« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

książka ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Sztuka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marekane
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Pią Lip 06, 2018 14:12    Temat postu: książka ? Odpowiedz z cytatem

Jaka najlepsza książka do poczytania może romanse może erotyk ? co polecacie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marian_
Maniak

PostWysłany: Pią Lip 06, 2018 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie najlepsza książka historyczna. Np "Losy Żydowskich żołnierzy Hitlera", "Sprawa honoru. Dywizjon 303 Kościuszkowski".
Natomiast mam przeogromną nadzieję, że "Archeolog" Marekane nic reklamować nie będzie. Oczko
Na tym forum spam reklamowy znika szybko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jazzmen
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Sob Lip 07, 2018 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czytałem "sprawę honoru"...bardzo przyjemnie łechta polskie "ego" Uśmiech a na lato to tylko kryminały Oczko chociaż ciężko trafić na jakieś wartościowe. np. po raz pierwszy przeczytałem kryminał pani bondy "pochłaniacz" - i stwierdzam stanowczo, że ta pani jest BARDZO przereklamowana. bez ładu, bez składu, bez intrygi, bez napięcia, bez widocznego sensu, bez niczego Uśmiech po kolejne książki z jej serii nie zamierzam sięgać. teraz zabrłem sie za jo nesbo - ma dobre momenty ale tez i słabsze Uśmiech w każdym razie da się to czytać w przeciwieństwie do pani bondy
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Sob Lip 07, 2018 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też czytałem "Sprawę honoru" i wiem, że gdyby to było w USA to mielibyśmy już ekranizację za miliony monet...
Co mogę polecić? "ZERO" Marc Elsberg- z jednej strony kryminał z drugiej można by rzec przepowiednia przyszłości społeczeństwa w oparciu o internet, media społecznościowe itp. Daje do myślenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Lip 08, 2018 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jazzmen napisał:
po raz pierwszy przeczytałem kryminał pani bondy "pochłaniacz" - i stwierdzam stanowczo, że ta pani jest BARDZO przereklamowana.

W pełni się zgadzam - przebrnęłam przez kilka książek Bondy ("Pochłaniacza" akurat nie czytałam) i zupełnie mnie nie powaliło. Fabuła zwykle taka sobie, do tego rozwleczone wątki poboczne, dygresje. Generalnie te powieści mogłyby być sporo chudsze i fabuła by na tym nie straciła. Z polskich autorów lepszy jest już Miłoszewski.

Jeśli chodzi o kryminały, ja lubię książki Tess Gerritsen z serii Rizzoli & Isles (Gerritsen kiedyś pisała romanse, więc jej starsze kryminały mają to do siebie, że nieco zalatują romansidłami Oczko). Bardzo dobre są też niektóre powieści Harlana Cobena, niekoniecznie z popularnej serii o Myronie Bolitarze - podobały mi się np. "W głębi lasu" (ta była świetna), "Klinika śmierci" albo "Tęsknię za Tobą". Trylogia "Millenium" Larssona też jest niezła.

Bardzo dobrym kryminałem jest też "Lalka na łańcuchu" Alistaira MacLeana.

Nesbo akurat nie czytałam, ale muszę kiedyś się skusić i spróbować, bo słyszałam o nim skrajne opinie Oczko

Spoza kryminałów, dla mnie kultową książką i najlepszą jaką czytałam w ogóle w życiu jest "Fabryka Oficerów" Hansa Hellmuta Kirsta (tyle że to nie jest łatwa i przyjemna lektura). Pozostając w klimacie powieści historycznych - "Okrutne morze" Nicholasa Monsarrata, "Akwarium" Wiktora Suworowa i jego trylogia "Żmijojad", "Kontrola" i "Wybór".

A z historycznych nie-powieści, tylko już typowo literatury faktu to oczywiście "Archipelag GUŁag" Sołżenicyna, "Opowiadania kołymskie" Szałamowa oraz świetne opracowanie Snydera "Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem".
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Wto Lip 10, 2018 01:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeczytałem "bezcenny" miłoszewskiego i mocno mnie rozczarował - biorąc pod uwagę zachwyt jaki przetoczył się przez internety. chociaż nie czytałem żadnej książki z serii o szackim - a te ponoć są najlepsze

MacLean to klasyk:) za moich czasów - była taka seria wydawnicza - jeszcze z dalszych czasów Oczko i czytałem wszystkie, które mogłem dorwać z bibliotece..a było tego sporo...muszę sobie odświeżyć

millenium - dobre, chociaż momentami przegadane. tak jak u nesbo widać, że w skandynawskich kryminałach dużo jest tematów społecznych poruszanych "przy okazji"..a ze skandynawskich propozycji przypomniał mi się jeszcze chris tvedt, autor kryminałów wprost "na plażę" Uśmiech krótkie, zwięzłe, konkretne, może zbyt oczywiste ale jednak mają coś w sobie

po skończeniu nesbo, na warsztat biorę severskiego i jego trylogię szpiegowsko - sensacyjną. zobaczymy Uśmiech

kirst, też u mnie znajduje sie na jednej z czołowych pozycji "ever"Uśmiech

a co do literatury faktu moim faworytem odwiecznym jest seria pawła jasienicy - polska piastów, polska jagiellonów, rzeczpospolita obojga narodów...trochę czasu trzeba poświęcić...ale warto.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Lip 10, 2018 06:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie ja Miłoszewskiego czytałam chyba tylko te o Szackim Oczko

Z MacLeana czytałam jeszcze na pewno "San Andreas" - i zapewne coś jeszcze, tyle że na tę chwilę nie pamiętam tytułów.

Zgadzam się, że "Millenium" bywa rozwleczone, ale trzyma dobry poziom. Do trylogii zostały dopisane kolejne tomy po śmierci Larssona, mimo oporów po nie sięgnęłam i też czytało się nieźle.

Ze skandynawskich autorów na pewno mocno przereklamowana jest Camilla Läckberg, moim zdaniem oczywiście.

Swojego czasu sięgnęłam też po minitrylogię marynistyczną Peissona ("Sól morza", "Kapitanowie linii nowojorskiej", "Mroczny kurs"), nieźle mnie to wówczas wciągnęło.

A Kirst... cóż, dla mnie to klasyka sama w sobie i mam do tego autora bardzo osobisty stosunek, bo o ile prawie każda książka mniej lub bardziej coś wnosi, o tyle "Fabryka oficerów" porządnie mną potrząsnęła i radykalnie zmieniła patrzenie na świat w kilku co najmniej aspektach Uśmiech
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Sztuka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: