile?
Pewnie za "minimum" pracy jest full, ale jak ktoś ma inne oczekiwania? Z racji wieku i doświadczenia, ale czasem młody chciałby więcej. I idzie na rozmowę kwalifikacyjną, w kierunku swojego wykształcenia, dostaje ofertę płaca minimalna z możliwością dojścia do 2000 netto po pół roku, a zaraz potem pytanie czy zna angielski i niemiecki... i pytanie, czy należy się dziwić, że poleciał do Anglii???

Ja Turek lubię za to, że nawet w największym szczycie przejadę z jednego końca na drugi w krótkim czasie... 10-15 minut.
A poza szczytem w 5?
Nie widzę siebie jako mieszkańca dużego miasta i kierowcy samochodu. Kiedyś przez Wrocław jechałem 2,5 godziny... szybciej dojechałem do Wrocka niż przejechałem przez.
Powrót do góry
Brain
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Czw Lis 16, 2017 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to w większych miastach jest inaczej?
Z tego co rozmawiał ze znajomymi, w większych miastach sytuacja wygląda niemal identycznie
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pią Lis 17, 2017 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie też się wydaje - i z rozmów, i z doświadczenia - że z pracą chyba wszędzie jest podobnie. W większych miastach jest więcej miejsc pracy, ale też i więcej szukających. Wiadomo, "jakąś" pracę da się znaleźć, ale o coś rzeczywiście dobrego (perspektywicznego i dającego stabilizację) nie jest wcale tak łatwo. I niekoniecznie remedium są tutaj wykształcenie, doświadczenie i umiejętności, bo takich wykształconych, doświadczonych i umiejętnych też na rynku pracy jest sporo Oczko
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Pon Lis 20, 2017 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
Mnie też się wydaje - i z rozmów, i z doświadczenia - że z pracą chyba wszędzie jest podobnie. W większych miastach jest więcej miejsc pracy, ale też i więcej szukających. Wiadomo, "jakąś" pracę da się znaleźć, ale o coś rzeczywiście dobrego (perspektywicznego i dającego stabilizację) nie jest wcale tak łatwo. I niekoniecznie remedium są tutaj wykształcenie, doświadczenie i umiejętności, bo takich wykształconych, doświadczonych i umiejętnych też na rynku pracy jest sporo Oczko

sporo w stosunku do czego? własnego mniemania?..jeśli tak, to ok...
ja szukam od roku kogokolwiek, kto poza wykształceniem miałby w sobie "coś", za co mógłbym zapłacić nawet 3k netto wynagrodzenia...a jakby się sprawdził, to i nawet 4k i 5k (nawet więcej zależnie od tego ile zarobi)

to "coś" to inteligencja, pracowitość, sumienność, lojalność, podejmowanie spraw, których się nie spodziewa, no i komunikatywość..brzmi jak slogany z ogłoszeń pracy...jednak bez tego nie ma pracownika.
zamiast tego dostaję listę roszczeń i oczekiwań...i dlatego mam gdzieś "rynek pracy"
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Lis 20, 2017 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że w takim miescie, jak Turek problemem jest też mniejszy wybór kandydatów - siłą rzeczy, spośród moich znajomych niewielu zostało w Turku albo po studiach do Turku wróciło. Ja też nie wróciłam.

A wracając do tematu - podczas ostatniej wizyty w domu rodzinnym kupiłam buty, poszłam do fryzjerki znanej od lat i zjadłam hamburgera od Stuska. I właśnie za to lubię Turek;)
Powrót do góry
Mamrot
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Wto Lis 21, 2017 07:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Reasumując, lubimy Turek za sklepy i względny spokój. Nikt nie wspomniał o perspektywie i przyszłości tego miasteczka a to już bardzo smutne. Chyba gdzieś tam podświadomie widzimy a raczej chyba nie chcemy dostrzec tego że puki co ten grajdołek pozostanie tylko grajdołkiem.

Czy lubię Turek? Tak, ale tylko latem, nie wiem, ale tak już mam Uśmiech Chyba za zieleń i trawy po kolona Uśmiech

Czy tylko ja to widzę czy wy również że Turek to miasto raczej brudne miejsce? I nie chcę tylko i wyłącznie obwiniać tutaj służb, które są odpowiedzialne za utrzymanie tej czystości (choć fakt jest taki że nie ogarniają tej sytuacji) ale i nasze młode społeczeństwo namiętnie i bez skrupułów wala śmieci gdzie popadnie, ale to już chyba kwestia wychowania.

Do Turku mam i zawsze będę mieć sentyment. Tu się wychowałem, puki co tu mieszkam i tu płacę podatki.
Powrót do góry
Martulka
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Sro Mar 28, 2018 00:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
Fakt, dużym plusem Turku są sklepy odzieżowe i obuwnicze, w których znaleźć można coś innego niż w wielkich sieciówkach i to zwykle niedrogo. Nie mieszkam w Turku już od ładnych paru lat, ale nadal niemała część mojej szafy to ubrania i buty zakupione właśnie w rodzinnym mieście. Ot, choćby podczas ostatniej wizyty we wrześniu zaopatrzyłam się w torebkę Oczko

Też na razie "na obczyźnie" przebywam, ale niestety od chyba trzech lat nie kupilam nic w Tureczku... no może poza Tesco Jęzor ale to sie chyba nie liczy Jęzor
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
marekane
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Sob Lip 07, 2018 09:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za atmosfere oczywiście Uśmiech chodż wszedzie są wady i zalezty
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Sob Lip 07, 2018 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od pewnego czasu lubię za browar. Piwa kraftowe są w modzie, ale to w Turku pije z jakąś taką radością Oczko . Trochę żałuję, że nie pojawili się w tym roku na festiwalu dobrego piwa we Wrocławiu. Była tam masa podobnych browarów- doskonały sposób na promocję siebie i miasta. Może za rok...

Za co jeszcze lubię Turek? Że w noc muzeów rzeczywiście można iść i na spokojnie je zwiedzić, a nie z bliżej nieokreśloną masą.

O wadach nie piszę, bo to nie temat dyskusji.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Sie 05, 2018 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
A wracając do tematu - podczas ostatniej wizyty w domu rodzinnym kupiłam buty, poszłam do fryzjerki znanej od lat i zjadłam hamburgera od Stuska.

Wpadłam ostatnio do Turku na jakieś w sumie półtora dnia, ale udało mi się powtórzyć ten scenariusz Oczko

Byłam też pozytywnie zaskoczona widokiem wodnego placu zabaw, który daje chyba sporo frajdy dzieciakom spędzającym wakacje w Turku - miło widzieć, że w mieście, w którym generalnie panuje stagnacja, powstało coś nowego, z czego korzystają mieszkańcy Uśmiech
Powrót do góry
nunum
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Pią Wrz 21, 2018 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miasto ma własny urok i jest ładne
Powrót do góry
nunum
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Pią Wrz 21, 2018 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miasto ma własny urok i jest ładne
Powrót do góry
Martulka
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Sro Paź 03, 2018 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kocham ten Tureczek nasz za to, że jedziesz Kaliską, myśliśz: - Oho! Zbliżam się do centrum. Skręcasz w prawo, później w lewo w Ogrodową, a tu, cóż, zmiana organizacji ruchu, ale jedną nogą juz przy rynku. Rynek objeżdżasz 3 razy, żeby poczuć klimat, zjeżdżasz w Kolską. Panowie panie obczajają i odwrotnie, po czym w prawo i... za Papugami turnee po Tureczku uważa się za zakończone Jęzor

Więc jeszcze raz nawijka pod rynek Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Sergio

PostWysłany: Pią Paź 05, 2018 16:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No fakt, lansu w Turku jest sporo, ale to chyba urok takich miasteczek.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Ambitne tematy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: